Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 47LA660S - Laptop nie widzi telewizora po hdmi

laguna96rt 30 Gru 2014 22:44 3000 11
  • #1 30 Gru 2014 22:44
    laguna96rt
    Poziom 8  

Witam.
    Mam laptop Lenovo B570 z grafiką intel hd 3000. Kiedy podłączam do niego telewizor LG 47LA660s nic się nie dzieje, w panelu rozdzielczości nie wykrywa innego ekranu, w telewizorze podświetla się wejście hdmi, ale wyskakuje komunikat brak sygnału dla bieżącego urządzenia wejściowego...wypróbowałem wszystkie wejścia hdmi w tv, nadawałem nazwę danego wejścia w tv na PC , na notebook i nic, próbowałem różnych sterowników ze strony intela także nic, Natomiast na drugim telewizorze lcd (jakiś philips 21 cali) po wpięciu tego samego przewodu hdmi sam przerzuca obraz na telewizor. Ani serwis LG ani Lenovo mi nie pomógł.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Pożyczyłem laptop Lenovo tyle że z inną kartą graficzną i po podłączeniu kabla komp sam wykrywa i duplikuje obraz na telewizor.

0 11
  • #2 31 Gru 2014 01:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

laguna96rt napisał:
    Pożyczyłem laptop Lenovo tyle że z inną kartą graficzną i po podłączeniu kabla komp sam wykrywa i duplikuje obraz na telewizor.

To widzę kilka możliwości:
    - padnięte wyjście HDMI w poprzednim komputerze,
    - port HDMI nie jest uruchomiony w BIOS w komputerze, gdzie to nie działa.

0
  • #3 31 Gru 2014 13:18
    laguna96rt
    Poziom 8  

Ale przecież, jak napisałem w pierwszym poście, na drugim telewizorze, ten sam kabel, sam wykrywa drugi ekran i przerzuca obraz na tv.

0
  • #4 31 Gru 2014 18:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

laguna96rt napisał:
    Ale przecież, jak napisałem w pierwszym poście, na drugim telewizorze, ten sam kabel, sam wykrywa drugi ekran

Tylko, że z tego wpisu nie wynika, że też na tym samym komputerze to było sprawdzane.
    I zwróć uwagę, co tu napisałeś:
    laguna96rt napisał:

Ale na jakim tv działa też nie napisałeś.
    Czy pod tv, gdzie ten napis jest, podłączałeś coś innego pod HDMI, też nic nie piszesz.

Pisz precyzyjnie, podawaj szczegóły, a nie będzie niedomówień, czy błędnego myślenia.

Więc może jeszcze raz, tylko dokładnie opisz, co sprawdzałeś, co z czym, co gdzie działa, a co nie działa.

0
  • #5 02 Sty 2015 14:41
    laguna96rt
    Poziom 8  

Ok, mój laptop nie widzi tv LG47LA660s, ale ten sam, mój laptop i na tym samym kablu hdmi, wykrywa i sam duplikuje obraz na moim drugim tv philips 22pfl3403. Myślałem, że to wina tv LG, dla pewności pożyczyłem więc laptopa od znajomych i ich laptop z moim tv LG47LA660s juz po wpięciu kabla hdmi łączy się i duplikuje obraz na tv(kabel hdmi ten sam, na którym podpinałem moj laptop).

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Przed chwilą byłem u znajomych z moim laptopem. podłączyłem go do ich tv jakiś samsung 47 cali full hd i wykrył ich tv i sam zduplikował obraz na niego. Nie rozumiem jak to możliwe...bez sensu.(i oczywiście na moim kablu hdmi, na którym mojego tv nie widzi)

0
  • #6 02 Sty 2015 16:57
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

No to pozostaje tylko zresetować tv, na którym to nie działa.
    Czy pomoże - nie wiem, ale to jedyne, co jeszcze możesz zrobić.

0
  • #7 02 Sty 2015 17:28
    laguna96rt
    Poziom 8  

Czyli przywrócenie ustawień fabrycznych?
    Teraz nie mam mnie w domu, jak wrócę sprawdzę czy jest taka opcja.

0
  • #8 02 Sty 2015 18:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

laguna96rt napisał:
    Czyli przywrócenie ustawień fabrycznych?

Dokładnie tak.

1
  • #9 02 Sty 2015 22:01
    laguna96rt
    Poziom 8  

Reset ustawień fabrycznych też nic nie zmienił...

1
  • #10 03 Sty 2015 13:30
    laguna96rt
    Poziom 8  

Nie wiem od czego dokładnie jest ta funkcja w tv, była wyłączona, włączyłem ją, ale też bez zmian.
    LG 47LA660S - Laptop nie widzi telewizora po hdmi [/img]
    Chyba nie dam rady ich połączyć, chociaż z drugiej strony, dlaczego miałoby to nie działać?

0
  • #11 03 Sty 2015 13:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

laguna96rt napisał:
    Nie wiem od czego dokładnie jest ta funkcja w tv, była wyłączona, włączyłem ją, ale też bez zmian.

Funkcja koryguje ustawienia ścieżki audio z portu HDMI (czasami audio jest opóźnione, czasami przyśpieszone względem video).
    laguna96rt napisał:
    Chyba nie dam rady ich połączyć

Musisz zajrzeć w ustawienia portów HDMI - to już samemu musisz pokombinować, sama instrukcja nic nie da, to "na żywca" trzeba sprawdzać wszystko.

0
  • #12 03 Sty 2015 13:58
    laguna96rt
    Poziom 8  

Ok, dzięki bardzo za próbę pomocy. Będę jeszcze próbował...

1