Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer VN7-591G (V15 Nitro) - (critical low battery)

Malutor 31 Gru 2014 10:08 1230 5
  • #1 31 Gru 2014 10:08
    Malutor
    Poziom 2  

Witam wszystkich elektrodowiczów! Wiele dobrego słyszałem na temat tego serwisu, więc założyłem tu konto i niestety mam pewien problem, z którym nie mogę się uporać.

Zauważyłem, że przy odłączonym zasilaniu (praca na samej baterii) po wyłączeniu, uśpieniu bądź zrestartowaniu laptopa nie mogę go ponownie uruchomić. Prawie natychmiastowo po włączeniu laptopa (jeszcze przed możliwością wejścia do BIOS-u) wyskakuje informacja o krytycznie niskim stanie baterii (Critical Low Battery), po czym po 2-3 sekundach laptop sam się wyłącza. Niestety to jest jakiś błąd bo nawet gdy bateria jest naładowana do pełna, ów problem występuje.

Mały przykład:

1) Włączam laptopa na zasilaniu z gniazdka. (bateria jest włożona, 100% pojemności)

2) Odłączam zasilanie, laptop pracuje na samej baterii. (0 problemów)

3) Wyłączam/usypiam/restartuję laptopa.

4) Moment po uruchomieniu laptopa wyskakuje informacja o krytycznie niskim poziomie baterii, laptop za moment automatycznie się wyłącza.

Laptop jest praktycznie nowy, zakupiony 14 Grudnia bieżącego roku. Jedyny sposób w jaki w tym momencie mogę korzystać laptopa na zewnątrz to przemieszczanie go bez wyłączania na minimalnym poziomie zużycia energii :cry:

Wielce prosiłbym o pomoc, mam nadzieję, że da się z tym uporać bez wizyty laptopa w serwisie.

Pozdrawiam serdecznie!

0 5
  • #2 31 Gru 2014 10:11
    jakubek56
    Poziom 23  

To pewnie wina baterii.

0
  • #3 03 Sty 2015 01:30
    Malutor
    Poziom 2  

jakubek56 napisał:
    To pewnie wina baterii.

Skoro wykrywa baterię i normalnie można na niej pracować to szczerze w to wątpię. Wydaję mi się, że to coś z BIOS-em, ale nie mam pewności.

EDIT
    Nie wiem dlaczego napisałem, że nie da się uruchomić po uśpieniu, da się.

Jednak problem dalej występuje i nie mam pomysłu jak go naprawić, w najbliższym czasie mam zamiar wysłać laptopa do serwisu więc ostatnia szansa aby może coś wykombinować bez żegnania się z laptopem na jakiś czas.

Posty scaliłem. RADU23

0
  • #4 24 Cze 2016 12:52
    miecho18
    Spec od komputerów

BIOS zaktualizowany do najnowszej wersji?

0
  • #5 25 Cze 2016 11:32
    Malutor
    Poziom 2  

miecho18 napisał:
    BIOS zaktualizowany do najnowszej wersji?

Tak jest.

0
  • #6 15 Lis 2016 17:56
    majkeljot
    Poziom 12  

Czemu kit wciskasz. Przecież Biosu nie da się zaktualizować przy tym problemie. Bios będzie tak samo informował, że critical low battery , bo wymaga w pełni naładowanej a tego nie widzi i kółko się zamyka. Pytanie więc pada, jak w tej sytuacji zaktualizować bios. Gdyby była przez Win to byloby OK. No, ale nie ma ;)

0