Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TX-L42DT60E + Panasonic DMR-EH50 - jak połączyć?

noelektron 31 Gru 2014 15:19 519 1
  • #1 31 Gru 2014 15:19
    noelektron
    Poziom 15  

Mam telewizor Panasonic TX-L42DT60E i nagrywarke Panasonic DMR-EH50 . Telewizor ma jedno gniazdo EURO a nagrywarka dwa gniazda EURO ( OUT i IN) . Jak połączyć te sprzęty żebym mógł - nagrywać na nagrywarke i oglądać z niej filmy? W poprzednim TV (TX32PX30) miałem cztery gniazda EURO i nie miałem problemu , teraz mam w TV jedno (poprzez przejściówke) jak go połączyć z nagrywarką ( EURO in i out)
    TX-L42DT60E + Panasonic DMR-EH50 - jak połączyć?

Dodano po 10 [minuty]:

Chcę nagrywać sygnał z komputera (podłączony poprzez HDMI albo anteny sat podłączonej do TV (bez dekodera zewnętrznego)

0 1
  • #2 02 Sty 2015 20:28
    Trabi
    Poziom 36  

Witam.
    Sam mam DMR-EH50 oraz TX-L37ET5E.
    Podłączasz to co pokazałeś na zdjęciu do TV, a do gniazda SCART kabel którego drugi koniec wsadzasz w SCART1 (TV) w nagrywarce. To wszystko.
    Niestety ten DMR ma głowicę analogową, więc nie nagrasz na nim nic z anteny (chyba że z analogowej kablówki). W TV możliwe że masz taką opcję: Konfiguracja/Ustawienia połączeń/Wyjście AV1. Ustawiasz na MONITOR. Wówczas przez SCART możesz nagrywać na DMR to co widzisz na ekranie (DMR ustawiasz na nagrywanie z AV1). Niestety jak nagrywasz, to nie możesz przełączyć kanału bo zmienisz nagrywany program. Inaczej: jeśli nie masz analogowej kablówki, to bez działającego TV nic nie nagrasz. Ale oglądać i odtwarzać oczywiście możesz.

0