Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7 - Crashe komputera oraz adobe flash.

29 Dec 2014 22:11 642 5
  • Level 2  
    Witam. Posiadam windowsa 7 32bitowego i od jakiegoś czasu (kilku dni) występują problemy, mianowicie podczas zwykłego użytkowania (granie w gry, przeglądanie internetu), zaczęły pojawiać się blue screeny oraz crashuje się wtyczka adobe flash. Próbowałem już przeinstalować, zaktualizować adobe flasha (chciałem także javę, ale podczas instalacji wyskakuje mi error 1603) i nic nie pomogło. Doszło to do tego stopnia, że Mozilli Firefox w ogóle nie mogę włączyć (na początku crashował się plugin-container podczas oglądania filmów itp., a teraz przeglądarkę wywala od razu), a jakiekolwiek granie w gry jest wykluczone, gdyż po jakimś czasie albo crashuje się gra, albo cały komputer. Myślałem, że to przez przegrzewanie się komputera, jednak nawet po wyczyszczeniu go (i tak był czysty, a temperatury niskie) problem występuje. W programie CPUID HWMonitor wszystkie temperatury są w normie (oprócz AUXTIN i CPUTIN, które są powyżej 80*C, ale to musi być jakiś błąd, ponieważ są takie cały czas, nawet po nie używaniu komputera kilka godzin). Przeprowadziłem także skanowanie antywirusem (avast),Malwarebytes Anti-Malware (wszystkie błędy usunąłem) oraz wyczyściłem komputer programem CCleaner. Jak wspomniałem wcześniej problemy z wydajnością komputera oraz zawieszaniem się gier/całego systemu nadal występują, dlatego proszę o jakieś rady. Jeśli potrzeba więcej informacji - z chęcią je podam. Z góry dziękuję.
  • Level 2  
    Wykonałem ten test pamięci i błędów jest bardzo dużo - po 1 Passie było ich ok. 8000, a po 8 godzinach testu ponad 100k.
    Kodu BSOD na razie nie jestem w stanie podać, ponieważ blue screeny przestały tymczasowo występować. Udało mi się także zaktualizować javę, ale to nie pomaga.
    Skanowanie ADWCleanerem też przeprowadziłem, w załączniku dodałem logi.

@edit
    Właśnie wystąpił kolejny blue screen, ale zdążyłem zapamiętać tylko coś związane ze "stop finding" i jakiś kod 0x0000050

screen z CPU-Z
    Windows 7 - Crashe komputera oraz adobe flash.

@edit2
    Postanowiłem sformatować komputer i od nowa zainstalować system, a jako że miałem okazję to przeprowadziłem skanowanie memtestem na dwóch osobnych kostkach pamięci i okazało się, że gdy wyjąłem jedną z nich - starszą (Kingston) komputer w ogóle nie chciał się włączyć - sam się resetował co jakiś czas, a gdy wyjąłem uszkodzoną i przeprowadziłem skanowanie Kingstona, test wykazał 0 błędów. Pojawił się jednak problem, mianowicie po włączeniu komputera po zamianie kości pamięci, sam z siebie restartuje się on kilka razy i dopiero potem zaczyna normalnie działać. Chciałbym wiedzieć czy powinienem się tym w jakikolwiek sposób niepokoić i czy wpłynie to na dalszą pracę komputera.
  • Moderator of Computers service
    Uszkodzona kość pamięci nadaje się do wyrzucenia i nie wkładaj jej do komputera.
    Włóż kość która nie ma uszkodzeń i wykonaj reset biosa.
  • Level 2  
    Okej, ale zainstalowałem od nowa system i mam już większość sterowników. Czy jeśli wykonam reset biosa nie będzie miał on wpływu na żadne programy itp?
  • Moderator of Computers service
    Grzonas112 wrote:
    Czy jeśli wykonam reset biosa nie będzie miał on wpływu na żadne programy itp?

Nie.