Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel AC 7260 - Bluetooth w Win 7 nie łączy z urządzeniami

quniq 30 Gru 2014 15:34 957 5
  • #1 30 Gru 2014 15:34
    quniq
    Poziom 21  

Mam bardzo upierdliwy i niezrozumiały dla mnie problem.

Zestaw testowy: laptop MSI CR61 z wymienionym modułem bluetooth i wfi na Intel AC7260. System to Windows 7 x64 Professional. Wifi działa jak należy, bluetooth również udało mi się uruchomić i przez jakiś czas było okej.

Problem jest następujący: nie mogę podłączyć ani myszki (Esperanza EM114) ani głośników bluetooth (Creative D200). Mogę co prawda dodać je przez wbudowany w system kreator, ale laptop nie łączy się z nimi. Myszka po chwili ginie z dodanych urządzeń, natomiast przy próbie podłączenia głośnika dostaję komunikat o błędzie ładowania sterownika.

Wcześniej miałem podobne problemy na wbudowanym module, stąd wymiana na nowy. Miało być lepiej :) - nie mój pomysł.

Problem wrócił, w przedstawionej postaci, po próbie sparowania tabletu i wysłaniu pliku. Plik 100MB przesłał się elegancko, po czym problemy wróciły.

Producent jakby nie widział problemu. Ilość historii ze sterownikami spowodowała, że nie wiem już co mi działa a co nie. :< Zaznaczam, że z WiFi nie mam żadnych problemów.

Zgłupiałem już zupełnie. Pomocy?

0 5
  • #2 30 Gru 2014 21:35
    Wiktor2002ZPL
    Poziom 16  

Hmm , a próbowałeś przeinstalowac sterowniki od blutetoth ? Ze strony producenta pobierz je w najnowszej wersji i przeinstaluj .

Dodano po 46 [sekundy]:

Jakieś sterowniki jeszcze nawalaja ??

0
  • #3 30 Gru 2014 22:45
    quniq
    Poziom 21  

Sterowniki proponowane przez intela w ich programie do aktualizacji w ogóle rodziły jakies kwiatki.

Spodziewam się błędu w systemie, bo jak mówię, miałem podobne problemy z poprzednim adapterem. I w poprzednim laptopie (lenovo) też miałem taką sytuację...

0
  • #4 31 Gru 2014 08:55
    Wiktor2002ZPL
    Poziom 16  

Mozliwe że to system. Umiesz sformatować go ?

0
  • #5 31 Gru 2014 11:45
    quniq
    Poziom 21  

Wolałem uniknąć tego rozwiązania, bo
    a) nie gwarantuje mi to, że problem nie wróci
    b) za dużo z tym roboty, kiedy mam poinstalowane różnorakie narzędzia

W ostateczności machnę ręką na tego bluetooth'a, niemniej mam nadzieję, że trafi się ktoś, komu udało się poradzić z tym problemem.

0
  • #6 31 Gru 2014 11:50
    Wiktor2002ZPL
    Poziom 16  

Przeinstaluj sterownik ...

Dodano po 53 [sekundy]:

Chwila , a sterowniki od urządzeń masz ?

0