Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y510p - Wyskakujące powiadomienie Windows

29 Gru 2014 19:44 1185 20
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam Windowsa 8.1 i mam problem zawsze po uruchomieniu i jeszcze co jakiś czas pokazuje się okienko (zdjęcie) nie wiem co z tym zrobić. Dodam że przywracanie systemu nie powiodło się.
  • Poziom 24  
    Odinstaluj Microsoft Office Communicator (zwany też Microsoft Lync) jesli nie jest Ci do szczęścia potrzebny.
  • Poziom 10  
    Nie mogę znaleźć tego. Możesz mi wyjaśnić jak to zrobić
  • Poziom 35  
    Napewno masz oryginalny i legalny system i office?
    Jakie wersje konkretnie?
  • Poziom 16  
    "Comunicator.exe"- to musisz odinstalować, ma uszkodzone pliki .

Dodano po 2 [minuty]:

Aha teraz widzę ze kolega wyżej juz napisal. Jak odinstalować? W odinstaluj wyszukaj Microsoft i kiedy znajdzie ten program usun go.
  • Poziom 35  
    Wiktor2002ZPL napisał:
    W odinstaluj wyszukaj Microsoft i kiedy znajdzie ten program usun go.

Zamiast próbować domyślić się o co chodzi z powyższym wytworem pomocowym jednak polecam zaznajomić się z obsługą systemu ( to są podstawy). Stosowną wiedzę znajdzie się w Pomocy systemu Windows.
  • Poziom 16  
    Co racja to racja, ale wskazówkę moglem dać :D
    Jak rozumiem nawet bez wlaczania programow wyskakuje ten blad ?
  • Poziom 10  
    Tak nawet jak komputer chodzi ale nie ma nic włączone. Jest tak co jakiś czas. Pytałem bo nie wiedziałem gdzie to jest po dokładniejszym wyjaśnieniu mogę powiedzieć że tego nie odinstalowałem bo po prostu tego nie było
  • Poziom 24  
    wojtas5631 napisał:
    po dokładniejszym wyjaśnieniu mogę powiedzieć że tego nie odinstalowałem bo po prostu tego nie było

To musi pochodzić z jakiejś czynności instalacji, którą wcześniej wykonałeś.

Masz zainstalowany MS Office: tak / nie
    Instalując office wybrałeś komponent komunikatora: tak / nie
    Na liście programów do usunięcia w panelu sterowania masz "Microsoft Office Communicator" albo "Microsoft Lync": tak/nie
    Masz na dysku plik "C:\Program Files\Microsoft Office Communicator\communicator.exe": tak/nie

Zależnie od tych odpowiedzi będziemy wiedzieli czy jest to spowodowane komponentem MS Office.

wojtas5631 napisał:
    Tak nawet jak komputer chodzi ale nie ma nic włączone. Jest tak co jakiś czas.
    Oczywiście, bo ten komunikator miał startować po uruchomieniu Windows i cały czas pracować w tle jak to komunikator. Ale próba jego uruchomienia kończy się błędem bo coś z nim nie tak, czym doprowadza Ciebie do irytacji.

Jeśli już naprawdę uważasz że nie jest to komunikator z Microsoft office, albo że na dysku ani w "usuń programy" tego nie ma, to po prostu wykonaj coś takiego: http://blogs.technet.com/b/mkedziora/archive/...am-do-autostart-w-windows-8.aspx#.VKl0n10gKBs - opis co masz zrobić masz w sekcji "Pozostałe (nowe) opcje". Jeśli go tam znajdziesz - zablokuj i tyle.
    Ewentualnie sprawdź tak: http://www.tweaks.pl/wylaczenie-autostartu-programow-podczas-ladowania-systemu/ i wyłącz autostart tego czegoś, cokolwiek by to nie było. Porada jest dla Windows 7, ale w 8 chyba też jest to narzędzie? Nie wiem bo Windowsa ostatnio za dużo nie używam.
  • Poziom 10  
    1. Mam 2010
    2. Tego nie pamiętam
    3. Nie ma nic takiego
    4. nie mam takiej ścieżki
    Sposoby z linków nie działają. Czy reinstalacja MS pomoże ?
  • Poziom 16  
    Bardzo prawdopodobne ze pomoże.

• Poziom 43  
    wojtas5631 napisał:
    Czy reinstalacja MS pomoże ?

Jakiego MS? Windows/Office?
  • Poziom 10  
    tak jak napisałem wyżej 2010

• Poziom 43  
    Odinstaluj całkowicie Office, restart systemu. Następnie uruchom instalatora Office, wybierz tylko elementy które są Ci niezbędne (Word,Excell), resztę odznacz i kontynuuj instalację. Po wszystkim restart systemu i sprawdź czy problem nadal występuje.
  • Poziom 10  
    po reinstalu office problem nadal występuj. Jest to jednak dużo rzadziej niż wcześniej
  • Poziom 24  
    Ale instalując wybrałeś opcję decydowania jakie komponenty chcesz mieć czy zainstalowałeś na pałę z opcjami domyślnymi?

Jeśli zainstalowałeś na pałę to efekt też masz na pałę.
  • Poziom 35  
    Pomijając fakt, że dalej nie wiemy czy to oryginalny office. Może masz z jakimś niepokojącym dodatkiem :-)
  • Poziom 10  
    nie bo zainstalowałem z innej płyty(pożyczonej od kumpla) i nadal problem występuje mam wrażenie że to nie wina office
  • Poziom 35  
    Używanie pirackiego office to proszenie się o kłopoty. Może instalować dodatek o którym nie wiesz, a potem za pomocą komunikatora wysyłać pliki z Twojego komputera w świat.
  • Poziom 24  
    wojtas5631 napisał:
    mam wrażenie że to nie wina office

To trzeba było trochę używać komputera bez office i byś wiedział na 100%.

wojtas5631 napisał:
    Sposoby z linków nie działają. Czy reinstalacja MS pomoże ?

Co znaczy nie działają? Nie ma czegoś takiego w Twoim Windows, czy jest ale jak uruchomisz, to nie ma tam takiego procesu jak communicator.exe?

Dla Twojej wersji office ten program powinien siedzieć w katalogu:
    C:\Program Files\Microsoft Lync\Communicator.exe
    albo
    C:\Program Files (x86)\Microsoft Lync\Communicator.exe

Poza tym trochę zaczynam się gubić jak to możliwe że nigdzie w systemie nie masz wpisu uruchamiającego ten communicator.exe (sprawdzałeś), nie masz takiego pliku na dysku (sprawdzałeś), a program sam się uruchamia. Jedyne wytłumaczenie takiego faktu to jakiś wirus podszywający się pod taką samą nazwę pliku jakiej używa Twój Office. Pobierz sobie https://www.malwarebytes.org/mwb-download/ i przeskanuj system na wypadek gdybyś miał rację i NIE był to komponent Office tylko wirus. Chociaż wg mnie jest to komponent Office, tylko z jakiegoś powodu nie możesz go na dysku namierzyć.

Innych pomysłów nie mam.
  • Poziom 10  
    Przeszukałem dokładnie cały dysk i nigdzie nie znalazłem communicator.exe. Przeskanowałem tym programem co podałeś i jeszcze antywirusem i nadal nic. Odinstalowałem MS Office i nadal komunikat się pojawia. Nie mam pojęcia co zrobić strasznie to uciążliwe jest