Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic AS600E - niekaceptowalny dźwięk i kąty widzenia - odradzam

Trejos 29 Dec 2014 19:59 1989 16
 • #1
  Trejos
  Level 10  
  Witam,
  skuszony recenzjami w sieci (obywatelHD i hdtvforum) kupiłem dzisiaj Panasonica 42AS600E. Po podłączeniu (dekoder Vectry) - czysta rozpacz. Albo trafiła mi się uszkodzona sztuka, albo nie potrafię ustawić parametrów albo te recenzje w sieci to zwykłe marketingowe kłamstwa.
  Cytuję obywatelthd:
  Wbudowane głośniki nie zastąpią oczywiście zewnętrznych kolumn, ale jak na telewizor w przedziale cenowym do 2500 zł grają bardzo dobrze. Słychać nieco więcej niskich tonów niż zwykle, a całość sprawia wrażenie mniej “pudełkowego” niż w wielu innych modelach. Byłem mile zaskoczony tym, na co stać dwa głośniki po 10 W każdy.
  cytuję forum hdtv
  Plusy:
  ...
  dobry dźwięk

  W moim przypadku - bzdura albo kłamstwo. Dźwięk wydobywający się z mojego telewizora jest gorszy niż radyjka za 50 zł, które mam w kuchni. Pusty, bębni jak ze studni, brak basu. Muzyka i mowa tak samo. Próbowałem ustawiać parametry, bawiłem się w korektorze - nic. Pusty, płaski dźwięk na granicy brzęczenia.

  Druga sprawa - kąty widzenia. Bardzo, ale to bardzo słabo. Stanąłem 4 kroki od telewizora i zrobiłem krok w lewo. Obraz drastycznie traci na jakości - blaknie.  Trzecia sprawa - ustawienie kolorów. Rzeczywiście powinno się te telewizory fabrycznie (u profesjonalisty) kalibrować, bo przeciętny użytkownik będzie miał z tym spore kłopoty. Łatwe, predefiniowane ustawienia koloru są do bani - nie dają sensownego obrazu. Możemy za to wejść w menu gdzie każdemu z trzech kolorów RGB można ustawić 3 wartości - w sumie 9 suwaków - order temu, kto to wszystko ogarnie.

  Panasonica AS600E porównuję z tanim i starym LG LK450. Tam obraz miał dość dobre kąty widzenia (zdecydowanie lepsze niż w Panasie). Do tego była prosta ale za to bardzo skuteczna kalibracja. Obraz - przyjemny. Dźwięk - normalny.

  Czy matryca w AS600E to jakieś TN? Bo po kątach tak wygląda.
  Czy producenci telewizorów tak drastycznie obniżyli jakość wejściowych modeli w ciągu tych 3-4 lat?
  W sumie:
  może trafił mi się wadliwy egzemplarz.
  Może test na obywatelhd i hdtvforum to płatny marketing nic nie mający wspólnego z rzeczywistością.

  Kupował ktoś ostatnio jakieś proste LG 42cale i może napisać jak wygląda sprawa dźwięku i kątów w tych modelach?
 • #2
  FanManiakHD
  Level 17  
  Więc dla ciebie zastosowana tam matryca jest nieodpowiednia. Jest tam matryca VA z 50 HZ natywnym odświeżaniem. Dla ciebie odpowiednia jest matryca IPS. Matryca Va jest bardzo dobra, ma lepszy kontrast niż IPS, bardzo dobra czerń jest w matrycach VA. Ale niestety mają kiepskie kąty widzenia. Matryce spisują się bardzo dobrze wieczorem, oglądane na wprost. Matryce IPS mają bardzo dobre kąty widzenia.

