Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E60 - Nie gasną światła stopu

30 Gru 2014 12:42 4518 4
  • Poziom 17  
    Witam na święta odwiedził nas brat mojej żony i zobaczyłem że ma problem ze światłami stopu w swoim BMW E60. Po włączeniu zapłonu cały czas się świecą.
    Po odłączeniu czujnika hamowania nic się nie zmienia i dalej świecą ,nie pomogła nawet wymiana czujnika na nowy.
    Czy ktoś spotkał się z takim problemem bo dla mnie to niezła zagadka.
    Wiem ze najprościej będzie podłączyć komputer ale na razie nie mam za bardzo jak.
    Mam interfejs obd2 który używałem do teściowej seata i teraz pytanie czy będzie pasować do e60 bo wtyk niby ten sam.
  • Poziom 20  
    Jak wygląda kostka czujnika?
    Nie upalona? Nie ma zwarcia?

Komputer za dużo tu nie pomoże.
    Sprawdź jeszcze oprawki lamp czy nie ma zwarcia.

E60 stop sterowany masą czy plusem? Zaraz prześledzę.

EDIT:
    Z tego co widzę po schematach to E60 pomiędzy czujnikiem STOP a światłami ma jeszcze jeden moduł.
  • Poziom 17  
    Wtyczka 4 pinowa do tego czujnika chyba magnetycznego cała ,lampy ,kable ,wtyczki też ok.
    A gdzie ten moduł ?
    Z dziwnych objawów jest tak że jak włączę pozycyjne to tak średnio palą się trzy żarówki w lampie a jak włączę zapłon to żarówka od stopu pali się jasno .
    I dziwne tutaj jest to że ta żarówka ma tylko jedno ogniwo.
    Myślałem że zwarcie ale jak włączę tylko zapłon to pali się tylko żarówka od stopu.
    Wiec widocznie ten typ tak ma.
  • Poziom 29  
    kamo502 napisał:

Z tego co widzę po schematach to E60 pomiędzy czujnikiem STOP a światłami ma jeszcze jeden moduł.

No jest, jest, LCM i pasowały by go odpytać na błędy, rzucić okiem w parametry...
  • Poziom 17  
    Jak odpinam ten moduł to światła gasną . W środku było troszkę zielono wiec poczyściłem i dalej to samo . Na razie nie mam tego samochodu wiec pewnie jak przyjedzie najprościej będzie kupić sprawny moduł. I teraz pytanie czy aby sprawdzić czy to wina tego modułu muszę nowy zarejestrować aby działał?