Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Car v2 i immergas victrix X 24 2 I

30 Dec 2014 11:38 3510 4
  • Level 1  
    Witam,

Nabyłem kocioł Immergas VICTRIX X 24 2 I v.2011 wraz ze sterownikiem Car v2 i sondą zewnętrzną. Sam kocioł pracuje bez zarzutu, lecz mam pewne wątpliwości co do sterownika car. Mianowicie w ogóle nie reaguje na jakiekolwiek ustawienia temperatury maksymalnej w pomieszczeniu. Co bym nie ustawił w temperaturze maksymalnej przy której kocioł powinien się wyłączyć to i tak piec grzeje cały czas. Dochodzi do tego, że car pokazuje ponad 24 stopnie i pomieszczenia się po prostu przegrzewane. Moje ustawienia:
    autoadaptacja ON,
    Temp. Komfortowa - 22,5st. od 15.00 do 22.00
    Temp. Ekonomiczna - 21,1st. od 22.oo do 15.00
    Krzywa grzewcza 2.2

Czy miał ktoś podobny problem, albo jest w stanie mi pomóc z ustawieniami? Próbowałem ustawień Auto jak i ręcznych - zawsze działa tak samo.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Sterowanie pogodowe oraz pokojowe? Które ma priorytet? Zerknij w ustawienia. Ponadto czemu tak wysoka krzywa? Ja na nieocieplonym budynku, piec Wolf CGB(k) 24 mam 1.2 - i tylko sterowanie pogodowe (czujnik zewnętrzny). Poczytaj instrukcje. Sprawdź na jakimś analogowym termometrze ile masz w domu - może masz wyłączony wpływ temperatury pomieszczenia. Ponadto tu coś też tej kwestii napisali Link
  • Level 8  
    Udało się rozwiązać problem?

Jak sie sprawuje kociołek po roku czasu?
  • Level 1  
    seitaro wrote:
    Witam,

Nabyłem kocioł Immergas VICTRIX X 24 2 I v.2011 wraz ze sterownikiem Car v2 i sondą zewnętrzną. Sam kocioł pracuje bez zarzutu, lecz mam pewne wątpliwości co do sterownika car. Mianowicie w ogóle nie reaguje na jakiekolwiek ustawienia temperatury maksymalnej w pomieszczeniu. Co bym nie ustawił w temperaturze maksymalnej przy której kocioł powinien się wyłączyć to i tak piec grzeje cały czas. Dochodzi do tego, że car pokazuje ponad 24 stopnie i pomieszczenia się po prostu przegrzewane. Moje ustawienia:
    autoadaptacja ON,
    Temp. Komfortowa - 22,5st. od 15.00 do 22.00
    Temp. Ekonomiczna - 21,1st. od 22.oo do 15.00
    Krzywa grzewcza 2.2

Czy miał ktoś podobny problem, albo jest w stanie mi pomóc z ustawieniami? Próbowałem ustawień Auto jak i ręcznych - zawsze działa tak samo.

Czy udało się rozwiązać ten problem?
  • Level 1  
    Kolego czy rozwiązałeś problem ze sterownikiem CAR V 2 ?