Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka za 50 zł - CDR96S12 - czy wywiercę 4 otwory w drewnie?

post14677 30 Gru 2014 22:43 1977 8
  • #1 30 Gru 2014 22:43
    post14677
    Poziom 8  

Dzień dobry,

pilnie potrzebuje wywiercić kilka otworów w drewnianych słupkach
    przy których nie będę miał dostepu do elektryczności.
    W galeriach handlowych pytałem napotkanych monterów stoisk,
    którzy skręcali nowe stoiska / sklepy i widziałem,
    że używają takiego sprzętu, pytałem ich
    czy taką wkrętarką będę mógł wywiercić potrzebne mi otwory.
    Było to przynajmniej 5 rozmów
    wszyscy twierdzili, że nie będzie problemu nawet
    najtańszym dostepnym w supermarketach sprzętem.
    Twierdzili, że te najtańsze szybko się rozładowują,
    no ale to jestem w stanie zaakceptować, byle wywiercić
    te cztery otwory.

Byłem wczoraj w Tesco i znalazłem wkrętarkę ze zdjęć poniżej.
    Kosztuje 50 zł, no i tyle mogę przeznaczyć na sprzęt,
    który będę używał właściwie tylko raz.

Nie będę rozpisywał się na temat specyfikacji ponieważ
    po prostu zupełnie się na tym nie znam.
    Jest to model CDR96S12
    Wkrętarka - czyli ang. Cordless Drill CDR96S12

Zmartwiło mnie tylko, że gdy uruchumiłem ją w sklepie
    - akumulator był naładowany, choć nie wiem w jakim stopniu -
    działała dosc szybko, tyle tylko że kręcącą sie głowicę
    spokojnie mogłem zatrzymać ręką :(
    W przypadku nawt najtańszej wiertarki
    - którą ostatnio kupiłem w tym samym Tesco,
    jest to niemożliwe, a przynajmniej grozi przynajmniej
    lekkim pokaleczeniem.

Z czego to mogło wynikać?
    Akumulator był na "wykończeniu"
    Czy może poniższa wkrętarka
    po prostu nie ma takiej mocy?

Serdecznie dziękuję za opinie i proszę o spojrzenie
    na zdjęcia które dołączam.
    Nie są zbyt wyraźne - przepraszam
    - no ale może coś się Państwu uda odczytać.

• #2 30 Gru 2014 23:21
    Nemonek
    Poziom 26  

Te akumulatorki powinny być zawsze naładowane, do sprzedaży i przechowywania około połowy, dlatego wkrętarka była słabiutka, poza tym wiertarki z zasilaniem sieciowym, mają o wiele mocniejsze silniki. Szaleństwa bym się po tym nie spodziewał (akumulatorki 9,6V) ale z bardziej czytelnych fotografii np. tej
    można się dowiedzieć, że producent przewidział użycie wiertła do 10mm - w metalu, podejrzewam że używając wierteł do drzewa, poradzi sobie do 12-14mm. Cena faktycznie jest dobra i nie ma co wybrzydzać, bo na innych platformach handlowych, ceny utrzymują się powyżej 80zł

• #3 30 Gru 2014 23:47
    hvelektronik
    Poziom 19  

Witam A wiertarki ręcznej nie masz parę obrotów korbką i po robocie to takiej ilości otworów kupować wkrętarkę i do tego jakieś dziadostwo.

• #5 31 Gru 2014 00:41
    2186233
    Usunięty  
  • #6 31 Gru 2014 00:53
    Radovic
    Poziom 16  

Wkrętarka jest dobra i ma siły od pyty, wiem bo sam taką kupiłem.
    Problemem jest akumulator którego w ogóle nie ma. Powtarzam - w ogóle.
    Te baterie co tam wsadzili to jest totalna atrapa, kilkanaście razy ładowane i nigdy nie było ani mocy ani jakiegokolwiek czasu kręcenia. Dosłownie kilka obrotów i aku rozładowane do zera.

Mi nie zależało na akumulatorach aż tak bardzo, dlatego to kupiłem. Teraz chodzi pod zasilaczem i naprawdę daje radę. Służy jako wiertarko-wkrętarka w garażu.

Wypożyczać sprzęt za 50zł to też bezsens totalny. Lepiej dołożyć 50zł i kupić taką za 100zł z dwoma akumulatorami, są w obi i dają radę jak na tą cenę.

Z samochodu nie możesz pociągnąć prądu? Wtedy by ten szajs tescowy dał radę, byłoby to najtańsze rozwiązanie.

