Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault laguna 2.2 dt - renault laguna 2.2dt brak mocy, nie odpala na mrozie

29 Gru 2014 20:51 1728 8
  • Poziom 2  
    dobry wieczór mam problem z moją laguną 2.2 dt 98r a mianowicie wszystko było ok do momentu gdy przyszedł mróz mochód nie odpali początkowo się ksztusił a póżnie całkiem przestał łapać więc odpaliłem go z plaka ale pochodził 10 min. żeby się i kiedy wyjechłem okazało się że samochód stracił moc daje gaz do beski i na na 3 biegu jedzie max 50 km/h i tak jak nie mógł wyjść powyżej 3000 obr. czy domyśla się ktoś co może być przyczyną? bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
  • Poziom 2  
    a czy swieci ci sie kontrolka check engine? auto ewidentnie w trybie serwisowym wiec nie pojdzie wiecej jak 3k obrotow
  • Poziom 24  
    Paliwo nie zamarznięte? Co się dzieje w filtrze paliwa?
  • Moderator Samochody
    Don de Leon napisał:
    Co się dzieje w filtrze paliwa?

Że tak spytam, a co się może dziać?

Kolega musi zacząć od diagnostyki, a po odczytaniu błędów nie wyłączać testera tylko dokładnie przyjrzeć się parametrom.
  • Poziom 24  
    szymitsu21 napisał:

Parafina?
  • Moderator Samochody
    Don de Leon napisał:
    szymitsu21 napisał:

Parafina?

W sumie może i masz rację, paliwo w naszym kraju jest bardzo kiepskiej jakości , a kilka stopni mrozu było..
  • Poziom 2  
    paliwo nie zamarzło dziś jtż nawe była dodatnia temperatura i wciąż to samo brak mocy i czarny bym odkąd go posiadam czyli z 2 miesiące świeci serwis ale wydaje mi się że gdyby był w trzybie serwisowym to nie kopcił by, to wygląda jak by się dusił spalinami...
  • Poziom 24  
    Więc sprawdź EGR.
  • Moderator Samochody
    Don de Leon napisał:
    Więc sprawdź EGR.

Później wiele wiele innych rzeczy, na początek DIAGNOSTYKA.
    Bo bez niej możesz po kolei próbować eliminować typowe usterki dla tego samochodu.