Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 2.2 DCI 150 - szemroty z pod samochodu laguna 2.2 DCI

jankes3101 30 Dec 2014 19:33 2748 15
    jankes3101
    Level 9  
    Witam
    mam problem z moją laguną II 2.2 DCI 150 km. A mianowicie przy przebiegu 147 tyś miała wymienione sprzęgło ponieważ ślizgało. sprzęgło zostało wymienione na zamiennik ( sztywne ). Mój problem polega na odgłosach wydobywających się z pod samochodu ( dziwne szemroty, zgrzytanie, rzęrzenie ) . Odgłosy pojawiają się tylko podczas gdy skrzynia sama ciągnie 1,2 ,3 bieg . auto samo jedzie bez gazu ( samo ciągnie na biegu. Coo to może być ??? sprzęgło ???? a może skrzynia. Z tego co zdołałem ustalić to przed wymianą sprzęgła nic nie było słychać. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu tej że sprawy.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Sztywne koło przenosi 100% drgań skrętnych na skrzynie biegów.
    I ona może dość ciekawe odgłosy emitować. Zwłaszcza przy niskich prędkościach.
    uswto
    Level 18  
    Olej w skrzyni jest, podpora nie wywalona?
    jankes3101
    Level 9  
    jakieś dwa tygodnie temu wymieniłem olej w skrzyni choć było w zupełności. Coo to za podpora ??
    jankes3101
    Level 9  
    Ale jeśli to łożysko w podporze, to raczej nie możliwe, że zaczeło wydawać dzwięki dopiero po zmianie sprzęgła ;o żaden mechanik nie umie stwierdzić co to takiego..
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    jankes3101 wrote:
    Ale jeśli to łożysko w podporze, to raczej nie możliwe, że zaczeło wydawać dzwięki dopiero po zmianie sprzęgła ;o żaden mechanik nie umie stwierdzić co to takiego..

Przecież Ci napisałem, no chyba że coś zepsuli przy montażu.

Dodam jeszcze, że montaż sztywnego koła to było złe posunięcie. W niektórych markach skutkowało to nawet pękającym wałem korbowym.
    jankes3101
    Level 9  
    Witam
    mam jeszcze małe pytanko. Czy laguna II w dizelku informuje o przepalonej świecy żarowej ??? pytanie na czasie
    uswto
    Level 18  
    jankes3101 wrote:
    informuje o przepalonej świecy żarowej ?
    Tak
    jankes3101
    Level 9  
    Jeszcze małe pytanko odnośnie tylnej podgrzewanej szyby. Od pewnego momenty zauważyłem, że tylna szyba nie grzeje. co może być przyczyną ??
    CommonRail
    Level 27  
    jankes3101 wrote:
    Od pewnego momenty zauważyłem, że tylna szyba nie grzeje. co może być przyczyną ??

Spalony bezpiecznik/uszkodzony przekaźnik, albo brak żądania załączenia grzania szyby. Na Clipa i zrobić test grzania szyby.
    jankes3101
    Level 9  
    Witam wszystkich. Panowie nurtuje mnie pewna myśl i odwieczny problem wielu posiadaczy. Jeżeli chodzi o regenerację kół dwumasowych to czy to się opłaca czy lepiej kupywać nowe ?? pytam bo regeneracja dwumsu z dociskiem kosztuje 1200 a nowe 2,800. Czyy taki regenerowany dwumas spokojnie pochodzi czy lepiej nowe kpl. . Czeka mnie zmiana i mam dylemat czy regenerować czyy kupywać nowe ??
  • Helpful post
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Raz w 3.0 TID regenerowałem i jeździ do dziś, okolice 1,5 roku już.
    I żadnych problemów. Regenerowałem w AVANTI.
  • Helpful post
    CommonRail
    Level 27  
    Zalezy kto regeneruje, na jakich czesciach i na jakich maszynach. Dla siebie wzialbym nowe, chyba, że bralbym z pewnego zrodla, to regenerowane, a dla klienta wedle zyczenia.
    jankes3101
    Level 9  
    Witam
    wie ktoś może jaką temperaturę silnika powinna mieć laguna II 2,2 DCI. na podziałce nie pisze temp. . W którym miejscu powinna być podziałka ??