• #7 31 Gru 2014 09:35
    Sławek K
    Poziom 22  

Mając paragon, oryginalne opakowanie możesz towar , nawet po wywierceniu otworów , zwrócić do sklepu jeżeli nie będzie odpowiadał twoim wymaganiom.
    Inna droga : pożycz od kogoś na chwilę narzędzie.
    Sławek

• #8 01 Sty 2015 15:33
    post14677
    Poziom 8  

Dzieńµ dobry w Nowym 2015 Roku,

serdecznie dziękuję tym z Państwa,
    którzy napisali merytoryczne odpowiedzi.

Kupiłem ją wczoraj, była już ostatnia.
    Zasugerowawszy się odpowiedzią Pana o nicku Nemonek z Krosna.
    Wczoraj w nocy po 6 godzinnym ładowaniu akumulatorów
    (producent napisał by tyle ładować w instrukcji), testowałem ją.
    Ludzie strzelali z fajerwerków, a ja sobie wierciłem :) Chyba zresztą
    policja dość pobłażliwie podchodzi w zakłócanie ciszy nocnej w Sylwestra.

I tak, póki co sprzęt spełnia moje wymagania.
    Z czego jestem bardzo zadowolony.
    Wywierciłem 5 otworów(!) w dwucentymetrowym(!) kawałku drewna. 4 otwory są na wylot,
    a piątemu brakuje jakieś 3 mm. Ale to jeśli chodzi o moje potrzeby jest ok. Spodziewałem się dużo mniej. Tym bardziej, że producent nie ściemnia dopisując do wkrętarki wiertarkę. Wszędzie jest napisane, jest to tylko wkrętarka. Myślę,że bez wiercenia spokojnie ze 100 śrub udałoby się nią wkręcić na jednym doładowaniu. A do tego jest przeznaczona.
    Spodziewałem się dużo mniej. Że po każdym otworze będę musiał te 6 godzin ją ładować.
    Po szóstym niedokończonym otworze, powtarzam w ponad DWUcentymetrowym drewnianym elemencie.

Odpowiedź dla Pana o nicku Radovic:

Tak, rozważałem zasilanie z samochodu, ale do tego potrzebna byłaby mi przetwornica, której najniższa cena w sklepie internetowym to również 50 zł. Ta wkrętarka jest bardziej uniwersalna, zatem zdecydowałem się i chyba nie będę jej oddawał.

Odpowiedź dla Pana o nicku Sławek K.
    W Tesco pod względem reklamacji trochę się teraz pozmieniało. Kiedyś było tak, że babka przy pulpicie obsługi klienta sama oceniała i - przynajmniej przy takich małych sumach - zwracała pieniądze od razu na miejscu. Ja tak zawsze zwracałem buty po zimie, czyli de facto za darmo wypożyczając nowe, zwracając zużyte. Teraz niezależnie czy reklamuje się buty za 50 zł czy drukarkę za 400, ona wystawia kwit, trzeba czekać, dwa tygodnie. Do tej pory wszystko mi uwzględniali (pod tym względem polskie Tesco jest bardzo liberalne), no niemniej trzeba czekać i zaprzątać sobie tym głowę.

Zamiast tego poświęcę czas by rozejrzeć się za jakimiś akumulatorami, przy okazji na pewno więcej się nauczę niż przy reklamacji. Jestem laikiem, niemniej, jakąś podstawową wiedzę na temat takiego prostego sprzętu użytkowego chciałbym mieć. A lubię teraz trochę pochodzić po marketach budowlanych, poprzyglądać się, trochę ponotować, potem zapytać czy tutaj na Elektrodzie, czy poszukać informacji w innych miejscach w sieci. Chociaż Elektroda jest dla mnie najlepszym źródłem wiedzy. Przynajmniej na takim poziomie jaki obecnie reprezentuje.

Dziękuję serdecznie i wszystkim Państwu, życzę udanego 2015 roku :)

• #9 01 Sty 2015 20:37
    Radovic
    Poziom 16  

post14677 napisał:
    Tak, rozważałem zasilanie z samochodu, ale do tego potrzebna byłaby mi przetwornica, której najniższa cena w sklepie internetowym to również 50 zł.
    Przetwornica nie jest potrzebna, ten pseudo-akumulatorek gdy naładujesz do pełna ma ponad 10V, akumulator w samochodzie na zgaszonym silniku, ma ok 12.5v.

Odłączasz od wkrętarki akumulator i podłączasz pod zaciski przewody (można zawinąć) i prosto do aku samochodowego. Nadwyżkę 2V spokojnie zniesie ta wkrętarka - wiem bo mam i testowałem.

Ps.: jestem w lekkim szoku że dałeś radę 6dziur wywiercić :D Moje akumulatorki nie dałyby rady na 100%.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME