Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon nie chcę się włączyć [Sony Xperia E]

MarsPL 01 Jan 2015 01:29 25149 25
    MarsPL
    Level 8  
    Witam.
    Wczoraj mój telefon wszystko dobrze działał a dzisiaj już nie działa ;/
    Telefon to Sony Xperia E.
    Nie reaguje na ładowarkę, kabel usb.
    Proszę o pilną odpowiedź ;/
    Pozdro
    kry1972
    Level 18  
    Witam, wyjmowałeś i wkładałeś baterię?
    MarsPL
    Level 8  
    kry1972 wrote:
    Witam, wyjmowałeś i wkładałeś baterię?

Tak i jest tylko taka wibracja i nic ;/

Dodano po 53 [sekundy]:

grubas wrote:
    Podstaw inną baterię.

Zobaczę ;) Jak będę miał to sprawdzę
    winmap
    Level 36  
    Jeżeli podmiana baterii nie pomoże płyta główna do wymiany.
    Częsty objaw uwalonej płyty.
    MarsPL
    Level 8  
    winmap wrote:

Załatwie baterie i sprawdzę ;)
    Ale to troche dziwne bo 1 dnia wszystko działało położyłem go i poszłem spać i 2 dnia już nic ;/ Nie chciał się włączyć
    filipkrawczyk110
    Level 10  
    Albo płyta główna albo android padł. Zrób twardy hard reset guzikami
    MarsPL
    Level 8  
    filipkrawczyk110 wrote:
    Albo płyta główna albo android padł. Zrób twardy hard reset guzikami

VOL+ + Guzik też nie reaguje tylko wibracja i przez 1 s swieci sie dioda na bialo/niebiesko i nic
    trewor82
    Level 9  
    Albo wyświetlacz Ci padł sam nie kombinuj ,bo przeholujesz idź do serwisu z tym.
    filipkrawczyk110
    Level 10  
    jak wyświetlacz skoro włączyć sie nie chce? Jak masz gwar to oddaj do serwisu
    MarsPL
    Level 8  
    trewor82 wrote:
    Albo wyświetlacz Ci padł sam nie kombinuj ,bo przeholujesz idź do serwisu z tym.

Dodano po 11 [sekundy]:

filipkrawczyk110 wrote:
    jak wyświetlacz skoro włączyć sie nie chce? Jak masz gwar to oddaj do serwisu

A ile by kosztowała naprawa wyświetlacza lub płyty głównej ?
    winmap
    Level 36  
    winmap wrote:

Moja padła kilkanaście minut od kupna.
    Tak już z nimi jest.

Patrząc na ceny tel. ja bym nawet nie naprawiał bo nie ma zbyt dużej opłacalności chyba że znajdziesz używaną płytę. Wyświetlacze tak że nie najtańsze.
    MarsPL
    Level 8  
    winmap wrote:
    winmap wrote:

Tak już z nimi jest.

Patrząc na ceny tel. ja bym nawet nie naprawiał bo nie ma zbyt dużej opłacalności chyba że znajdziesz używaną płytę. Wyświetlacze tak że nie najtańsze.

Noto prawdopodobnie pewnie bateria poszła :D
    Muszę załatwić 2 i sprawdzić czy będzie działać xD
    winmap
    Level 36  
    MarsPL wrote:
    winmap wrote:
    winmap wrote:

Tak już z nimi jest.

Nie nie. To płyta padła. W dodatku miałem problem z reklamacją bo idioci napisali w odmowie że grzebałem w telefonie a ja nawet nie zdążyłem do domu dotrzeć i padł ;d Walczyłem ponad miesiąc z nimi aż uznali reklamację w innym serwisie gwarancyjnym... Ciężka sprawa.
    MarsPL
    Level 8  
    winmap wrote:
    MarsPL wrote:
    winmap wrote:
    winmap wrote:

Tak już z nimi jest.

Nie nie. To płyta padła. W dodatku miałem problem z reklamacją bo idioci napisali w odmowie że grzebałem w telefonie a ja nawet nie zdążyłem do domu dotrzeć i padł ;d Walczyłem ponad miesiąc z nimi aż uznali reklamację w innym serwisie gwarancyjnym... Ciężka sprawa.

A ile taka płyta może kosztować ? bo gwarancje straciłem wtedy kiedy zdjąłem simlocka ;c
    A jak włączałeś ten tel to miałeś wibracje taką i cały czas świecił ci się leciutko na czerwono taki jakby 'Podczerwień' koło głośnika na górze ?
    Telefon kupiłem używany jakby co z ok. pół roku temu xd tak dużo już przeżył ale chciałbym mieć go dalej xD
    filipkrawczyk110
    Level 10  
    czerwona dioda jest od naładowania baterii i od powiadomień :)

Moderated By jever 23:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Dodano po 1 [minuty]:

Mogę Ci poszukać płyty głównej na olx. Myślę, że max ok 50zł używka :D
    winmap
    Level 36  
    Wibrował i czerwona dioda. Nic po za tym.
    filipkrawczyk110
    Level 10  
    więc raczej płyta główna...
    MarsPL
    Level 8  
    winmap wrote:
    Wibrował i czerwona dioda. Nic po za tym.

filipkrawczyk110 wrote:
    więc raczej płyta główna...

Noto w najbliższym czasie spróbuje udać się do serwisu jakiegoś i zobaczymy ;)
    User removed account
    User removed account  
    MarsPL
    Level 8  
    Sorry, że maly odkop no ale czy to jest możliwe aby naprawa kosztowała ponad 200/300 zł ?!?!?
    Adrian4477
    Level 31  
    Za tyle to spokojnie kupisz nówkę sztukę :D
    User removed account
    User removed account  
    MarsPL
    Level 8  
    potwierdziło już Sony. Przyczyny tego zjawiska nie są niestety znane. Smartfon w pewnym momencie po prostu się wyłącza i nie daje się już włączyć, przemieniając się tym samym w bardzo drogą „cegłę”. Niektórym osobom udawało się „podnieść” swój smartfon specjalną kombinacją klawiszy, przywracającą ustawienia fabryczne (przycisk power + przycisk podgłaszania). Niestety, nie wszystkim.

Czy są jakieś specjalne okoliczności, wpływające na „śmierć” urządzenia? Osoby, którym przydarzył się ten problem, obwiniają niski stan naładowania baterii, z kolei inni twierdzą, że ich Z padła, gdy bateria była w pełni naładowana.
    Czyli moja e była tą muchą ?
    winmap
    Level 36  
    MarsPL wrote:
    potwierdziło już Sony. Przyczyny tego zjawiska nie są niestety znane. Smartfon w pewnym momencie po prostu się wyłącza i nie daje się już włączyć, przemieniając się tym samym w bardzo drogą „cegłę”. Niektórym osobom udawało się „podnieść” swój smartfon specjalną kombinacją klawiszy, przywracającą ustawienia fabryczne (przycisk power + przycisk podgłaszania). Niestety, nie wszystkim.

Czy są jakieś specjalne okoliczności, wpływające na „śmierć” urządzenia? Osoby, którym przydarzył się ten problem, obwiniają niski stan naładowania baterii, z kolei inni twierdzą, że ich Z padła, gdy bateria była w pełni naładowana.
    Czyli moja e była tą muchą ?

Nie tylko seria Z Moja Arc kilka lat temu prosto ze sklepu po minucie użytkowania padła i jeszcze nie chcieli uznać reklamacji. Walczyłem z tym trochę ale się udało. One padają losowo. Tak mi się wydaje. Może wychodzą jakieś losowo fabrycznie trefne płyty które trafiają niestety do naszych telefonów.