Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault lLaguna II 1,8 16V - Tryb awaryjny

31 Gru 2014 11:48 1593 11
  • Poziom 9  
    Zaświeca się kontrolka, aka spirala jak od świec żarowych i zygzak, auto faluje w zakresie 2-200 tyś obr. nie reagując na pedał gazu-pomaga zatrzymanie się
    i ponowny restart. Auto odpala normalnie i gdy zwiększam obroty tak powiedzmy do 2000 jest ok, powyżej wchodzi w ww. tryb.
    Koledzy napisali na forum, że przyczyn może być kilka, mam pytanie, czy jest możliwość sprawdzenia pedału gazu w domowych warunkach za pomocą miernika.
  • AdexAdex
  • Poziom 24  
    Koledzy dobrze ci radzili pedału sie nie tykaj bo ci samochód wchodzi w awarie i dlatego nie możesz gazu doadc stestuj i zobacz błedy.
  • Poziom 15  
    W benzynkach lubi robic takie objawy przepustnica
    ale tak jak koledzy piszą zczytać błędy
    gaz to skutek nie przyczyna
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedzi, wstępnie sądzicie, że pedał gazu odpada, oczywiście pojadę na komputer i może on ukierunkuje - nie będę nic na razie robił, ciekawi mnie to,
    że przy teście zegarów jest ok (nie pokazuje żadnego błędu), jeżeli przyczyną miałby być sterownik sagem to przy teście zegarów byłby błąd - taki mi się tyko wydaje. Chciałem zapytać, czy ktoś może rozbierał pedał gazu, jak te ścieżki i styki wyglądają, jeżeli od nowości nie było tam zaglądane, niektórzy piszą, że był tam brud, jakaś (maź) przemywali preparatem do potencjometrów i pomogło.
    Może jest gdzieś manual naprawy, przeglądu potencjometru pedału gazu, jeżeli tak proszę uprzejmie o manual.
    Z góry dzięki.
  • AdexAdex
  • Poziom 15  
    Ja Ci mówie, daj sobie spokój z gazem
    tylko komp
  • Poziom 9  
    Dzięki, może kogoś polecisz ?
  • Poziom 15  
    wystarczy narazie zczytać błędy , nie masz sprzętu to jedź do byle lepszego warsztatu z diagnostyką
  • Poziom 14  
    Możliwe że winna jest kostka zasilająca przepustnicę (obluzowane połączenia należy delikatnie podoginać)
  • Poziom 28  
    Na początek diagnostyka komputerowa.Chyba że chcesz wróżyć z fusów i wymieniać wszystko po kolei.
  • Poziom 9  
    Wymiana przepustnicy pomogła.