Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator ROWI NiCd/NiMH - Z aku NiCd na LiIon - napięcia na złączach

30 Gru 2014 23:24 846 3
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mój ojciec ma starą kamerę Panasonic którą chciałby uruchomić na akumulatorze (na zasilaczu działa). Niestety zarówno ładowarka jak i akumulator są uszkodzone. Chcę przerobić akumulator na Li-Ion ale zastanawiają mnie trzy wyjścia z oryginalnego akumulatora:
    (+) (masa) odwrócona litera T (-)
    Niestety nie mogę zmierzyć napięć więc nie wiem czy na (-) ma być ujemne napięcie względem masy i jeśli tak to jakie, a jakie na (+)? A może to tylko w celu kontroli ładowania zostało zrobione, a normalnie to kamera nie potrzebuje napięcia ujemnego i jest zasilana z dwóch końcówek? A jeśli tak to których? Gdzie podłączyć (-) a gdzie (+) pakietu akumulatorków Li-Ion?
    Opis/typ akumulatora:
    ROWI Nickel-Cadmium-Accu 6662 4,8V 2200 mAh

Bateria wygląda identycznie jak chińska pod linkiem Link

Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi]
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Sprawdź omomierzem rezystancję pomiędzy (-) i (T) akumulatora. Prawdopodobnie w tym miejscu jest termistor do kontroli temperatury a zasilanie 4,8V jest pomiędzy końcówkami (-) i (+).
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam - jedno ogniwo Li-ion w pełni naładowane ma 4,2V dwa połączone szeregowo 8,4V.
    Natomiast oryginalny akumulator ma w granicach 5,8 -5,9V.
    Może lepiej zastosować ten zestaw ;
    http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=532
  • Poziom 11  
    Dziękuje za odpowiedzi.
    @Goldi74 - Mam pod ręką dwa akumulatory - na jednym NiCd rezystancja między (-) a (T) jest poza zakresem - na moim mierniku mam do 200MOhm, na drugim który tata jeszcze znalazł (NiMH) jest rzędu 5,5 kOhm więc jest to bardzo prawdopodobne że jest tam jakiś element typu termistora.

@wojtek9007 - co do Li-Ion to wiem jakie mają napięcia bo się trochę już nimi bawiłem przy budowie roweru elektrycznego:) Chciałem dodać miniaturowa przetwornicę obniżająca napięcie.
    Przyznam że szukałem akumulatorów typu posiadanego przez mojego ojca ale tylko na eBayu udało mi się coś znaleźć - nawet z ładowarką. Dzięki za link - możliwe że skorzystam.