Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy na butle 11kg - czad?

29 Gru 2014 21:15 2646 5
  • Poziom 7  
    Witam, mam następujący problem. Dogrzewam sobie pomieszczenie piecykiem gazowym z katalizatorem z podłączonej do niego butli gazowej 11kg, i do dziś był święty spokój. Dziś wymieniałem butle i od tego czasu przy grzaniu piecykiem czujnik czadu sygnalizuje mi alarm. Po przewietrzeniu pokoju i ponownym odpaleniu piecyka alarm się znów włącza po jakiś 15min.
    Czy winą za to można obarczać butlę która jest świeżo wzięta ze stojaka stojącego na zewnątrz? mróz -7, butla od 1,5h w domu. Jeśli nie co może być przyczyną? Pozdrawiam
  • spec od auto-elektro
    kiepska jakość gazu.
  • Poziom 7  
    Jacek79 napisał:
    kiepska jakość gazu.

kurde ale to bez sensu, zawsze z tego samego punktu brałem butle i było ok :/
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Uwaga, tego typu podgrzewacz nie nadaje się do zamkniętych pomieszczeń mieszkalnych...Poczytaj instrukcję i nie ryzykuj. Lepiej dogrzać się elektrycznie np. olejakiem
  • Poziom 7  
    serwisszulborski.pl napisał:
    Uwaga, tego typu podgrzewacz nie nadaje się do zamkniętych pomieszczeń mieszkalnych...Poczytaj instrukcję i nie ryzykuj. Lepiej dogrzać się elektrycznie np. olejakiem

zdaje sobie z tego sprawę, dlatego dbam o wentylację.. bardziej się zastanawiam skąd ten czad po zmianie butli :/
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Po pierwsze gorsza jakość gazu. Po drugie częstsza intensywność pracy przy mrozie. Po trzecie możliwe że wentylacja inaczej pracuje, zamiast wyciągać zużyte powietrze nawiewa mroźne powietrze z zewnątrz.