Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LINKSYS WRTP54G-VR - Brak dostępu do menu konfiguracji routera

29 Gru 2014 21:10 972 8
  • Poziom 10  
    Witam!

Proszę o pomoc z następującym problemem z moim Linksysem.

Router WRTP54G-VM wraz z wbudowaną bramką VOIP działały normalnie przez kilka lat. Miałem ustawione w nim dla ograniczenia dostępu filtrowanie po MAC dołączonych urządzeń. Gdy jednak chciałem wejść w ustawienia routera i dopisać kolejne MAC, nie mogłem wejść do menu konfiguracyjnego pod zwykłym adresem 192.168.15.1. (nie był on wcześniej zmieniany). Przeglądarka pokazywała stronę logowania lecz wpisywanie loginu i hasła nie umożliwiało wejścia do ustawień - pokazywał się pasek postępu wczytywania menu (który dobiegał do końca) lecz nie było ono wcale wyświetlane. Dane logowania były na pewno poprawne.

Próbowałem resetu urządzenia "krótkiego" i "długiego" - nic to nie pomogło. Nadal wprowadzanie, tym razem fabrycznych danych logowania: admin:admin nie dawało rezultatu.

Podejrzewałem blokowanie dostępu do menu ustawień przez antywirusa/firewall - wyłączanie ich też nie pomagało.

Podłączałem do routera inny komputer i też ten sam efekt.

Próbowałem przez różne przeglądarki - to samo.

Pomysły mi się skończyły, więc proszę o pomoc forumowiczów - może ktoś miał podobny problem.

Router wydaje się być nadal sprawny - reaguje na reset, podłączanie urządzeń, emituje sygnał WiFi, nawet chyba chodzi jako switch na portach LAN - tylko ten dostęp do ustawień jest nie taki. Nigdy nie spadł, nie był naprawiany, nie był narażony na przepięcia itp.

Może jakaś próba wgrania nowego softu by tutaj pomogła (telnet, ssh) - ale też do tego trzeba (chyba) wchodzić w ustawienia routera. A może da się jakoś zmieniać ustawienia innym programem bez konieczności wchodzenia w menu ustawień?

Proszę o wszelkie pomysły usprawnienia routera.
  • Poziom 35  
    Próbowałeś połączeniem LAN?
  • Poziom 10  
    Oczywiście, że łączenie odbywało się poprzez LAN - i to na wszystkich portach. A da się jakoś inaczej???
  • Poziom 17  
    mozna jeszcze bezprzewodowo, co czasem jest blokowane przez router.

Rozumiem ze reset do ustawien fabrycznych byl? I wciaz nie da sie wejsc na standardowych ustawieniach 192.168.0.1- username puste, haslo admin?

Edit:to standardowe haslo i login podalem omylkowo dla innego modelu- ale nie zaszkodzi jego tez sprobowac, bo ty napisales ze kombinujesz z admin/admin
  • Poziom 10  
    Wszystkie dalsze próby nieudane - logowanie przez inne hasła i loginy, sieć WiFi itp.

Zauważyłem jeszcze, że po wyłączeniu antywirusa/firewalla, router reaguje trochę inaczej - po wpisaniu admin/admin pasek dostępu wczytywania menu ustawień zatrzymuje się w połowie (wcześniej dochodził do końca) i adres w przeglądarce zmienia się na:
    http://192.168.15.1/cgi-bin/webcm?getpage=%2F...Fhtml%2Fsetup%2Fbasic.html&var:pagename=dhcpc

Chwilę próbuje wczytywać stronę (białe okno przeglądarki) i wyświetla komunikat:
    "Połączenie zostało zresetowane
    Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.
    -Witryna może być tymczasowo niedostępna lub zbyt obciążona. Spróbuj ponownie za kilka minut.
    - Jeśli nie można otworzyć żadnej strony, należy sprawdzić swoje połączenie sieciowe.
    - Jeśli ten komputer jest chroniony przez zaporę sieciową lub serwer proxy, należy sprawdzić, czy program Firefox jest uprawniony do łączenia się z Internetem."

Może to jednak wina komputera, że nie wczytuje zawartości strony logowania? Chociaż dzieje się tak samo na dwóch komputerach! Dziwne...
  • Poziom 35  
    Chyba firmware routera się posypał :(
  • Poziom 10  
    Czy jest szansa by wgrać nowe firmware bez dostępu do menu ustawień routera??? (jakim programem i w jaki sposób)

Czy z poziomu wiersza poleceń można konfigurować komendami ustawienia takiego routera??? (jakimi i gdzie znaleźć ich opisy/składnię)

Który chip należy wymienić z innego egzemplarza sprzętu (mam jeszcze jeden taki) aby "ożywić" urządzenie???

Jeśli ktoś wie - proszę o porady.