Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co wybrać do salonu 23m2?

29 Gru 2014 23:24 975 14
  • Poziom 6  
    Cześć,

Zastanawiam się nad sprzętem audio do salonu z aneksem, około 23 metry kwadratowe. To co dla mnie istotne:

1) Większość czasu TV (kablówka vectra), koncerty blue ray, ale też płyty CD
    2) Obecnie muzy słucham na słuchawkach Sennheiser HD205 podpiętych do lapka - nie narzekam, ale czegoś mi brak :)
    3) DLNA i USB - musi być, idealnie jakby i HDMI było, ale niekoniecznie.

Myślałem o KD HK-X1000 lub o stereo Yamaha R-N500 + jakieś głośniki. Nie jestem audiofilem, grunt żeby muzyka lepiej brzmiała niż standardowo z TV czy lapka ze wspomnianymi słuchawkami.

Co myślicie o obu skrzynkach? X1000 czy jednak Yamaha? I czy nawet jeśli wybór padnie na X, to na początek audio bronze bx2 dadzą rade i dźwięk będzie ok?
  • Poziom 28  
    Witam!
    Jaką kwotę Kolega planuje wydać na sprzęt grający?
    Ponadto jeśli Kolega słucha głównie muzyki, to myślę ze lepiej pójść w stronę stereo a nie KD.
  • Poziom 6  
    Hej,

Idealnie do 3k z głośnikami. z tą muzyką to jest różnie. czasami ps3 (ale sporadycznie), TV leci sporą część czasu albo filmy/seriale z kompa w HD.

Amp do KD miałem na myśli oczywiście Denona a nie Harman'a.
  • Poziom 6  
    Ok, zakładając że bajery KD bardziej mi odpowiadają i koncerty 5.1 jednak odgrywają sporą rolę, to czy X1000 da radę? i jakie kolumny o podobnej cenie co amplituner będą dobrze na tym grały?
  • Moderator
    Elvo82 napisał:
    czy X1000 da radę?

W filmach i grach będzie dobrze. W muzyce amplitunery tej klasy grają kiepsko, więc trzeba koniecznie posłuchać przed zakupem. Każdy z nas ma inny próg akceptacji.
  • Poziom 6  
    Czy ewentualnie inny amp, moze nieco drozszy poradzi sobie z muzą nieco lepiej? coś z yamahy będzie dobrym wyborem czy może harman kardon?
  • Moderator
    Amplitunery Harmana radzą sobie nieco lepiej z muzyką niż odpowiedniki cenowe konkurencji. Jednak serii podstawowej też nie kupowałbym bez odsłuchu.
  • Poziom 6  
    Ok. dzięki za info. a kolumny w jakie modele/producentów celować mniej więcej?
  • Moderator
    Elektronika H/K dobrze gra z kolumnami Dali i JBL. Ale będzie ciężko coś znaleźć w tym budżecie, gdyż JBL serii podstawowej także trudno polecić do muzyki.
  • Poziom 6  
    Który model z HK zatem polecalibyście do około 2k PLN? Planuję 5.0 maksymalnie w pokoju, na suba szkoda mi miejsca, a nawet jakby się znalazło to i tak nie podkręcę tego sensownie.
  • Moderator
    HK3770, jeżeli wystarczy 2.0. A jeżeli priorytetem jest kino, rozejrzałbym się za AVR460 lub AVR370.
  • Poziom 6  
    A co myślicie o mini Yamaha Pianocraft? Słyszałem to i brzmi całkiem ok, a widzę że są zestawy z BD i DLNA
  • Poziom 12  
    Na taki duży pokój to za słabe maleństwa. Zupełnie inna klasa sprzętu niż to o co pytałes na początku tematu.
  • Poziom 1