Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV dla fotografującego, 46-55 cali, do 4000

zywczok6 30 Dec 2014 08:22 1755 28
    zywczok6
    Level 10  
    Jestem osobą zajmującą się fotografią, dlatego dość mocno zwracam uwagę na obraz. Prawdopodobnie będzie się zdarzało że potencjalnym klientom będę prezentował swoje prace na ekranie tv, czy też znajomym pokazać swoje prace o wiele wygodniej na dużym ekranie. Stąd dużą uwagę zwracam na obraz, tj. kolory i czerń (chętnie bym go poddał kalibracji).
    TV będzie podpięty pod TV dlatego szczególnej uwagi do funkcji smart nie przywiązuję (zresztą myślę że są do siebie zbliżone funkcjonalnością), jedynie jakoś panas mnie zaciekawił paroma funkcjami.
    Zapoznałem się z rynkiem, tematami, opiniami i zwróciłem uwagę na 3 modele
    sony 50 kdl w829
    panasonic 50 z as650
    phillips z ambilightem

Co do tej ostatniej opcji, ambilight wygląda bardzo ciekawie ale... do prezentacji zdjęć nie wiem czy będzie miał sens, a po za tym tv będzie wisiał między szafkami we wnęce o szerokości 120cm. Światło zostanie odbite przez białe szafki i nie da tego efektu jak na pustej ścianie.
    Z Sony słyszałem coś o problemie z zasilaczem zewnętrznym w przypadku wieszania go na ścianie.
    Może powinienem zwrócić uwagę na jeszcze jakąś markę, model?
    No i oczywiście tv bedzie używany na co dzień domowo, w tym także do sporadycznego grania (zbliża się premiera wiedźmina ;) nie wiem jak wypada kwestia input lag i czy to ma aż tak duże znaczenie)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5 x 3 (tv na dłuższej ścianie)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-2,7m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od krótszej ściany, ale tv przysłonięty od boku wiszącą szafką (meble avila z brw)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? obecnie brak (od 5 lat żyje w kawalerce bez telewizora, aktualnie się urządzam w nowym mieszkaniu)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? zdecydowanie ładny obraz, być może nagrywanie, ale nie kładę na to nacisku, wąskie obramowanie
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka z dekoderem cyfrowym multimedia
    10 .Jakie urządzenia? PC, wzmacniacz stereo SONY GX70ES + kolumny STX F-280 (pierwszego typu), do tej wielkości pomieszczenia dźwięk wystarczający, od tv nie wymagam dźwięku zbytnio (chociaż ten sub philipsa kusi ;) )
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-2
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? aktualnie nie oglądam tv, filmy, prezentacja zdjęć
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, ale podpięty pc mi to umożliwi bez problemu, sporadycznie udostępnianie gościom zamiast pc
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, sporadycznie (może dwa razy w tyg) nie dłuzej niż godzinę
    16. Preferencje co do marki? nie podoba mi się jakość prezentowana przez samsunga
    17. Preferencje co do wielkości? do tej odległości myślę że już nawet 46 będzie ok, ale stawiam na 50 (efekt wow ;) )
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie (rodzice mają 50cali samsunga 200Hz i nie wyrabia z obrazem), problemy z odtworzeniem czerni
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory, nawet bardziej noc
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000? zakup planuje na styczeń, ale mogę poczekać, dołożyć
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie interesuje mnie technologia 3d

Będę bardzo wdzięczny za nakierowanie mnie na jakieś ciekawe modele, które powinny spełnić moje wymagania.
    zywczok6
    Level 10  
    No phillips jest bardzo dobry z tą czernią i obrazem ale właśnie sprawdziłem ceny... troche drogawy :D
    Ogólnie wyglądem, pilotem i czernią jest perfekcyjny
    jedyna wada to troszke spory input lag.

A tak coś bliżej 4-4,5 tyś?
    lesmian45
    Level 19  
    Z tym input lagiem nie powinno być problemu w dalszej przyszłości. Aktualizacje softu zmniejszają czas input, a telewizor stale jest obsługiwany przez Philipsem wsparciem oprogramowania, więc prędzej czy później przyjdzie aktualizacja obniżająca poziom tego parametru do akceptowalnej wartości.
    User removed account
    Level 1  
    zywczok6
    Level 10  
    Może ktoś inny się jeszcze wypowie?
    Ten phillips wykracza po za mój budżet, ambilight nie ma sensu istnienia w moim przypadku - tv jak pisałem bedzie miedzy wiszącymi szafkami, 120cm szerokości miejsca.
    Po za tym, spory input lag i w tym momencie problemy z softem - ten android nie jest zbyt stabilny, użytkownicy skarżą się na częste potrzeby restartowania TV, nie mam ochoty testować tego na sobie, nie za te pieniądze.

