Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT PREMIUM DXI KODY BŁĘDÓW

30 Gru 2014 20:18 3255 5
  • Poziom 2  
    Mam problem z Premiumkom dxi 2006. Przestała mi wyświetlać predkosc na liczniku tacho tez pokazuje błąd. Wyświetlają mi sie takie kody błędów:
    MID 144
    PID 84
    FMI 2

MID 220
    PSID 6
    FMI 14

MID 223
    PSID 9
    FMI 12
    Impulsator sprawdzony dobry. Moze te 4 kabalki gdzies po drodze sie przetarły???
    Auto w automacie. wchodzi tylko na obroty 1200 wstecznego brak.

Poza tym miałem jeszcze wczesniej problem z takim kodem

MID 136
    SID 72
    FMI 10
    klocki są ok
    oraz

MID 214
    PSID 19
    FMI 14

Jesli ktoś sie pokusi o rozwikłanie tej zagadki z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Czym robiłeś diagnostykę?
  • Poziom 2  
    Błędy zczytałem z samochodu a impulsator sprawdził mi facet z diagnostyki. Powiedział ze kabel musi być walniety ale nie mniał czasu go zmienic. Jak przełozylismu drugi kabel od impulsatora do tacho (drzwiami na szybko do sprawdzenia) to predkosc pokazuje i tacho jest ok Ale skrzynia i tak nie działa.
  • Poziom 38  
    Pytałem o sprzęt do diagnostyki.
  • Poziom 2  
    Nie mam zadnego sprzetu do sprawdzania. Facet od tacho cos tam podłączał pod tacho jakis komputerek.
  • Poziom 2  
    Problem usunąłem. Tak jak wcześniej przypuszczałem przetarły się kabelki z prawej strony na łamaniu kabiny jak się okazało nie tylko od tacho. Jeszcze mi sie wyswietla błąd czujnika zuzycia klocków lewa strona tyl. Po wymianie na nowy to samo. Może to byc spowodowane nierównym zuzyciem klocków prawa a lewa strona?