Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samplitude Music Studio - problem z nagrywaniem vokalu

29 Gru 2014 22:29 4158 6
  • Poziom 7  
    Samplitude Music Studio.Proszę użytkowników tego programu o pomoc.Kiedy w tym programie nagrywam wokal nagra się on na jednej scieżce i jest to strona lewa którą słyszę na słuchawkach po lewej stronie.co mam zrobić i gdzie jest taka opcja w tym programie aby ten nagrany wokal miał dwie scieżki tak jak ma to wrzucony podkład,czy to trzeba jakoś kopiować i wkleić aby było stereo czy po prostu zrobić to inaczej.Nie mogę tego problemu sam rozwiązać.Patrzyłem w efektach ale nie znalazłem tam takiej opcji,gdzie tu tego szukać.Kiedy nagrywałem w programie Audacity to też narywał wokal na jedną scieżke ale dalej dało się się skopiować i wkleić i wychodziło tak jak tego chciałem.Ale chciałem nagrywać na czymś lepszym no i stworzył sie problem.Może ktoś będzie tak życzliwy i pomoże z góry dziękuję.
  • Poziom 23  
    Rozumiem, że nagrywasz wokal monofonicznie ale kanałem spanoramowanym skrajnie na którąś ze stron - taki efekt można uzyskać podłączająć np jack mono do wejścia stereo.

Za pewne problem leży w samej konfiguracji. Nagrywaj korzystając z wejścia monofonicznego a nie stereofonicznego na ścieżke monofoniczną. Nie będzie jakiegokolwiek problemu.
    Czyli w stereo masz dwa kanały spanoramowane jeden w lewo drugi w prawo. Trzeb wykorzystać tylko 1 kanał, który automatycznie w trybie nagrywania mono będzie spanoramowany na środku - tyle słychać z lewej co z prawej :-).

Nie znam samplitude ale Sony Acid, Pro tools, Sonar czy chociażby FL studio ma możliwość wybrania kanału "lewego" lub "prawego" jako poejdyńczy monofoniczny sygnał.
    Jak skonfigurujesz to , to może wówacz będziesz się słyszał na dwóch słuchawkach podczas nagrania.
  • Poziom 7  
    Po prostu trzeba samemu szukać rozwiązania i w końcu się udaje.A teraz nagrywam w znakomitym programie Adobe Audition 1,5.
  • Moderator Akustyka
    Zmiana oprogramowania to nie jest najlepsze rozwiązanie przy tak błahym problemie - zresztą tak częstym u zaczynających przygodę z dźwiękiem. Lepiej zrozumieć dla czego się dzieje tak a nie inaczej. Poza tym Adobe nie robi jakiś wybitnych programów do dźwięku.

Nagrywało Ci się na jeden kanał bo nagrywałeś na śladzie stereo, a program dostawał tylko jeden kanał z mikrofonu. Bo na drugi kanał nie dawałeś sygnału. Mikrofon jest z natury monofoniczny.
    W samplitude po utworzeniu nowego projektu po prostu dodaj ślad mono, nie stereo i na nim nagrywaj. W tedy suwakiem panoramy będziesz wybierał byś proporcje pomiędzy wysyłką na prawy bądź lewy kanał. Ten prosty zabieg rozwiązał by Twój problem.

Nagrywanie sygnału mono na ścieżkę stereo czy kopiowanie lewego kanału na prawy powoduje nieco inne działanie panoramy, możliwe przesunięcia pomiędzy kanałami i finalnie zabiera na dysku raz więcej miejsca, oraz więcej obciąża procesor i transfer dysku. A zwłaszcza te dwa ostatnie lubią dać w znaki przy skomplikowanych i ciężkich projektach.
  • Poziom 17  
    Witam, nie lepiej zostawić sygnał monofonicznym.

Samplitude Music Studio - problem z nagrywaniem vokalu
  • Poziom 7  
    Nie rozwiązywałem problemu bo zmieniłem program na Adobe Audition gdzie bez problemów i w wyśmienitej jakości mogę nagrywać wokal.