logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Peugeot 206 1.4 HDI - P1505 wykrycie uderzenia airbag, zablokowanie sterownika

zubereq 31 Gru 2014 13:53 5040 5
REKLAMA
  • #1 14275118
    zubereq
    Poziom 15  
    Witam,
    potrzebuję porady kogoś kto się spotkał z problemem jak w temacie auto to 206 1.4HDI. Auto zgasło na postoju i już nie odpaliło. Jedyny błąd który odczytała planeta to P1505 - sterownik silnika unieruchomiony, wykrycie uderzenia airbag. Oczywiście auto nie miało żadnego dzwona po prostu zgasło. Poza tym wszystkie kalkulatory bez jakichkolwiek błędów. Po podejrzeniu okoliczności błędu zastanawia mnie fakt iż błąd ten miał miejsce przy przebiegu około 50 kkm a obecnie na liczniku jest około 200 kkm przy czym temp sterownika wynosiła -40 °C. Czyżby wskazywało to na uszkodzenie EDC? Potrzebowałbym też schematu połączenia pomiędzy kalkulatorem airbag a kalkulatorem silnika. Dziękuję za wszelką pomoc.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 14277285
    DarkSnakee
    Poziom 20  
    Spróbuj poszukać wyłącznika inercyjnego.(odcięcie zasilania pompy paliwa) Poszukaj go w okolicach zbiornika płynu hamulcowego.
    Zwykły przycisk.
  • REKLAMA
  • #3 14277811
    zubereq
    Poziom 15  
    Pierwsza rzecz którą zrobiłem to było poszukiwanie wyłącznika bezwładnościowego. Niestety to auto nie posiada takiego urządzenia a funkcja ta jest realizowana na drodze elektronicznej.
  • REKLAMA
  • #4 14278052
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Błąd stały czy odległy?
    Zezwolenie na start jest?
    co wiać w blokach pomiarowych?
    Jakie ciśnienie paliwa?
  • REKLAMA
  • #5 14278171
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Podmień sensor na próbę, ewentualnie sprawdź "planetą" czy da się go zablokować i odblokować.
  • #6 14282190
    zubereq
    Poziom 15  
    Sensora nie podmieniałem a problem już rozwiązałem. Dziś miałem czas żeby siąść i popatrzeć w parametry, mimo błędu (stałego) podanego w temacie sterownik miał zezwolenie na start. Cała przyczyna leżała w jakości paliwa. Co do błędu to na przyszłość jeżeli komuś wyświetli się taki błąd z gwiazdką to niech się tym nie sugeruje, błąd ten jest fałszywym błędem a po drugie w parametrach wystarczy sprawdzić zezwolenie na start i ciśnienie paliwa a dalej to już samo wyjdzie. To tyle w temacie. Podziękowania dla chcących pomóc.
REKLAMA