Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kominek z płaszczem + kocioł z podajnikiem na ekogroszek + wymiennik płytowy

nigga2001 30 Gru 2014 18:30 5646 9
  • #1 30 Gru 2014 18:30
    nigga2001
    Poziom 10  

Od roku cieszę się używam nowej instalacji w moim domu lecz nie wszystko chyba działa poprawnie.
    Jak pali się w kotle to rośnie temperatura w kominku nawet gdy jest wyłączony sterownik kominka. Kominek i kocioł mają osobne pompy, które załączają si przy zadanej temperaturze. Zawory zwrotne są na każdym zasilaniu. Drugi problem to gdy załącza się grzanie CWU to wzrasta temperatura na powrocie, zawór 3D się zamyka bo jest ust. priorytet lecz wysoka temperatura z powrotu trafia na zasilanie 3D i tym samym mam na podłogówce 50-55 stopni.
    Co może być przyczyną takich anomalii w moim ogrzewaniu?

0 9
  • #2 30 Gru 2014 19:28
    arelektroda
    Poziom 22  

Zwróć się do instalatora albo narysuj (dołącz) schemat instalacji. Czy istnieje jej dokumentacja czy była robiona z głowy?.

0
  • #3 30 Gru 2014 20:27
    nigga2001
    Poziom 10  

heeh a jeżeli instalator nie wie ?? co zrobił nie tak? nie mam dokumentacji tej instalacji było to robione z głowy. Kominek i kocioł są w układzie otwartym, a CWU kilka grzejników i 200m2 podłogówki w zamkniętym. Myślę, że powroty są podłączone w nieprawidłowych miejscach.

0
  • #4 30 Gru 2014 22:39
    arelektroda
    Poziom 22  

Bez schematu trudno ale jeżeli masz kominek i kocioł w układzie otwartym to na wyjściu każdego z nich powinien być zawór zwrotny aby nie zasilać niepracującego kotła lub kominka jak grzejnika. Postaraj się narysować schemat układu lub zamieścić zdjęcia z opisem.

0
  • #5 30 Gru 2014 23:18
    jaszto
    Poziom 23  

Wiele poruszanych na tym forum problemów z CO + CWU rozbija się o ten sam problem. Pompka obiegowa ma maleńką wydajność i cały jej wysiłek jest marnotrawiony w wężownicy kotła. Grzejniki dostają żdziebko strumienia pompy i pomagają sobie grawitacją. Dlatego grzejniki są ciepłe do połowy a powrót do kotła jest gorący. Kryzowanie obiegu wężownicy zasobnika jest nieodzowne.

0
  • #6 30 Gru 2014 23:55
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

jaszto napisał:
    Wiele poruszanych na tym forum problemów z CO + CWU rozbija się o ten sam problem. Pompka obiegowa ma maleńką wydajność i cały jej wysiłek jest marnotrawiony w wężownicy kotła. Grzejniki dostają żdziebko strumienia pompy i pomagają sobie grawitacją. Dlatego grzejniki są ciepłe do połowy a powrót do kotła jest gorący. Kryzowanie obiegu wężownicy zasobnika jest nieodzowne.

Pompy obiegowe mają różną wydajność oraz ciśnienie i dobiera się je do instalacji. Dobrze zaprojektowana instalacja może prawidłowo działać nawet na jednej pompie ( zasobnik oraz ogrzewanie ). Do sterowania nie są potrzebne także żadne elektroniczne sterowniki aby to zrealizować. :D

0
  • #7 31 Gru 2014 11:23
    jaszto
    Poziom 23  

W poprzednim poście napisałem "wężownicy kotła". Powinno być wężownicy zasobnika.

1
  • #8 03 Sty 2015 14:08
    nigga2001
    Poziom 10  

Mam nadzieję, że się coś z tego wyznacie :)

Kominek z płaszczem + kocioł z podajnikiem na ekogroszek + wymiennik płytowy

1
  • #9 07 Sty 2015 11:58
    nigga2001
    Poziom 10  

czy opis jest niejasny?

0
  • #10 27 Lip 2016 07:24
    mariobros35
    Poziom 1  

Witam w dziesiejszych czasach stosowanie wymiennika ciepła jest zbędne większość pieców i kominków z płaszczem wodnym posiada wężownice schładzające które pozwalają na podłączenie takich urządzeń do układu ciśnieniowego zamkniętego a nawet jeżeli nie ma wężownicy to można zastosować zewnętrzną wężownicę kominek i piec można podłączyć szeregowo tak aby współpraca obydwu urządzeń była w pełni automatyczna
    pozdrawiam

Moderowany przez mirrzo:

Tu nie miejsce na reklamy. Usunąłem zbędne wpisy.
    3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.

0