Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kominek z płaszczem + kocioł z podajnikiem na ekogroszek + wymiennik płytowy

30 Gru 2014 18:30 6249 9
 • Poziom 10  
  Od roku cieszę się używam nowej instalacji w moim domu lecz nie wszystko chyba działa poprawnie.
  Jak pali się w kotle to rośnie temperatura w kominku nawet gdy jest wyłączony sterownik kominka. Kominek i kocioł mają osobne pompy, które załączają si przy zadanej temperaturze. Zawory zwrotne są na każdym zasilaniu. Drugi problem to gdy załącza się grzanie CWU to wzrasta temperatura na powrocie, zawór 3D się zamyka bo jest ust. priorytet lecz wysoka temperatura z powrotu trafia na zasilanie 3D i tym samym mam na podłogówce 50-55 stopni.
  Co może być przyczyną takich anomalii w moim ogrzewaniu?
 • Poziom 22  
  Zwróć się do instalatora albo narysuj (dołącz) schemat instalacji. Czy istnieje jej dokumentacja czy była robiona z głowy?.
 • Poziom 10  
  heeh a jeżeli instalator nie wie ?? co zrobił nie tak? nie mam dokumentacji tej instalacji było to robione z głowy. Kominek i kocioł są w układzie otwartym, a CWU kilka grzejników i 200m2 podłogówki w zamkniętym. Myślę, że powroty są podłączone w nieprawidłowych miejscach.
 • Poziom 22  
  Bez schematu trudno ale jeżeli masz kominek i kocioł w układzie otwartym to na wyjściu każdego z nich powinien być zawór zwrotny aby nie zasilać niepracującego kotła lub kominka jak grzejnika. Postaraj się narysować schemat układu lub zamieścić zdjęcia z opisem.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 36  
  jaszto napisał:
  Wiele poruszanych na tym forum problemów z CO + CWU rozbija się o ten sam problem. Pompka obiegowa ma maleńką wydajność i cały jej wysiłek jest marnotrawiony w wężownicy kotła. Grzejniki dostają żdziebko strumienia pompy i pomagają sobie grawitacją. Dlatego grzejniki są ciepłe do połowy a powrót do kotła jest gorący. Kryzowanie obiegu wężownicy zasobnika jest nieodzowne.

  Pompy obiegowe mają różną wydajność oraz ciśnienie i dobiera się je do instalacji. Dobrze zaprojektowana instalacja może prawidłowo działać nawet na jednej pompie ( zasobnik oraz ogrzewanie ). Do sterowania nie są potrzebne także żadne elektroniczne sterowniki aby to zrealizować. :D
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Mam nadzieję, że się coś z tego wyznacie :)

  Kominek z płaszczem + kocioł z podajnikiem na ekogroszek + wymiennik płytowy
 • Poziom 10  
  czy opis jest niejasny?
 • Poziom 1  
  Witam w dziesiejszych czasach stosowanie wymiennika ciepła jest zbędne większość pieców i kominków z płaszczem wodnym posiada wężownice schładzające które pozwalają na podłączenie takich urządzeń do układu ciśnieniowego zamkniętego a nawet jeżeli nie ma wężownicy to można zastosować zewnętrzną wężownicę kominek i piec można podłączyć szeregowo tak aby współpraca obydwu urządzeń była w pełni automatyczna
  pozdrawiam
  Moderowany przez mirrzo:

  Tu nie miejsce na reklamy. Usunąłem zbędne wpisy.
  3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.