Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 2.2 DCI 150 - szemroty z pod samochodu laguna 2.2 DCI

30 Gru 2014 19:33 2508 15
  • Poziom 9  
    Witam
    mam problem z moją laguną II 2.2 DCI 150 km. A mianowicie przy przebiegu 147 tyś miała wymienione sprzęgło ponieważ ślizgało. sprzęgło zostało wymienione na zamiennik ( sztywne ). Mój problem polega na odgłosach wydobywających się z pod samochodu ( dziwne szemroty, zgrzytanie, rzęrzenie ) . Odgłosy pojawiają się tylko podczas gdy skrzynia sama ciągnie 1,2 ,3 bieg . auto samo jedzie bez gazu ( samo ciągnie na biegu. Coo to może być ??? sprzęgło ???? a może skrzynia. Z tego co zdołałem ustalić to przed wymianą sprzęgła nic nie było słychać. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu tej że sprawy.
  • Poziom 18  
    Olej w skrzyni jest, podpora nie wywalona?
  • Poziom 9  
    jakieś dwa tygodnie temu wymieniłem olej w skrzyni choć było w zupełności. Coo to za podpora ??
  • Poziom 9  
    Ale jeśli to łożysko w podporze, to raczej nie możliwe, że zaczeło wydawać dzwięki dopiero po zmianie sprzęgła ;o żaden mechanik nie umie stwierdzić co to takiego..
  • Moderator Samochody
    jankes3101 napisał:
    Ale jeśli to łożysko w podporze, to raczej nie możliwe, że zaczeło wydawać dzwięki dopiero po zmianie sprzęgła ;o żaden mechanik nie umie stwierdzić co to takiego..

Przecież Ci napisałem, no chyba że coś zepsuli przy montażu.

Dodam jeszcze, że montaż sztywnego koła to było złe posunięcie. W niektórych markach skutkowało to nawet pękającym wałem korbowym.
  • Poziom 9  
    Witam
    mam jeszcze małe pytanko. Czy laguna II w dizelku informuje o przepalonej świecy żarowej ??? pytanie na czasie
  • Poziom 18  
    jankes3101 napisał:
    informuje o przepalonej świecy żarowej ?
    Tak
  • Poziom 9  
    Jeszcze małe pytanko odnośnie tylnej podgrzewanej szyby. Od pewnego momenty zauważyłem, że tylna szyba nie grzeje. co może być przyczyną ??
  • Poziom 27  
    jankes3101 napisał:
    Od pewnego momenty zauważyłem, że tylna szyba nie grzeje. co może być przyczyną ??

Spalony bezpiecznik/uszkodzony przekaźnik, albo brak żądania załączenia grzania szyby. Na Clipa i zrobić test grzania szyby.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Panowie nurtuje mnie pewna myśl i odwieczny problem wielu posiadaczy. Jeżeli chodzi o regenerację kół dwumasowych to czy to się opłaca czy lepiej kupywać nowe ?? pytam bo regeneracja dwumsu z dociskiem kosztuje 1200 a nowe 2,800. Czyy taki regenerowany dwumas spokojnie pochodzi czy lepiej nowe kpl. . Czeka mnie zmiana i mam dylemat czy regenerować czyy kupywać nowe ??
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Zalezy kto regeneruje, na jakich czesciach i na jakich maszynach. Dla siebie wzialbym nowe, chyba, że bralbym z pewnego zrodla, to regenerowane, a dla klienta wedle zyczenia.
  • Poziom 9  
    Witam
    wie ktoś może jaką temperaturę silnika powinna mieć laguna II 2,2 DCI. na podziałce nie pisze temp. . W którym miejscu powinna być podziałka ??