Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki system operacyjny do Pentium 4? może być Win 8.1?

Klisos 30 Gru 2014 10:05 1662 10
  • #1 30 Gru 2014 10:05
    Klisos
    Poziom 9  

Nie jestem do końca pewien, czy mój temat pasuje do tego działu, ale wydaje mi się, że do wszystkich innych pasuje jeszcze mniej :) Mam pytanie odnośnie systemu operacyjnego. Mój komputer to pentium 4 3.8 GHz, 3.11 GB RAM, GeForce 210 1GB DDR3 (kartę graficzną dopiero zamierzam do niego włożyć, ale wkrótce będzie). W tej chwili używam windowsa XP i dotychczas byłem z tego faktu bardzo zadowolony, ale postanowiłem zainstalować sobie USB 3.0 (włożyć kartę na PCI Express). No i okazało się, że XP jej nie obsługuje, co oznacza, że muszę się przesiąść na nowszy system. Pytanie brzmi, czy na tym sprzęcie windows 8.1 będzie działał bez problemów. Wiem, że wymagania podane przed microsoft są znacznie niższe, ale oficjalne wymagania oficjalnymi wymaganiami, a w praktyce bywa różnie, dlatego interesuje mnie opinia kogoś, kto używa tej wersji systemu na podobnym, lub gorszym sprzęcie.
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

PS. Zanim ktoś mnie uświadomi, że linux jest lepszy: zapewne tak, ale ja chcę zostać przy windowsie i moje pytanie dotyczy tylko tego, czy wersja 8.1 tego systemu będzie działać bezproblemowo, a nie jaki inny system powinienem wybrać.

0 10
  • #2 30 Gru 2014 10:12
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Windows 8.1 do starego P4 ? Szaleństwo

O ile system da się zainstalować (ze względu na DEP, który musi być włączony, a przede wszystkim obsługiwany przez płytę główną) to o jakim kolwiek komforcie pracy możesz zapomnieć.

1
  • #3 30 Gru 2014 14:06
    Klisos
    Poziom 9  

Rozumiem. A możesz mi wyjaśnić dlaczego? Bo microsoft pisze na swojej stronie, że minimalne wymagania to 1GHZ i 1 GB RAM dla windows 8.1 32bit. Ja rozumiem, że te wymagania są minimalne i na nich system będzie chodził raczej tragicznie. Ale ja mam przecież ponad trzykrotnie więcej wszystkiego, więc nie rozumiem aż takiej różnicy.

0
  • #4 30 Gru 2014 14:36
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Klisos napisał:
    A możesz mi wyjaśnić dlaczego?

Po pierwsze "archaiczny" procesor.
    Po drugie płyta główna - obsługuje DEP ? Raczej wątpię.

0
  • #5 30 Gru 2014 14:45
    Klisos
    Poziom 9  

Szczerze mówiąc spodziewałem się po tym forum czegoś innego. Zwłaszcza po tak doświadczonym użytkowniku. Kiedyś można było tutaj uzyskać prawdziwą odpowiedź, a nie zostać potraktowanym z góry i arogancko. Ale jak widać świat się zmienia i to niekoniecznie na lepsze.
    A co do mojego pytania, chociaż nie oczekuję już, że dostanę na nie porządną odpowiedź, to rozumiem, że brak obsługi DEP może sprawić, że w ogóle nie zainstaluję tego systemu. To już napisałeś poprzednio. Założyłem, że system jednak da się zainstalować. Powiedziałeś wcześniej, że w takiej sytuacji mam zapomnieć o jakimkolwiek (a nie jakim kolwiek) komforcie pracy. Dlaczego, jeśli mam procesor 3.8 raza szybszy niż wymagany i 3.11 razy więcej pamięci, niż producent systemu podaje jako minimum.

