Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 4 ci¶nienie oleju - czerwona kontrolka oleju

31 Dec 2014 17:49 9411 4
  • Level 9  
    Witam
    Posiadam Golf 4 1.4 bezyna gaz 2000r ostatnio podczas jazdy do pracy zaswieciła mi sie kontrolka cisnienia oleju ta czaerwona. Niestety nie miałem mozliwosci sie zatrzymać( wiem wielki bł±d) i ujechałemtak około 1 km max 50km/h normalnie zgasiłem silnik i otrzyłem maskę dolałem oleju około 0,6 bot yle mialem przy sobie zapaliłem ale swieciła sie dalej wiec zgasiłem, dokładniej obejrzałem sielnik okazało sie ze mialem problem zamarznietej odmy co spowodowało wypływ oleju przez bagnet. Auto scholowałem do domu usterkę naprawiłem, zalałem olej juz do pozimu max i po odpaleniu po dodaniu gazu kontrolka czerwona od ci¶nienia dalej sie zaswieca. silnik Pracuje normalnie nie słychać jaki¶ tać ani stukania dymi też tak jak przed awari±. kto moze doradzic co jest przyczyn± ¶wiecenia sie tej kontrolki
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 24  
    Pewnie nikt nic nie powie bo jedyne sensowne i m±dre wyjscie pomiar ci¶nienia oleju i wszystko bedzie jasne. Czy czujnik uszkodzony czy kiepskie ci¶nienie.

• Level 12  
    jeszcze może woda na dnie miski zamarzn±ć i taki objaw będzie, dobrze go ogrzej najlepiej farelek pod silnik w garażu
    po tych mrozach Ibiza 2 dni rozmarzała w garażu w temp 15 na plusie

na przyszło¶ć załóż podgrzewacz na odmę lub trzeba większe odcinki jeĽdzić
  • Level 24  
    Żadnych podgrzewaczy czy innych pomysłow nie trzeba te silniki maja ta bol±czkę że na zime wystarczy wyczy¶cić i będzie OK nic nie trzeba kombinować.
  • Level 9  
    wczoraj odpaliłem go poraz drugi po pewnym czasie od pierwszego zapalenia i kontrolka juz sie nie ¶wieciła. może juz wszystko wporz±dku ale jutro jadę do mechanika sprawdzić to ci¶nienie