Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 311 CDI - Zimą pasek wieloklinowy zgrzewa się z napinaczem

29 Gru 2014 19:51 1047 1
  • Poziom 1  
    Witam. W moim sprinterze pojawił się wczoraj drugi raz ten sam problem. Na wstępie proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony w takich tematach i mogę popełniać błędy w nazewnictwie części i rozumieniu.

W czym jest problem?

Samochód dwa razy stał nieużywany przez około 3-5 dni. W obu przypadkach pojawił się mróz. Przy próbie odpalenia samochód na początku się dławił, ale za drugim razem już odpalił. Wyskakuje kontrolka o braku ładowania. Z pod maski wydziela się śmierdzący szary dym. Okazuje się, że pasek wieloklinowy spadł z kół i poskręcał się. W obu tych przypadkach pasek zgrzał się na kole napinacza.

Za pierwszym razem mechanik wymienił sam pasek na nowy, oraz wymienił samo koło napinacza (było tak zwęglone). Tym razem (tj. dzisiaj) mechanik wymienił pasek, koło i sam napinacz. Mechanik tak na prawdę zrobił to w ciemno bo sam nie wiedział do końca co może być powodem tego, że pasek drugi raz w przeciągu paru tygodni spadł. Na starym napinaczu była mała szczelina (na około 2mm) która jak twierdził mechanik powodowała, że koło napinacza mogło nie być w idealnym pionie.

Teraz sam nie wiem czy to co wymienił za drugim razem mechanik wystarczy. Czy to napinacz był powodem tej awarii. Proszę o pomoc bo boje się, że spadający pasek będzie mnie prześladował przez całą zimę.

Dokładniejsze dane:
    Mercedes Sprinter 311 CDI, rocznik 2001, silnik 2151 cm3, 80 kW

Pozdrawiam i z góry dziękuje za okazaną pomoc
  • Admin grupy Samochody
    Sprzęgiełko alternatora sprawne? Sprawdził?