Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik wagi z włącznikiem - automatyczny podajnik dla psa

29 Gru 2014 22:52 966 4
  • Poziom 14  
    Witam
    Wadliwa konstrukcja niemalże każdego podajnika karmy dla psów zmusiła mnie do zbudowania podajnika własnej konstrukcji...
    Wadą wszystkich podajników jest to, że nie potrafią poprawnie odmierzyć karmy co do kilku gram... Pytanie zatem jest takie czy istnieje coś takiego jak wyłącznik z czujnikiem cieżaru i to w dodatku regulowany płynie ? Czyli ustawiam, że na szalce ma znaleźc się 200g karmy i czujnik wyłacza mi dane urzadzenie, w tym przypadku przepustnicę do zbiornika z karmą... Domyślam się, że coś podobnego nie istnieje ale może ktoś ma jakiś pomysł jak wykonać podobne urzadzenie lub mógłby odpłatnie coś takiego dla mnie zrobić ? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź...
    Dzięki
  • BotlandBotland
  • Poziom 14  
    Takie funkcje mają wagi oferowane przez np. AXIS z Gdańska (czasami z nich korzystam). Mają szalkę, na której jest odmierzana masa i do tego podłączony jest miernik wagowy, w którym można zaprogramować progi zadziałania wyjść znajdujących się w tym mierniku. Wyjścia mogą sterować urządzeniami zewnętrznymi jak np. zawory przy dozowaniu. Podejrzewam, że wagi innych producentów mają również takie opcje. Kwestia doboru zakresu pomiarowego, dokładności no i ceny bo 100 pln to to nie kosztuje.

BH
  • BotlandBotland
  • Poziom 14  
    dzięki za odpowiedź. Wymontowałem czujnik z elektronicznej wagi kuchennej o zakresie od 1g do 5kg tak więc taki się nadaje jednak coś musi nim sterować i potrzebuję zatem układ ktory pozwoli mi ustawić odpowiedznią wagę i po osiągnięciu jej wyłaczy dane urzadzenie. Czy ktoś mógłby coś takiego odpłatnie dla mnie wykonać lub polecić jakieś rozwiązanie ? będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 14  
    No to prawdopodobnie wymontowałeś tensometr jakiś i teraz należy go połączyć jakimś przetwornikiem wagowym np. SWI-94 prod. SIMEX. Przydałoby się znać parametry tego tensometru. Przetwornik wagowy jest w stanie przekształcić sygnał z tensometru na sygnał standardowy, który można następnie podłączyć do sterownika i tam go dowolnie obrabiać, przeliczać i sterować np. zaworami. Ale to rozwiązanie niestety jest dość drogie (przetwornik wagowy około 1000 pln netto, sterownik też podobnie), na pewno da się to zrobić taniej z wykorzystaniem procesora i pomocą kogoś, kto to umie zaprogramować.
  • Poziom 14  
    Hej dzieki za odp a raspberry pi nie dało by z tym rady zamiast takiego sterownika skomplikowanego i drogiego ? Nigdy nie miałem odczynienia z raspberry pi ale wydaje sie miec nieograniczone możliwości.