Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-50LE651V Time Shift nie włącza się sam

31 Gru 2014 11:29 1143 4
  • Poziom 6  
    Witam,

Jest sobie telewizor Sharp LC-50LE651V, do którego podłączyłem twardy dysk, sformatowałem w odpowiednim menu. Spodziewałem się, że time shift będzie działał jak we wszystkich urządzeniach z jakimi się do tej pory spotykałem, czyli że rejestruje wszystko w tle i w każdej chwili można cofnąć się do historii aktualnie oglądanego kanału (no z ograniczeniem do iluś tam godzin). Tymczasem w tym telewizorze naciśnięcie klawisza pauzy pokazuje komunikat, że "urządzenie nagrywające nie jest jeszcze gotowe", po czym tv myśli przez kilkanaście sekund i dopiero po tym rozpoczyna rejestrowanie i jednocześnie pokazuje interfejs time shift. Tutaj moje pytanie - tak ma być? Instrukcja mętnym językiem sugeruje, że ten time shift powinien się sam włączać w tle jak to jest ogólnie przyjęte. W żadnych normalnie dostępnych ustawieniach nie ma nic, co by pozwalało zmienić ten tryb time shifta na taki w tle. Czy to możliwe że coś jest przestawione w menu serwisowym? Czy może po prostu soft jest do niczego, a instrukcja opisuje gruszki na wierzbie?

Dysk twardy 750, USB 3, nówka sztuka, przetestowany kompem, soft tv zaktualizowany do ostatniego dostępnego.
  • Specjalista Sieci, Internet
    polakko napisał:
    USB 3

A tv taki standard obsługuje?.
    polakko napisał:
    Dysk twardy 750

No i...?.
    Gdzie jest jego pełna nazwa?.
  • Poziom 6  
    KOCUREK1970 napisał:
    polakko napisał:
    USB 3

A tv taki standard obsługuje?.
    polakko napisał:
    Dysk twardy 750

No i...?.
    Gdzie jest jego pełna nazwa?.

USB 3 jest kompatybilne w dół z USB 2. A nazwy dysku nie pomnę, któryś WD w obudowie no name, jeśli to cokolwiek zmienia. Zaznaczyłem jaka pojemność, żeby nikt nie pytał, czy na na pewno ma wolne 8Gb, bo tyle wg instrukcji jest potrzebne do działania time shift.

W każdym razie wszystkie pozostałe funkcje tv związane z dyskiem (odtwarzanie multimediów, nagrywanie USB, a nawet time shift kiedy już się go z palca włączy) działają normalnie. Problem w tym, że ten nieszczęsny time shift trzeba włączyć ręcznie, żeby móc z niego korzystać.
  • Specjalista Sieci, Internet
    polakko napisał:
    USB 3 jest kompatybilne w dół z USB 2

Tylko, ze USB 2.0 NIE jest kompatybilne z 3.0, a w takim dysku są dwa, lub podwójny kontroler, który się uruchamia, zależnie, jakie USB jest potrzebne, tylko, że tv to nie komputer, nie ma miliona sterowników, by dany sterownik chipsetu USB uruchomić.

Kup, zamień dysk na taki, który ma, działa tylko na USB 2.0 - problemy się skończą.
  • Poziom 6  
    KOCUREK1970 napisał:
    polakko napisał:
    USB 3 jest kompatybilne w dół z USB 2

Kup, zamień dysk na taki, który ma, działa tylko na USB 2.0 - problemy się skończą.

O
    Dzisiaj będę przy tym telewizorze i spróbuję ze starym dobrym S2 Portable i zobaczę, dam znać.

Edit: I tak jak podejrzewałem wersja USB w dysku nie ma tu nic do rzeczy, dysk z USB 2.0 daje te same objawy. Naciśnięcie czegokolwiek, co powinno wywoływać historię time shift daje komunikat: "Nagrywarka cyfrowa nie jest jeszcze gotowa do włączenia odtwarzania z opóźnieniem. Proszę chwilę zaczekać!" i dopiero wtedy time shift rozpoczyna nagrywanie.

Ma ktoś tv z tej serii i może potwierdzić lub zaprzeczyć, że ten time shift ma właśnie tak działać?