W chwili obecnej mam na oku
    Panasonic TX-47AS650
    LG LB730

może jakiś lepszy samsung?
    priorytetem jest obraz

toshiba 7453 - tu mam pewne obawy, zauważyłem jak zachowuje się soft u kolegi, jest dość problematyczny moim zdaniem, tworzył jakieś zielone pasy na obrazie po wpinaniu pendrive (losowe zachowanie, potrafił film w pendrive lecieć jeden dobrze, drugi źle, a po wypięciu zielone pionowe paseczki na obrazie z satelity, aż w pewnym momencie tv sam sie restartował)
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    Mówisz o wyświetlaniu zdjęć, więc pomyśl o czymś na panelu IPS, jeśli nie chcesz, żeby pod nawet niewielkim kątem gubił kolory. Do tego przydałby się jeszcze niski Input Lag.

Na specjalistycznym portalu, gdzie profesjonalnie testują odwzorowanie kolorów najlepiej w klasie wypada (po kalibracji) Panasonic AS750: http://hdtvpolska.com/topic/34401-test-panasonic-as750-as740-3d-lcd-led-matryca-ips/?p=348168 ma on też krótkiego laga i niską cenę.

Pasował by też model Toshiba L7453, ale ja skłaniał bym się bardziej w stronę Panasonica
    zywczok6
    Level 10  
    taaaa i napychać rozmyślania nad tv testami i opiniami ze stronniczego forum... dzięki ;)
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    a jaki TV w końcu wybrałeś ?
    zywczok6
    Level 10  
    Sony 50w829
    niski input lag, dobre "poprawiacze" słabego sygnału, nie wiesza się tak jak phillipsy
    a kolorki i czerń moim zdaniem spoko :) trzeba tylko siąść i ustawić pod siebie
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    bardzo fajny wybór, miłego użytkowania ;)
    FanManiakHD
    Level 17  
    zywczok6 wrote:
    taaaa i napychać rozmyślania nad tv testami i opiniami ze stronniczego forum... dzięki ;)

hdtvpolska.com jest stronniczy ? Moim zdaniem jest to najlepsze polskie forum,

Ps. Sony W829 to bardzo dobry telewizor, dobrze wybrałeś :)
    User removed account
    Level 1  
    Mario37
    Level 20  
    Dokładnie. Kalibracja jest mega ważna i tylko profesjonalna. Te gratisowe niestety są robione na sprzęcie do zabawy. Np. tutaj http://skalibrujtv.pl/
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    A Calman to nie jest czasem program, a nie sprzęt?

:D:D:D:D:D:D
    User removed account
    Level 1  
    Mario37
    Level 20  
    Nie wiem czy to jest odpowiedź na moje pytanie? Pytam się tylko czy Calman to sprzęt czy oprogramowanie? Skoro to robicie to chyba możesz odpisać?
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    zywczok6
    Level 10  
    Gdzieś jakaś opinia członków forum?
    Bo póki co tylko propozycje cenowe
    User removed account
    Level 1  
    Mario37
    Level 20  
    zywczok6 wrote:
    Gdzieś jakaś opinia członków forum?
    Bo póki co tylko propozycje cenowe

Ja na twoim miejscu bym się nie szarpał tylko kupował w dużych sklepach internetowych jak euro, mediaexpert itd. Ceny praktycznie takie same a przynajmniej pewność. Nawet kosztem 50 czy 100zł.
    zywczok6
    Level 10  
    Nie no ja już bylem prawie zdecydowany na tego phillipsa ale...
    poczytałem opinie i za duży input lag
    a po za tym jak mam coś zamawiać u gościa jeśli nawet w ich sklepie tego telewizora nie ma :D
    na słowo :D ? lol
    User removed account
    Level 1  
    Mario37
    Level 20  
    zywczok6 wrote:
    Nie no ja już bylem prawie zdecydowany na tego phillipsa ale...
    poczytałem opinie i za duży input lag
    a po za tym jak mam coś zamawiać u gościa jeśli nawet w ich sklepie tego telewizora nie ma :D
    na słowo :D ? lol

Bo ty już masz tego Sony W8 tak? : )
    zywczok6
    Level 10  
    No pewnie :)
    miedzy 90milisekund (i to po aktualizacji) a 8-16 jest spora roznica :D