  Proponuję ci zainteresować się Panasonikiem AS650 telewizor na matrycy IPS z natywnym odświeżaniem 120 HZ, dwa piloty. kupisz go za 2000 tysiące. Jest to model dużo lepszy od AS600, nawet nie ma co porównywać z AS600
 • #3
  Trejos
  Level 10  
  Dzięki za podpowiedź. Z matrycą VA miałem do czynienia w monitorach Samsunga - nawet nieźle mi się na nich pracowało.
  Starałem się teraz poustawiać kolory w AS600E - niestety, praktycznie każdy kanał wymagał IMO innego ustawienia. Czerń rzeczywiście świetna - ale jest to jednocześnie problem - nie potrafiłem znaleźć takiego ustawienia, aby były widoczne szczegóły w cieniach. Cienie zlewały się od razu do czerni.
  Zraziłem się do Panasonica. Najchętniej znalazłbym jakiś leżak magazynowy/używkę LG LK. Ma bardzo dobry sposób ustawiania koloru - prowadzi użytkownika przez obrazy testowe i na nich jest przeprowadzana "kalibracja".
  Drugą sprawą w AS600 jest parszywy dźwięk - próbowałem się do niego przekonać, ale to naprawdę blaszany bębenek ;) Nie wiem, jakim cudem nikt tego nie zauważył w "recenzjach".
 • #4
  Przemmeekk
  Level 18  
  Te telewizory tak niestety grają. Fizyki nie oszukasz, głośniczki wielkości tweeterów bez obudowy nie mają prawa zagrać jakkolwiek akceptowalnie :)
 • #5
  FanManiakHD
  Level 17  
  Nie wymagajmy dźwięku za tą cenę. Jest to telewizor podstawowy. jak chcesz dobry dźwięk to 2500 - 3000 musisz szykować. Panasonic to dobre telewizory. AS640/ 650 są w porządku.Jak chcesz koniecznie LG to seria LB670, LB 730/1. Piszesz że dopiero kupiłeś, to oddaj i weź inny. W RTVAGD tylko nie przyjmują zwrotów.
 • #6
  Trejos
  Level 10  
  Ostatnie dwa telewizory jakie kupiłem to były LG 32LK450 i jakieś drugie LG 42" - nie mogę teraz sprawdzić numeru. Oba były kupowane jako używane. Nowy 32LK450 kosztował te 3-4 lata temu jakieś 1200-1300 zł. Naprawdę nie wymagam "wypasionego" dźwięku, wystarczy mi normalny - taki jaki jest w tych LG. Ba, nie zdziwiłbym się gdyby zwykłe "kineskopy" Sony czy Philips, które jeszcze niedawno stały u Babci, grały lepiej. Ten AS600 gra jak ze studni.
  Panasonica kupiłem w sklepie na Allegro z odbiorem osobistym, mam nadzieję, że przyjmą zwrot.
  Jeszcze pytanie - jaki rodzaj matrycy mają tańsze LG? LB5610, LB5700 itp? Pierwotna zamierzona cena to było to 1200-1300 zł, podbiliśmy ją do 1500-1600.
 • #7
  zywczok6
  Level 10  
  Z jednej strony wymagamy od telewizora cienkiej obudowy, a z drugiej dobrego dźwięku.
  Niestety ale małe głośniczki nie są w stanie zapewnić pełnego zakresu odtwarzanych dźwięków.
  Dlatego teraz modne stają się soundbary. Czasami jednak wystarczy lepszej jakości zestaw stereo czy też nawet pomaga wpięcie w gniazdo słuchawkowe lepszej jakości głośników komputerowych.
 • #8
  badyl666
  Level 17  
  Witam. To prawda że dźwięk jest dziwny w tym Panasonicu, ale jest możliwość poprawienia poprzez ustawienie w parametrach jaka jest odległość od ściany "do 30cm" i "powyżej 30cm".
 • #9
  User removed account
  Level 1  
 • #10
  FanManiakHD
  Level 17  
  Ale tośka kosztuje nie tyle co ten Panas, sam wszędzie piszesz o klasie cenowej. Panasa można kupić już za 1400 zł Toshibę za 2400. Tu nie ma co porównywać, w klasie cenowej Panas jest bardzo dobrym wyborem, nie wymagajmy dźwięku dobrego od ceny 1400.

  Jeśli chodzi o LB5610, LB5700 to matryca IPS 50 Hz
 • #11
  HashMap
  Level 11  
  Ja w końcu kupiłem LG 42LB650V i jestem na razie zadowolony. Zobaczymy ile pogra. Kontrast czerni jest taki sobie, ale ogólnie obraz jest całkiem ładny i płynny. Miałem w planach As600E, bądź as640, ale obejrzałem je w sklepie i zniechęcił mnie mało płynny obraz. Poza tym zarówno na as640 jak i as650 obraz pojawiał się z wyraźnym opóźnieniem w stosunku do innych telewizorów. Sprzedawca powiedział mi, że wszystkie tv podłączone są do tego samego źródła. Problem występował tylko w Panasonic.
 • #12
  User removed account
  Level 1  
 • #13
  Trejos
  Level 10  
  Chwila - ja nie potrzebuję dyskoteki albo sali koncertowej. Na swoim LG LK450 mogę włączyć kanał muzyczny VHR czy Mezzo i z bliska jest całkiem ok. Dopiero po pewnej chwili zauważam, że dźwięk jest słabszy niż na przeciętnym systemie audio (jakieś kino domowe Sony). Natomiast w AS600E na dzień dobry dźwięk był jak z blaszanego pudełka. Zauważyły to dwie osoby, żadna z nich nie ma specjalnie rozwiniętego słuchu.
  Oba nasze LG sprzed paru lat mają jakość dźwięku hmm, bezproblemową - jest przeciętnie dobrze bez potrzeby jej modyfikowania. Przy AS600 moje ucho "wyraźnie cierpiało" - dźwięk zdecydowanie obniżał przyjemność oglądania filmu.
  HashMap - jak z odbiciami w ekranie LB650? Jestem przyzwyczajony do matowych matryc w moich starych LG. Niestety tv stoi pod kątem do okna, i przy AS600e musiałem zasłaniać firanki/gasić górne światło, żeby choć trochę zlikwidować odblaski.
 • #14
  User removed account
  Level 1  
 • #15
  HashMap
  Level 11  
  Trejos wrote:

  HashMap - jak z odbiciami w ekranie LB650?

  Ekran jest półmatowy i bardzo "żywy", więc odblaski mi nie przeszkadzają. Ale tv jest ustawiony tak, że żadne okno nie odbija się w nim bezpośrednio.
 • #16
  darekace
  Level 15  
  Mialem Panasonica z ta sama matryca VA z 2013 roku. Na forach pisano ze jest swietna, olbrzymi kontrasty i ponadprzecietne katy widzenia. Kontrast naprawde duzy. Bylem zaskoczony pozytywnie. Katy widzenia byly tragiczne. Ruchy glowa powodowaly, ze obraz zmienial natezenie koloru na bokach ekranu. Tylko osoba siedzaca na wprost ekranu, moze cieszyc sie naprawde dobrym obrazem. Taki urok telewizorow VA. Dzwiek byl i tyle. Zakup zewnatrznych glosnikow jest koniecznoscia.
 • #17
  User removed account
  Level 1