Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual Basic jak zapisać dane z programu do notatnika

Imil 31 Gru 2014 17:38 918 4
  • #1 31 Gru 2014 17:38
    Imil
    Poziom 9  

Witam. Jak w temacie. Mam zapisać dane z programu- kilka zmiennych do notatnika. Nie mam pojęcia jak to zrobić- widziałem jakieś instrukcje Open, ale ona u mnie nie działa- program się nie chce się skompilować. Poza tym chciałbym zapisywać rzeczone dane w jednej linii ale przy nadpisaniu to już w kolejnej- jak to zrealizować? Głównie jednak chodzi o to,żeby udało się zapisać do notatnika. Programuję w Visual Studio 2010.
    Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

To skopiowałem ze strony i jest całe podkreślone- pełno błędów. To ma się dzieć po kliknięciu przycisku (button'a).
    Open "C:\licznik.txt" For Output As #1
    Write #1, "Pozdrawiam wszystkich"; " dzono4"
    Close #1

0 4
  • #3 31 Gru 2014 18:47
    Imil
    Poziom 9  

Nie rozumiem nawet jak miałbym to zmienić na swoje potrzeby. Naprawdę nie rozumiem, proszę o pomoc.

0
  • #4 31 Gru 2014 23:59
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Imil napisał:
    Mam zapisać dane z programu- kilka zmiennych do notatnika.
    Proszę sprecyzować: do notatnika (clipboard), czy do pliku tekstowego.

0
  • #5 01 Sty 2015 17:35
    Imil
    Poziom 9  

Witam.
    Dziękuję za pomoc i za fatygę, ale udało mi się. Poszperałem trochę w internecie i znalazłem i zrozumiałem. Poprzez słowa "zapis do notatnika" chodziło o zapis do pliku tekstowego .txt. Teraz już widzę, że jest to niepoprawne, tak samo jak sformułowanie VBA kiedy mówię o VB.NET. Na przyszłość będę uważał. Poniżej to o co mi chodziło:

Najpierw otwieram/tworzę plik za pomocą przycisku "Zapisz"
    Dim file As System.IO.StreamWriter
    file = My.Computer.FileSystem.OpenTextFileWriter("C:\Users\abc\Desktop\test1.txt", True)
    file.WriteLine("zapisuję co mam zapisać")
    file.Close()

Potem odczytuję za pomocą przycisku "Wczytaj"
    Dim fileReader As String
    Try
    fileReader = My.Computer.FileSystem.ReadAllText("C:\Users\abc\Desktop\test1.txt")
    Catch ex As Exception
    MsgBox("Błąd! Nie dokonano wcześniej zapisu", , "Błąd!")
    GoTo Lineend
    End Try

Funkcji Try używam po to żeby sprawdzić, czy plik istnieje. Jeżeli nie, wówczas wyskakuje MsgBox informujący o błędzie i korzystam z GoTo, które "wyrzuca" program na sam koniec, po to żeby program się nie wysypał (dalej jest kod, który korzysta ze zmiennej fileReader).
    Bardzo dziękuję za fatygę i za pomoc. Problem udało mi się rozwiązać.
    Pozdrawiam.

0