Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny estradowe kupić do 500zł? ;v

30 Gru 2014 22:11 1242 10
  • Poziom 7  
    Witam. Jestem nowy na tym forum i moje pierwsze pytanie jest takie jakie kolumny polecilibyście mi kupić do 500zł. Oczywiście nie chce jakiegoś badziewia typu Dibiesi, alphard itp. Nie musi być nowe, może być używane byleby sprawne. Proszę o linki itp. Z góry dzięki ;)
  • Użytkownik obserwowany
    Dołóż z 200-300zł i kupisz coś na 15" + driver.

W Twoim budżecie nie poszalejesz - to taka dziwna kwota te 500zł bo za mało na 15" w miarę dobre a jak o 12" chodzi to kupisz ale z nich basu będzie mało...

Jak dozbierasz to szukaj czegoś na 15" + driver typu LDM P215, LDM P315, Elestra(dobry, Polski producent robiący kolumny na Hiszpańskich Beyma-ch), Soundman, Hand Box, Box Electronics - jest tego dużo - coś znajdziesz to podlinkuj - doradzą koledzy.
  • Poziom 41  
    OLX: 122749677 (te niedaleko Ciebie), 105311699, tu z Elmuzem 98741381.
    Jaką masz końcówkę mocy?
  • Użytkownik obserwowany
    Mimo wszystko wziąłbym te drugie - widać, że nie kręcone i 8m100 na średnim i driver jest.
  • Poziom 7  
    Cóż nie potrzebuje potęznych kolumn na jakieś wielkie imprezy. Dopiero zaczynam także jak na razie gralbym na remizach, 18nastkach i tego typu. Jeśli chodzi o wzmacniacz mam Technics SUV klasy A 80w na kanał przy 8ohm, a przy 4ohm 100 zastanawiałem się nad kolumnami Eltron nadały by się. Pamiętam ze kolega miał oryginalne gds i dosyć dobrze i głośno mu to grało. Ale nie pamiętam czy dobry był bas. Może omówienie coś na temat tych eltronow lub podobnych do nich kolumn ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Edit: omówienie - opowiecie
  • Troll forumowy
    Cytat:
    Jeśli chodzi o wzmacniacz mam Technics SUV klasy A 80w na kanał przy 8ohm, a przy 4ohm 100 zastanawiałem się nad kolumnami Eltron nadały by się

Mamy prawie 2015r a nie 1980r, czasy imprez przy unitrze chłodzonej wentylatorem predom już minęły (wentylatory działają do dzisiaj) , dobra rada, poszukaj sobie innego zajęcia bo obecnie to zagraża Ci rozcięcie łuku brwiowego butelką.
  • Poziom 7  
    Twierdzisz, że kolumny produkowane przez Tonsila nie da się słuchać w tych czasach?! hahah
    Ogólnie wolałbym już brać w ciemno te Eltrony niż jakie Dibiesi czy inne tego typu chińskie badziewia.
    A wracając do tych lat to jeśli w latach tych 80-tych Eltrony jako kolumny estradowe dały rade nagłośnić jakąś może nie dużą, ale jakąś impreze to czemu by nie dały w XXI wieku? Nie wiem co takiego się niby zmieniło. Są produkowane <LEPSZE> kolumny estradowe, ale nie każdego na nie stać. Tym bardziej, że wzmacniacz który mam ma już ponad 18lat. Nie chce robić koncertów czy imprez na tysiąc osób, poprostu mała imprezka na remizie, lub w domu. Sam sobie zrobiłem kolumny na głośnikach BlowAndrenaline i to było moje najgorzej wydane 400zł. I nie chce tego drugi rasz powtórzyć, więc pytam o rade. ;p
  • Troll forumowy
    KochamTonsile napisał:
    Twierdzisz, że kolumny produkowane przez Tonsila nie da się słuchać w tych czasach?! hahah
    Ogólnie wolałbym już brać w ciemno te Eltrony niż jakie Dibiesi czy inne tego typu chińskie badziewia.
    A wracając do tych lat to jeśli w latach tych 80-tych Eltrony jako kolumny estradowe dały rade nagłośnić jakąś może nie dużą, ale jakąś impreze to czemu by nie dały w XXI wieku? Nie wiem co takiego się niby zmieniło. Są produkowane <LEPSZE> kolumny estradowe, ale nie każdego na nie stać. Tym bardziej, że wzmacniacz który mam ma już ponad 18lat. Nie chce robić koncertów czy imprez na tysiąc osób, poprostu mała imprezka na remizie, lub w domu. Sam sobie zrobiłem kolumny na głośnikach BlowAndrenaline i to było moje najgorzej wydane 400zł. I nie chce tego drugi rasz powtórzyć, więc pytam o rade. ;p

1. "Trumien" da się słuchać przy organach w kościele ale nie w remizie.
    2. Przez 30 lat wiesz co się zmieniło ? ... to że krawczyka można słuchać i z mocą 20W i będzie dobrze brzmiał, dzisiejsza muzyka już wymaga dwóch zer więcej (bo jak po klacie nie pomasuje to nie muzyka...).
    3. I tak nie chodziło o głośniki tylko o tego techniksa, z takim wzmacniaczem to można fasolki w przedszkolu puszczać a nie imprezy robić.

Prawda jest taka że kiedyś robiono wesela na eltronie a i pewnie byli śmiałkowie co Amatorem wesela bawili : tylko zrób to samo dzisiaj ... przecież nic się nie zmieniło ;)
  • Poziom 7  
    Strasznie dużo porównujesz, a ciekawe czy słyszałeś kiedykolwiek te kolumny :D Pisze wyraźnie NIE KAZDEGO STAC NA MOCNE KOLUMNY ESTRADOWE! Ale skoro uważasz, że Eltrony się nie nadają to jakie Ty polecasz?

Dodano po 3 [minuty]:

A co do Technics to może nie rewelacja, ale kolumny kolegi które mają po 300w w RMS uciagnal.
  • Troll forumowy
    KochamTonsile napisał:
    Strasznie dużo porównujesz, a ciekawe czy słyszałeś kiedykolwiek te kolumny :D Pisze wyraźnie NIE KAZDEGO STAC NA MOCNE KOLUMNY ESTRADOWE! Ale skoro uważasz, że Eltrony się nie nadają to jakie Ty polecasz?

Słyszałem w wielu miejscach, grać to gra ale powyżej 500Hz.
    W tej cenie nie da się nic polecić, co gorsza, 90% eltronów które są w obiegu to albo są zajechane albo regenerowane na chińskich podróbach.
    I tak.... chwała bogu że nie wpadłeś na pomysł żeby z altusami wyskoczyć do remizy .
  • Użytkownik obserwowany
    Padło słowo klucz - Technics uciągnął te kolumny ale ich nie zasilił.

Przy tym wzmacniaczu jaki posiadasz i masz jakieś "estradowe" zapędy możesz się za ZG-50 kolumnami rozejrzeć(za 300zł spokojnie kupisz) zbudowanymi na 1x GD 30/50 + 2x GDWT 9/40 - wiele mocy nie trzeba by pokój rozbujać a jak będzie mało dokupisz subbas i jakąś tam salkę nagłośnisz nie za wielką.