Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Z3X Box - Aktualizacje oraz wszystko związane z boxem.

tino2003 07 Sty 2019 22:22 35487 168
    janko23
    Poziom 14  
    Czy jest to konieczne? G920TUVS6FRC1 - GALAXY S6 SM-G920T TMB USA (T-MOBILE) taki jest do pobrania,czy nie przywróci to blokady na t-mobile. I gdzie szukać softu pl , i czym się kierować przy szukaniu.
  • PCBway
    blahfff
    Poziom 32  
    Kernel typu eng-root nie jest zalecany do uzywania na codzien. Nie musi byc stabilny stad sugestia zeby wgrac "stockowy" z normalnego softu. Wgranie tego czy nawet calego oprogramowania nie przywroci ci simlocka. Oryginalnego oprogramowania z polskim jezykiem nie znajdziesz. Mozesz probowac wgrac jakas przerobke oparta o niebrandowany soft poprzez TWRP (o ile bootloader jest rzeczywiscie odblokowany), ale to juz szukaj informacji na forum XDA.
    janko23
    Poziom 14  
    Ok, dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Fajnie że są jeszcze ludzie co podzielą się bezinteresownie swoją wiedzą. Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie .
    sewer29
    Poziom 19  
    Da sie ściągnac locka z samsunga G935f z3xem .android 8 zrotowany, soft różne w tym xeo zawsze ten sam błąd:
    Czekanie ADB urządzenie... Ok
    Czytanie informacji z telefonu...
    Model telefonu: SM-G935F
    Android wersja: 8.0.0
    PDA wersja: G935FXXS4ESC1
    CSC wersja: G935FXEO4ERKF
    Wersja telefonu: G935FXXU4ESAE
    Kod produktu: SM-G935FZDAO2U
    CSC kod kraju: Poland
    CSC kod sprzedawcy: XEO
    Telefon SN: RFxxxxx
    IMEI: 3579xxxxxxxxx
    HW wersja: MP 0.801
    RF cal data: 20170308
    Nazwa procesora: EXYNOS8890
    Modem board: SHANNON335
    Security patch: 2019-03-01
    Boot Warranty bit: 1
    SIM State: NETWORK_LOCKED
    Sprawdzanie praw Super user... prawdziwy
    Odczytuję NV dane... Ok
    Sprawdzanie NV data... Ok
    Odczytuję data... Ok
    Wykrywam MODEM... Ok
    Odczytuję MODEM... Ok
    Obliczenie... Ok
    Zapisuję zTool... Ok
    Inicjalizacja zTool... Ok
    Running zTool, please wait... Ok
    Czytanie danych... błąd (1)
    Inicjalizacja zTool... błąd (0 1)
    Try downgrade modem if possible.
  • PCBway
    blahfff
    Poziom 32  
    Z tego co pamietam, zbyt nowy soft. Z3x (i inni), bez kredytow robi bodajze do wersji z U3/binary 3. W tym przypadku (U4) pozostaje albo po kredytach, albo kodem.
    fokus73
    Poziom 27  
    Takie nowe modele rób kodem, nie kombinuj bo jeszcze uwalisz i będziesz się bujał żeby postawić.
    NWN_
    Poziom 14  
    Witam. Mam używany z3x i co dalej? Nie mam pojecia jakich plikow nalezy uzyc aby np w samsungu gt s5360 zmienic jezyk. Mam np tez LG k500 ale z tego co widze do pobrania jest pelno wersji ds,dsf,dsk itp.. zalezy mi by wgrac jezyk polski a nie wiem nawet od czego zacząć. Kolejna kwestia w jaki sposob moge postawic martwego samsunga za pomoca tego boxa?
    131XIII
    Poziom 11  
    Witam
    Posiadam z3x easy jtag box'a , z rok leżał nie używany ze względu na zmianę komputera, podpinam pod swój komputer z Win7, zainstalowałem program "shell" ze strony z3x'a, i niestety programator nie widzi karty smart card. Po włożeniu karty w programatorze przestają świecić wszystkie diody
    Rok temu działał bez zarzutu, lecz coś zostało przestawione w ustawieniach, i teraz jest tak jak jest
    Podrzucam kilka screen'ów
    Myślicie że da się jeszcze odkręcić, czy już raczej dać sobie spokój, i jak już to myśleć nad jtagiem w wersji plus?
    Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi!
    blahfff
    Poziom 32  
    @131XIII, generalnie zadna aktywacja czy aktualizacja karty nie jest wymagana po podpieciu do innego komputera. Na zdjeciach widac brak sterownikow. Moze zacznij od tego.

