Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4521F - wyrzuca puste kartki

30 Gru 2014 12:49 1116 7
  • Poziom 10  
    Trafiła do mnie drukarka Samsung SCX-4521F z następującymi objawami:

Przy próbie kserowania (lub drukowania np raportu z menu) "drukuje" pustą kartkę, przerwa, i znów "drukuje" pustą, i tak aż do skończenia papieru w zasobniku. Nie wyświetla żadnych błędów tylko brak papieru jak skończy.

Mam drugie takie urządzenie sprawne więc podmieniłem tylną płytkę z czujnikiem FED ale bez zmian. Płyty głównej nie można podmienić ponieważ różni się jedna wtyczka.

Ponadto wyczyściłem i dogiąłem blaszki i sprężynki styku z kasetą tonera, wymieniłem bezpiecznik w tonerze na 80mA, toner skasowałem też w menu serwisowym, lampa grzeje kartka wychodzi ciepła. Kartki wciągane są równo i bez zacięć.

Niestety wiem co dalej :(
  • Computer Controls
  • Specjalista - kserokopiarki
    klawisz start nie jest zacięty?
  • Computer Controls
  • Poziom 10  
    Nie jest zacięty bo przed zleceniem drukowania nic się podejrzanego nie dzieje.
    Podmieniłem też płytkę odpowiedzialną za ładowanie bębna - też bez efektów. Na forum znalazłem podobny problem i radzono: "Sprawdź też rolkę transferową pod tonerem." O jaką rolkę może chodzić?

Wygląda jakby drukarka nie wiedziała w którym momencie ma zacząć drukowanie na kartce i tylko przepuszcza papier przez siebie traktując zadanie jako niewykonane.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Podstaw zespół lasera ( lustra wirującego )
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Nie sadzę, żeby kłopot był z samym tworzeniem obrazu, zwróć uwagę, że maszyna drukuje sama z siebie - i to jest podstawa kłopotu, obraz to rzecz wtórna. Rolka transferowa w tej maszynie jest widoczna po wyjęciu cartridg'a - taka z gąbki - ale to raczej bez znaczenia. Wszystko wskazuje na płytę główną, gdyby był kłopot z rejestracją papieru, to po pierwszej kartce miałbyś komunikat o zacięciu, a tutaj ic takiego się nie dzieje. Czy menu na LCD funkcjonuje normalnie, czy jest widziana przez komputer, czy możesz skanować do PC?
  • Poziom 10  
    Racja, za bardzo zająłem się samą drukarką a nie sprawdziłem komunikacji PC. Zmyliło mnie prawidłowo działające menu. Ale do sedna:
    Niestety nie udało mi się połączyć z komputerem za pomocą USB. Sterowniki nie widzą urządzenia na dwóch różnych komputerach i tu może być przyczyna.
    Jedynie co mi się udało to przesłanie strony testowej za pomocą LPT i nastąpiło drukowanie. Niestety ze skutkiem jak powyżej. Potem komunikat "brak papieru" przeplatany "oczekiwanie na dr. PC"

Kartkę zaciąłem, pusto.
    Widzę że chyba nie ma sensu przerzucać lasera.
    Samsung Diagnostics też nie znalazł urządzenia pomimo ręcznej instalacji.

Czyli diagnoza: problem z płytą główną

Dziękuję Wszystkim za pomoc.
  • Poziom 10  
    Po wymianie płyty (tej ze złączami LPT, USB) drukarka ruszyła.
    Temat zamykam.