Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

raspberry pi - Raspberry Pi b+ Audio

shady79 30 Gru 2014 11:42 1041 2
  • #1 30 Gru 2014 11:42
    shady79
    Poziom 13  

Witam,

Zakupiłem sobie do celów odtwarzania muzyki owe urządzenie. Podłączone jest do wzmacniacza samochodowego do którego wpięte są głośniki samochodowe.
    Niestety jakość dźwięku z wyjścia analogowego moim zdaniem jest bardzo kiepska. Wiem jest to po części spowodowane sposobem generowania dźwięku za pomocą PWM. Natknąłem się gdzieś w sieci na informację, że problemy z szumem mogą być spowodowane nieodpowiednim zasilaczem lub samym kablem. Czy może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?? Próbowałem na różnych zasilaczach i jest to samo także gdy prąd pobieram ze złącza USB komputera. Być może sam kabel jest w tym przypadku winowajcą ale tymczasowo nie mam innego. Niestety konfiguracja w moim przypadku nie daje możliwości regulowania głośnością więc muszę to robić programowo. W przypadku ściszania dźwięk robi się coraz gorszy a szumy coraz bardziej się uwidaczniają... Zastanawiam się nad kupnem jakiejś karty dźwiękowej na USB ale boje się że będą to pieniądze wyrzucone w błoto. No chyba że zakup dedykowanej karty dźwiękowej ale to już spory koszt. Proszę o porady co można z tym fantem zrobić...

Spróbuję podłączyć urządzenie do zasilacza ATX, który zasila wzmacniacz - może on jest źródłem bardziej stabilnego prądu.

0 2
  • #2 31 Gru 2014 09:30
    shady79
    Poziom 13  

Podłączyłem go pod zasilacz ATX i niestety szumy nadal występują...

A może nadał by się konwerter HDMI -> Analog VGA + audiojack
    Jest tego typu rzeczy sporo na allegro.
    Dźwięk z HDMI jest idealny.

0
  • #3 01 Sty 2015 19:18
    Gregyyy
    Poziom 17  

W kablu HDMI dźwięk przesyłany jest cyfrowo i nadal jakość będzie mocno zależeć od jakości karty dźwiękowej w urządzeniu konwertującym. Najlepszym rozwiązaniem było by zastosowanie karty Wolfson Pi Audio Card. Chociaż cena jest dosyć wysoka to dźwięk jest już jakości High Definition. Chociaż karty dźwiękowe na USB nie są takie złe.
    Btw. Zasilacz ATX nie wyeliminuje całkowicie szumów i zakłóceń. Najlepszym wyjściem było by podłączenie za pomocą dedykowanej "ładowarki".

0