Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.4 HDI - P1505 wykrycie uderzenia airbag, zablokowanie sterownika

31 Gru 2014 13:53 2316 5
 • Poziom 15  
  Witam,
  potrzebuję porady kogoś kto się spotkał z problemem jak w temacie auto to 206 1.4HDI. Auto zgasło na postoju i już nie odpaliło. Jedyny błąd który odczytała planeta to P1505 - sterownik silnika unieruchomiony, wykrycie uderzenia airbag. Oczywiście auto nie miało żadnego dzwona po prostu zgasło. Poza tym wszystkie kalkulatory bez jakichkolwiek błędów. Po podejrzeniu okoliczności błędu zastanawia mnie fakt iż błąd ten miał miejsce przy przebiegu około 50 kkm a obecnie na liczniku jest około 200 kkm przy czym temp sterownika wynosiła -40 °C. Czyżby wskazywało to na uszkodzenie EDC? Potrzebowałbym też schematu połączenia pomiędzy kalkulatorem airbag a kalkulatorem silnika. Dziękuję za wszelką pomoc.
  Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 19  
  Spróbuj poszukać wyłącznika inercyjnego.(odcięcie zasilania pompy paliwa) Poszukaj go w okolicach zbiornika płynu hamulcowego.
  Zwykły przycisk.
 • Poziom 15  
  Pierwsza rzecz którą zrobiłem to było poszukiwanie wyłącznika bezwładnościowego. Niestety to auto nie posiada takiego urządzenia a funkcja ta jest realizowana na drodze elektronicznej.
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Błąd stały czy odległy?
  Zezwolenie na start jest?
  co wiać w blokach pomiarowych?
  Jakie ciśnienie paliwa?
 • Moderator Samochody
  Podmień sensor na próbę, ewentualnie sprawdź "planetą" czy da się go zablokować i odblokować.
 • Poziom 15  
  Sensora nie podmieniałem a problem już rozwiązałem. Dziś miałem czas żeby siąść i popatrzeć w parametry, mimo błędu (stałego) podanego w temacie sterownik miał zezwolenie na start. Cała przyczyna leżała w jakości paliwa. Co do błędu to na przyszłość jeżeli komuś wyświetli się taki błąd z gwiazdką to niech się tym nie sugeruje, błąd ten jest fałszywym błędem a po drugie w parametrach wystarczy sprawdzić zezwolenie na start i ciśnienie paliwa a dalej to już samo wyjdzie. To tyle w temacie. Podziękowania dla chcących pomóc.