Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Włącznik światła z diodą - nie działa jak trzeba.

29 Gru 2014 20:00 6222 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jak powinny być przykręcone kable do włącznika światła?
    Mam na 4 śrubki.
    Chodzi o to, że jak podłączę kabel do górnej śrubki a drugi do dolnej, bez podłączonej diody jest wszystko ok, działa jak powinno.
    Jak podłączę diodę to jest coś nie tak.
    Chodzi o to, że jak wyłączę światło, dioda się zaświeca, ale i światło się delikatnie świeci.
    Co jest nie tak?
    Próbowałem podłączyć na 2 sposoby, za każdym razem było tak samo.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    1. Czy dioda ma ograniczenie prądu (rezystor lub coś innego)?
    2. Jaka żarówka (energooszczędna? model, marka). Niektóre żarówki energooszczędne tak mają (migają lub lekko świecą, gdy jest włącznik z podświetlaniem), trzeba wtedy równolegle z żarówką dołączyć odpowiedni rezystor - było już o tym wielokrotnie na forum, ja też o tym kiedyś pisałem.
  • Poziom 9  
    Dobra już wszystko wiadomo. Podłączyłem zwykłą żarówkę i wszystko na zwykłej działa jak powinno.
    Więc jak z tymi rezystorami?
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    1. Daj zdjęcie tej " diody" razem z tym, co jest do niej dołączone, jeśli jest coś dołączone.
    2. w przypadku tych lamp, to normalne zachowanie przy zastosowaniu wyłącznika z podświetlaniem. Rozwiązanie - tak jak napisałem we wcześniejszym poście.

Jeśli ta dioda nie ma ograniczenia prądu, to też może tak się zachowywać, nawet jeśli zostanie dołączony rezystor równolegle z lampą. Ponadto ta dioda zostanie szybko uszkodzona, albo już została uszkodzona.
  • Poziom 9  
    1. Wyciągnąłem i nie jest to dioda, ale coś takiego na podobę żarówki choinkowej, ale 2 razy mniejszej.
    Tak to wygląda:
    http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F...act=rc&uact=3&dur=350&page=2&start=20&ndsp=27
    Jest podłączona z rezystorem.
    W innych tematach piszą żeby usunąć to. Ale ja chcę mieć podświetlany włącznik.
    A więc mógłbyś mi powiedzieć jakich rezystorów potrzebuje, gdzie i jak je przylutować?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Kup w sklepie elektrycznym kondensator bodajże 1uF 275VAC do wyłączników z podświetleniem i podłącz równolegle z żarówką
  • Poziom 9  
    Czyli co muszę odkręcić obudowę żarówki i ten kondensator 1uF 275VAC wpiąć w kostkę jedną nóżką do fazy a drugą do masy?
    Z jarzeniówką to samo?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zamontuj go w lampie pod sufitem. Wepnij w kostkę do L i N i tyle
  • Poziom 9  
    Czyli dobrze zrozumiałem :D
    Dzięki wielkie za pomoc. Możesz mi jeszcze powiedzieć, czy to nie będzie powodować, większego zużycia prądu? Czy tu chodzi o to, że ten kondensator tak jakby zatrzymuję ten prąd?

Dodano po 11 [minuty]:

A i czy nie powinienem zrobić z połączeniem jarzeniówki tak?
    (zaznaczone czerwonym przewodem)
    Czy może w jarzeniówkach nie potrzebne jest zerowanie?

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

Halo?

Dodano po 16 [minuty]:

A co do kondensatora nie dostałem w elektronicznym 1uF 275VAC.
    Ale czy może być to 0.1uF 275Voc?
    Bo znalazłem takie coś:
    http://ospel.pl/pl/produkt/ks-1.html
    a okazało się, że mam w domu .1uF 275Voc.
    Voc i VAC to są Volty tak?

Dodano po 4 [godziny]:

Kondensator 0.1uF 275Vac rozwiązał sprawę :)