Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego do tv i dekodera

erdesto 29 Gru 2014 20:23 2235 8
  • #1 29 Gru 2014 20:23
    erdesto
    Poziom 8  

Witam, mam nastepujacy problem:
    Usiluje miec dzwiek z glosnikow z kina domowego, ale nie mam w dvd wejscia optycznego, a w dekoderze netii wyjscie jest, ale nie ma zwyklego rca. Wczesniej mialem zwykly dekoder i kino bylo podlaczone przez dwa kable rca i dzialalo, probowalem podlaczyc dzwiek z tv do kina, ale nie dziala. Czy musze kupic jakis konwerter z optycznego na rca?

0 8
  • #2 29 Gru 2014 20:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Podaj dokładne modele sprzętów:
    - KD,
    - dekodera Netia,
    - telewizora.
    Potem zobaczymy.

0
  • #3 29 Gru 2014 20:40
    erdesto
    Poziom 8  

- KD - Philips HTS3357
    - dekoder Netia - N7700
    - telewizor - Samsung ue40eh5020w

0
  • #4 29 Gru 2014 20:56
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

erdesto napisał:
    Usiluje miec dzwiek z glosnikow z kina domowego

I sprecyzuj:
    - czy audio ma być tylko z dekodera Netia,
    - czy również z tv (ku czemu bym się skłaniał na Twoim miejscu)?.

0
  • #5 29 Gru 2014 22:38
    erdesto
    Poziom 8  

Bez różnicy, chce ogladajac tv z dekodera miec dzwiek z kina. I dobrze by bylo, zeby podlaczajac xboxa miec tez z niego dzwiek w glosnikach z kina.

0
  • Pomocny post
    #6 30 Gru 2014 00:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

erdesto napisał:
    telewizor - Samsung ue40eh5020w

Tv ma gniazdo słuchawkowe, tam podłącz kabel mały jack/2 chinche, a chinche do kina pod AUDIO IN.
    I włącz na kinie Dolby ProLogic II - będzie to udawane kino domowe - ale najtańsze rozwiązanie.

Można też zakupić konwerter sygnału optycznego (tv) na coaxial (kino) - i tym sposobem uzyskać audio cyfrowe, ALE nie ma gwarancji, a ja nie dam głowy, że to w ogóle zadziała (problemem jest tutaj tv - a dokładnie polityka firmy, że takie połączenie w 99,99% przypadków nie dają żadnego audio, bo można tylko wykorzystać wbudowany tuner DVB-T w tv, i wtedy i tylko wtedy cyfrowe audio będzie, podłączysz pod HDMI, EURO - audio brak).

Konsola, na takim połączeniu też może? nie działać w tym kinie domowym.
    Jeśli podłączysz konsolę bezpośrednio do KD, to samo zrobisz z dekoderem Netia, to gwarantuję, że audio cyfrowe w obydwu przypadkach na KD będzie.
    Ale to znowu musisz każdorazowo przekładać kable, 20 razy przełożysz, i coś się ukruszyło, urwało itd.

Wybór, pozostawiam Tobie.

0
  • #7 30 Gru 2014 00:38
    erdesto
    Poziom 8  

Dzieki wielkie, juz wszystko wiem :)

0
  • #9 02 Sty 2015 20:40
    intenso
    Poziom 38  

Nie, nie powinno być dwóch, zdecydowanie lepiej będzie ,mało tego, będzie tak jak powinno być.

0
  Szukaj w 5mln produktów