Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka Philips HP 8182 - Pękł przełącznik temperatury pow. - jak ją rozebrać ?

30 Gru 2014 19:22 5361 5
 • Poziom 9  
  W suszarce do włosów Philips SalonDry Control HP 8182 pękł plastikowy klawisz przełącznika temperatury powietrza. Chcę go skleić, ale mam kłopoty z dostaniem się do wnętrza suszarki (instrukcji serwisowej w necie nie znalazłem).

  2 wkręty w rękojeści wykręcone i rękojeść rozdziela się, ale nie mam pojęcia jak 'rozczepić' elementy (przedłużenia rękojeści) obejmujące 'stożkowe' łoże wentylatora i grzałki ... z tyłu suszarki (wlot powietrza) są 4 prostokątne otwory circa 1,5 x 7 mm ... IMHO trzeba coś włożyć ... w którąś stronę odgiąć ... i mimo wielu prób dopa blada ...

  To ta suszarka:
  http://www.philips.pl/c-p/HP8182_00/salondry-control-suszarka-do-wlosow/przeglad
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się

 • Specjalista AGD
  Bo producent nie przewidział opcji "rozbiórki".
  Sprawa nie jest taka prosta i dla osoby posiadającej tylko jedną sztukę suszarki do nauki - Na 100% skończy się jej połamaniem..

  Dlatego osobiście doradzam by dobierać się do niej po rozgięciu rączki, wiadomo, że łatwiej by było po całkowitym rozpołowieniu, jednak w praktyce mój sposób jest zdecydowanie łatwiejszy.
 • Poziom 11  
  Witam, wymieniona firma tworzy takie "arcydzieła" abyś kupił nowe (vide "zmowa żarówkowa"), mając czajnik w/w firmy z grzałką ceramiczną - "zdechł" wył. z termikiem - zaadaptowałem z innego starego (problemy geometryczne ale herbatki się chce !) jeszcze działa [ok.4 miesięcy]. Da się zrobić.
 • Pomocny post

  Specjalista AGD
  Aczkolwiek tutaj problemem nie jest znalezienie zamiennika tylko demontaż obudowy..
  Aby tego dokonać należy rozciąć pierścien przy wylocie strumienia powietrza - Aby go móc wyciągnąc, jednak jak wspomniałem debiut rozbiórki zawsze kończy się połamaniem obudowy.

  Jednak tutaj jest sprawa tyle dogodna że wystarczy rozchylić rączkę i wyjąć fragment obudowy przy klawiszach, wówczas uzyskujemy dostęp na tyle by móc cokolwiek tam naprawić..
 • Poziom 9  
  Suszarka naprawiona.

  Jak poradził nioop do 'panelu przełączników' można się dostać rozchylając rękojeść suszarki jak na zdjęciach:

  Suszarka Philips HP 8182 - Pękł przełącznik temperatury pow. - jak ją rozebrać ? Suszarka Philips HP 8182 - Pękł przełącznik temperatury pow. - jak ją rozebrać ?

  W 'panelu przełączników' w połowie po obu stronach są zaczepy / zatrzaski dlatego rozwieranie rękojeści należy zacząć od jej tyłu.

  Przy montażu suszarkę postawić na wlocie powietrza .... rękojeść rozeprzeć prętem cirka 65 mm ... zamocować taśmą samoprzylepną 'wpadające' okrągłe klawisze "turbo" i "zimnego powietrza" do 'panela przełączników' ... pozostałe klawisze ułożyć na łożach przełączników ... zamontować panel do połówki rękojeści ... docisnąć drugą połowę rękojeści i skręcić.
 • Poziom 11  
  Może się komuś przyda informacja , żeby rozebrać obudowę to wyciąga się ten czarny pierścień u wylotu powietrza. Jednak aby go wyciągną to trochę potrzeba zabawy ponieważ on ma 4 zatrzaski dosyć głęboko w tej jasnej obudowie. Po wyjęciu pierścienia suszarka ładnie się rozpoławia.