Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AQXD 129 AQUALTIS - błąd F08

30 Gru 2014 17:10 4032 8
  • Poziom 2  
    Witam -mam problem z pralka Ariston AQXD 129 - podczas prania po pobraniu wody i kilkunastominutowym praniu wyskakuje błąd f 8 (przed wirowaniem) i pralka nie pierze. Przy próbie samego odwirowania -wyskakuje f 8... Czy ktoś wie jak to naprawić ? Proszę o pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Szukałam ale nie znalazłam pralki o symbolu AQXD

Dodano po 28 [minuty]:

Grzałka grzeje - czy macie jakieś pomysły co to może być ?
  • Poziom 15  
    to co ze grzeje:
    błąd F08 w 90% przypadków oznacza uszkodzenie grzałki. Należy sprawdzić grzałkę miernikiem na przebicie. ( Megaomach do masy). Albo odłączyć grzałkę włączyć samo wirowanie i zobaczyć czy dalej będzie pojawiał się błąd f8
  • Poziom 2  
    Po odłączeniu grzałki pralka nie wiruje - nadal błąd f 8
  • Poziom 15  
    W takim razie możne być problem z hydrostatem. Proszę zaobserwować poziom wody w zbiorniku czy jest z nim problem?
  • Poziom 2  
    Hydrostat działa. Pojawił się f 8 nawet przy włączeniu samego wypompowania wody - po wypompowaniu wody pralka się blokuje i trzeba wyjmować wtyczkę z kontaktu żeby pralka ponownie włączyć.
  • Poziom 15  
    Jeżeli hydrostat działa to ja stawiam dalej przy tej wersji obwodu grzałki. Na płycie modułu jest przekaźnik załańczania grzałki. Proszę go sprawdzić. Post powyżej opisuje jak.

Dodano po 7 [minuty]:

Ale jeszcze przedtym. Czy pompka i odpływ wody były czyszczone. Jak nie należy to zrobić