Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDP 600 zero reakcji

blaadee man 30 Gru 2014 15:16 2511 2
  • #1 30 Gru 2014 15:16
    blaadee man
    Poziom 12  

Witam, kolega przywiózł mi najpierw moduł z tej pralki, wszystko wygląda ładnie, zero okopceń itd... po pomierzeniu kilku elementów okazało się że padł stabilizator napięcia KA7805 i dwie zenerki koło niego, założyłem LM7805. Teraz mam problem z zapięciem modułu ponieważ nie wiem gdzie ma być podpięty czerwony osobny kabelek z bocznej wiązki, czy ma on być na dole, górze, czy może po środku kostek, a wygląda to tak

zaznaczone elementy zostały wymienione, reszta niby ok. Triaki sprawdzałem miernikiem tylko na zwarcie. Pralka absolutnie nie reaguje i nic nie podświetla ( amen ) sprawdzałem filtr przeciwzakłóceniowy i wychodzi z niego 230v.
    Moduł to MINISEL 600 85DX-45DX-45SX

0 2
  • Semicon
  • Pomocny post
    #2 31 Gru 2014 07:11
    TONI_2003
    Moderator

blaadee man napisał:
    okazało się że padł stabilizator napięcia KA7805 i dwie zenerki koło niego

Wymień lub sprawdź oba kondensatory elektrolityczne na jego wejściu i wyjściu KA7805...
    Schemat połączeń poniżej :D

0
  • Semicon
  • #3 31 Gru 2014 11:57
    blaadee man
    Poziom 12  

Dziękuje, wiec tak, czerwony kabelek to jest F5. Wymieniłem oba kondensatory i po podłączeniu pralki do sieci 230v i włączeniu jej przyciskiem on/off po 2sek. ( słychać przekaźnik ) pralka zaczyna cały czas wypompowywać wodę i ją pompuje, do tego blokuje dźwiczka. W takim stanie jest cały czas i nie reaguje na żadne pokrętła czy przyciski, żadna dioda nie świeci. Na stabilizatorze jest napięcie 5v, do przycisków także dochodzi 5v znajduje się tam układ scalony

Po wylutowaniu dwóch triaków BTB 04 odpowiedzialnych za pompowanie i wypompowywanie jest cisza, ale nadal nie świeci ani jedna dioda. Próbowałem też nie podpinać taśmy do tej płytki PCB z przyciskami, ale nadal jest to samo, czyli po włączeniu pralki pompuje i wypompowuje .

0