Z drugiej strony, jesli po wlozeniu karty do czytnika w boxie ten wariuje to zobacz jak sie ona zachowa w innym czytniku. Stare czytniki od JAFa (PKEY) powinny sie nadac.
    131XIII
    Poziom 11  
    blahfff napisał:
    @131XIII, generalnie zadna aktywacja czy aktualizacja karty nie jest wymagana po podpieciu do innego komputera. Na zdjeciach widac brak sterownikow. Moze zacznij od tego.

Z drugiej strony, jesli po wlozeniu karty do czytnika w boxie ten wariuje to zobacz jak sie ona zachowa w innym czytniku. Stare czytniki od JAFa (PKEY) powinny sie nadac.

Z tym że nawet jak zaktualizuje to dostaje błąd 26 i dalej mam to samo, a aktualizacje z shella, z folderu box drivers
    Spróbuje użyć tych co użytkownik wyżej podesłał
    131XIII
    Poziom 11  
    Po wgraniu sterowników od kolegi wyżej niestety z3x dalej ma problemy z rozpoznaniem komputera :/
    131XIII
    Poziom 11  
    Zrobiłem tak jak w tym poradniku, ale nie pomogło, wyłączyłem te podpisy wciskając cały czas f8 podczas bootowania, i tam dałem opcje wyłączenia podpisów

Sterownik w menedżerze urządzeń pokazuje że box i sterownik jest w porządku, ale dalej jak włoże karte to wywala całego boxa
    blahfff
    Poziom 32  
    blahfff napisał:

Moze czytnik sie skopal, a moze karta uszkodzona. Mialem przypadek w z3xie, gdzie karta padla i nie byla rozpoznawana - nieznane urzadzenie. Box sam w sobie dzialal, nawet z ta karta w srodku, ale oczywiscie nie byl w stanie jej odczytac. Przeloz karte gdzies indziej i sprawdz.
    131XIII
    Poziom 11  
    Właśnie nie mam niestety innego boxa, ani czytnika
    Trudno, będe musiał zainwestować w coś innego
    Ten z3x plus jest godny polecenia?

Dodano po 28 [minuty]:

A jest w ogóle opcja bym samą kartę gdzieś kupił, i spróbował z niej odpalić boxa?
    Czy raczej odpuścić temat i zainwestować w coś innego?
    blahfff
    Poziom 32  
    Easy-Jtag Plus to po prostu nowsza wersja boxa, obslugujaca 8 bitowe polaczenia, kosci UFS itp. Jesli myslisz o kupnie nowego boxa to starej wersji nie ma na sensu w ogole rozwazac, chyba ze gdzies okazyjnie uzywany sie trafi.

Cytat:

A jest w ogóle opcja bym samą kartę gdzieś kupił, i spróbował z niej odpalić boxa?

Z tego co wiem to nie. Jak padnie karta to trzeba kupic komplet. Mozesz ewentualnie przetransferowac aktywacje jakie byly na starej karcie na nowa karte po kontakcie z supportem.
    kamil2114
    Poziom 11  
    Witam.
    Jakiś czas temu kupiłem z3x a nie mam danych do karty i teraz chcę kupić kredyty żeby odblokowywać nowe samsungi, pytanie brzmi czy da się wyrejestrować osobę z karty i przerejestrować na siebie czy trzeba jakąś nową kartę kupić?