Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo ThinkCentre M58 TOWER. Jaka karta graficzna zadziała?

31 Gru 2014 01:46 1917 1
  • Poziom 1  
    Witam,

Planuję kupić Lenovo ThinkCentre M58 TOWER, nie wiem jaki to dokładnie model, bo nie pisze,jego specyfikacje:

Chipset to INTEL Q45 EXPRESS CHIPSET

Core 2 Duo E8400 @ 3,00 Ghz 6 MB L2 Cache
    2 x 2 Gb DDR3 RAM
    250 Gb HDD SATA 2 7200 RPM
    Intel GMA X4500 HD 1GB
    Zasilacz: Jakiś shit od lenovo, 280w (zmienie na Fortona 500W)

Slots on motherboard:
    1x PCI-E x16
    1x PCI-E x1
    2x PCI
    4x DDR3
    4x SATA2
    8x USB

Mam kilka pytań:

Czy mogę włożyć do tego komputera każdy inny zasilacz ATX? Zmieści się?
    Czy karta graficzna nvidia GeForce GTX 260 "high profile" się zmieści w obudowie?
    Czy karta graficzna nvidia GeForce GTX 260 "high profile" zadziała z tą płytą główną?

Czytałem że płyta główna w tym komputerze nie obsługuje niektórych kart (głownie z ATI - modele 5xxx), oraz użytkownicy polecają do niej karty low profile,dlaczego? Przez zasilacz?

Czy po wymianie zasilacza będę mógł tam włożyć kartę "high profile" nVidia GeForce GTX 260 i czy ta płyta główna OBSŁUGUJE tę kartę?

Jeżeli coś pomieszałem, albo są jakieś błędy to przepraszam, ale już późno i szukam odpowiedzi od kilku godzin.

Link do aukcji (tak wiem, nie linkuje się, lecz nie ma to wpływu na temat) http://alle(usuń)gro.pl/ibm-m58-tower-c2d-2x3000-4gb-ddr3-250gb-dvdrw-7pro-i4904973856.html

• Poziom 43  
    Jeżeli chodzi o zasilacz - najłatwiej w rękę miarkę, zmierzyć jego wymiary oraz rozstaw śrub mocujących i porównać go ze standardowym zasilaczem.
    Po wymianie PSU można brać się za wymianę karty - z tego co widać powinna pasować standardowa, a nie nisko profilowa - ile chcesz na nią przeznaczyć, i dlaczego chcesz się pchać w przestarzałe konstrukcje?