Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RSA1DTPE wyciek wody z kostkarki, rzęzi

Foksis 30 Dec 2014 22:51 3528 2
 • #1
  Foksis
  Level 1  
  Mam problem z lodówkę Samsung RSA1DTPE (ma 6 lat). Dzisiaj po powrocie do domu zauważyłam wyciek wody z zamrażarki - cała podłoga zalana. Woda prawdopodobnie wyciekła z kostkarki, po otworzenie lodówki woda wylała się. Najpierw nie chłodziła tylko zamrażarka, teraz również nie chłodzi chłodziarka. Na wyświetlaczu jest inna temperatura niż w lodówce tzn. przykładowo w chłodziarce jest 15 stopni a na wyświetlaczu 4. Poza tym lodówka od rana rzęzi, trwa to kilkanaście sekund zaczyna się i kończy kliknięciem jakby coś się włączało albo wyłączało. Czasem tylko klika, jakby coś nie chciało zaskoczyć. Jakiś czas temu zaświecił się na czerwono filtr wody, nie został wymieniony, kostkarka nie była używana przez ostatnie miesiące, dopiero przedwczoraj została użyta. Proszę o pomoc i sugestie co się mogło zepsuć?
 • #2
  AlexUkr
  Level 9  
  Witam. Najpierw trzeba sprawdzić sprężarkę lodówki, sprawdzić uzwojenie stojana: zakładania i prowadzenia. Sprężarki lodówka pracuje bez przekaźnika wyjściowego i zobacz pobór prądu.
 • #3
  jack63
  Level 43  
  Najprawdopodobniej układ chłodniczy na nieszczelność. Czynnik uciekał powoli i przestała działać zamrażarka. Potem lodówka a potem zajeździła się sprężarka.
  Klikanie po kilku/kilkunasty sekundach jest objawem zdziałania termika spręzarki.
  Prawdopodobnie jest uszkodzona mechanicznie.
  Wezwij chłodniarza niech dokona oceny sytuacji na miejscu.
  Jeśli lodówka jest dość droga i nieszczelność da się zlokalizować i usunąć, to naprawa ma sens, ale koszty mogą sięgnąć kilkuset złotych.
  Sam masz masz prawie zerowe szanse na naprawę.