0
  • #6 30 Gru 2014 14:55
    olutas
    Poziom 26  

Ale kolego jakiej ty chcesz odpowiedzi? Oczekiwałeś, że tak oczywiście będzie chodzić bez żadnych ścin, lagów itp? Staramy nie obwijać w bawełnę i raczej nie udzielamy odpowiedzi na jaką liczy użytkownik.
    A wracając do sprawy jak chcesz to możesz spróbować zainstalować, nikt Ci tego nie zabroni. Pytałeś się czy Win 8.1 pójdzie na tym procesorze. Otrzymałeś odpowiedź. Popatrz na yt może ktoś próbował, wpisz w google pentium 4 win 8.1. Ja wpisałem i znalazłem :).
    Pozdrawiam

0
  • #7 30 Gru 2014 15:00
    Klisos
    Poziom 9  

Nie mówię o treści, a o formie. Nie mam pretensji o to, że system nie będzie chodził na moim komputerze, tylko o to, jak zostałem potraktowany. Jakiej oczekiwałem odpowiedzi? Mniej więcej takiej: Ten system na Twoim komputerze nie będzie działać pomimo, że masz procesor szybszy, niż wymagany, bo... (tutaj można wstawić prawdziwe powody, których ja nie znam, a ktoś inny pewnie tak i do tego właśnie służy forum). A jaką dostałem? Po przetłumaczeniu "z polskiego na nasze" wychodzi: ale z ciebie lamer, daj se spokój. To nie jest nieowijanie w bawełnę. To jest po prostu brak elementarnej kultury.

0
  • #8 30 Gru 2014 15:12
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Udzieliło się w Twoim temacie raptem 2 użytkowników a pretensje masz jakby do wszystkich. Przesadzasz też z tym jak to niby zostałeś arogancko potraktowany. To co ja widzę to zwyczajne chłodne stwierdzenia bez elokwentnych wypowiedzi, bo i po co? Temat poruszony do głębokich nie należy. Niektórzy nie bawią się językiem przekazując treści.

0
  • #9 30 Gru 2014 15:19
    nowakjac
    Poziom 12  

Proponuję ściągnąć sobie wersję trial i samemu przetestować.
    Niestety podzielam opinie kolegów, szkoda nerwów, bo XP na tym sprzęcie to najlepsze rozwiązanie, oprócz linux'a oczywiście.

0
  • #10 30 Gru 2014 15:45
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

Klisos napisał:
    Szczerze mówiąc spodziewałem się po tym forum czegoś innego. Zwłaszcza po tak doświadczonym użytkowniku. Kiedyś można było tutaj uzyskać prawdziwą odpowiedź, a nie zostać potraktowanym z góry i arogancko.

Nie rozumiem Twojego sarkazmu. Konkretną odpowiedź już dostałeś. Nie raczyłeś nawet podać modelu swojej płyty głównej (kwestia obsługi DEP) i masz pretensję ? O ile 3GB pamięci RAM jest liczbą odpowiednią to jednordzeniowy (dwuwątkowy) procesor to za mało na Win 8.1.

Nie twierdzę, że nie będzie działać, bo nie mamy danych MoBo. Zawsze możesz sprawdzić wersję Trial.

Klisos napisał:
    jak zostałem potraktowany.

No właśnie jak ? Czy Ci ktoś ubliżył ? A może napisał nieprawdę ? Przekazałem jedynie w sposób dobitny swoje poparte faktami stanowisko.

0
  • #11 30 Gru 2014 16:56
    Klisos
    Poziom 9  

sPeRaCz.PL, nie podałem modelu płyty, bo nie wiedziałem, że to istotne. Intel D915GAG. Ale sprawa jest już nieaktualna, bo wszedłem na stronę intela i sprawdziłem. Ta płyta nie ma wsparcia dla win7 ani 8. Znalazłem porady, żeby spróbować sterowników dla visty, ale żadnej gwarancji i uznałem, że nie będę się bawił, bo szkoda zachodu.
    A co do potraktowania mnie: Twoja ostatnia odpowiedź była pomocna i wyjaśniła mi to, czego nie wiedziałem. Oczywiście nie wszystko, ale przynajmniej wiem, czego mam teraz szukać, jeśli chcę się dowiedzieć czegoś więcej. I to za nią dziękuję. Natomiast komentarze w stylu "Windows 8.1 do starego P4 ? Szaleństwo" i "Po drugie płyta główna - obsługuje DEP ? Raczej wątpię"... to właśnie nazywam arogancją. Owszem, wiem mniej od Ciebie. Po to między innymi jest forum, żeby ci, którzy wiedzą więcej informowali tych, którzy wiedzą mniej. Nie po to, żeby wpisywać komentarze, które mają pokazać, jaka ta druga osoba jest beznadziejna, bo czegoś nie wie.

Pozdrawiam i dziękuję. Systemu nie zamierzam zmieniać, więc temat można zamknąć.

Klisos

0