Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PN-87/M-40301 - gaśnie po 5 minutach

30 Gru 2014 18:03 1083 5
  • Poziom 6  
    witam. jestem nowy na tym forum i nie ukrywam oczekuje na pomoc.
    Z piecykiem nie było większych problemów, problem zrobił się po wymienie rury odprowadzajacej spaliny, napewno coś tam sie nakurzyło lecz wydaje mi się, ze wyczysciłem wszystko....
    Piecyk gazowy odcina dopływa gazu po około 5 min pracy. w tym piecyku swieczka pali sie caly czas i gdy uruchomie piecyk ciepla woda jest przez okolo 5 min nastepnie odcina gaz i swieczka tez gaśnie.
    Model piecyka:
    PN-87/M-40301
    ZZSD" PREDOM TERMET" ŚWIEBODZICE
    z góry dziękuje za pomoc - zdaje sobie sprawe , ze piecyk jest "troche " zabytkowy
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Kolego prawdopodobnie brak ciągu kominowego, uchyl okno i spawdż jak wtedy zachowuje się piecyk
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Witam, Jeśli rada kolegi wyżej nie pomoże, wezwij serwis Termet a przed tym kominiarza, komin może być zapchany przez co masz brak ciągu, jeśli kominiarz stwierdzi że wszystko jest ok to serwisant Termeta powinien sprawdzić czy wężownica nie jest zapchana przez co terma się przegrzewa bądź padł termostat ciągu kominowego, po modelu z tego co pamiętam (termet 0087) jest to potocznie nazywany PG17 a ten taki właśnie czujnik posiadał.
  • Poziom 6  
    no więc tak.... Przy całkowicie otwartym oknie piecyk również się wyłącza. sprawdzałem na wszelkie sposoby - nawet wyciągnąłem rure od przewodu kominowego też z otwartym oknem i za każdym razem to samo. wcześniej rura od piecyka była podłączona do kratki wentylacyjnej i nie było problemy. Sprawdze jeszcze dzisiaj jak podłącze do kratki wentylacyjnej, być może przewód kominowy jest zatkany .... a jak nie to zapewne serwis
  • Poziom 6  
    OK. temat rozwiązany. Jak sie okazało przewód kominowy musi być zatkany. Podłączyłem z powrotem rure do przewodu wentylacyjnego i piecyk działa i sie nie wyłącza.
    Cały temat odnosi sie do piecyka w kuchni, przez ponad 20 lat piecyk był podłączony do kratki wentylacyjnej a do komina była wciśnieta rura od okapu ( którego nie używam ).
    Ewidentnie przewód kominowy musi byc zatkany.
    Mam jeszcze 2 pytania:
    Czy długość rury od piecyka do komina/ wentylacji ma znaczenie ? chodzi o to, ze sa dwa " zakręty " na rurze.
    oraz drugie pytanie jak się czyści zatkany przewód kominowy w bloku - oczywiscie nie bede tego sam robił - zapewne poinformuje administracje o tym tylko wole sie przygotowac na jakiś bałagan lub coś podobnego.
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi
  • Poziom 36  
    Witam, zalerzy jaka jest długość pozioma rury spalinowej i jakie są kąty kolan o których mowa, komin czyści się za pomocą kuli i szczoty na linie. Kominiarz temat ogarnie.