Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Egis Plus 24ff - Błąd 104,spadek ciśnienia

30 Gru 2014 17:14 3012 3
 • Poziom 2  
  Witam od 25 grudnia mam problem z kotłem gazowym,po nagrzaniu pomieszczenia do określonej temperatury piec wyłącza się i wtedy w ciągu godziny woda/ciśnienie na manometrze spada do zera.Gdy piec chce włączyć się ponownie wyskakuje błąd 104 wtedy dolewam wodę do 1.5 bara i działa bez zarzutu po czym po nagrzaniu problem sie pojawia i woda /ciśnienie znowu spada do zera.
  Był serwisant i stwierdził,że na pewno gdzieś są przecieki i tyle.Dodam,że wiekszość rurek nie jest schowana ,a te które są schowane to odcinki ok 50 cm w dodatku płytko i byłoby widać plamy.
  Zrobiłam tak jak było tu na forum tzn:
  Uzupełnij ciśnienie wody do 1,5 bar na wychłodzonym i wyłączonym kotle.
  Pozamykaj wszystkie zawory pod kotłem.
  Nie uruchamiaj kotła!!!
  Zostawiłam tak na całą noc.
  Rano ciśnienie było takie jak wieczorem,po odkręceniu zaworów ciśnienie też nie spadło .
  Co to może oznaczać?
 • Poziom 25  
  Prawdopodobnie masz uszkodzone naczynie przeponowe w kotle.
 • Poziom 2  
  Czyli zgłosić do serwisu z sugestia ,że to uszkodzone naczynie przeponowe.Kocioł jest użytkowany od lipca 2014 więc jeszcze na gwarancji i raczej sama tam nie mogę nic ruszać.
  Ciekawe co na to pan z serwisu bo dla niego to tylko wszędzie wycieki i tyle,ja rozumiem ,że może sie tak zdarzyć ale żeby od 5 dni po każdym grzaniu spadało do 0 to już jest dziwne.
 • Poziom 25  
  Jeżeli faktycznie nie zauważyłaś nigdzie wycieków z instalacji, to prawdopodobnie będzie naczynie przeponowe. Zawsze możesz wezwać innego serwisanta Aristona, może on od razu potwierdzi moją tezę.