Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens Bosch Extraklasse TXL 751 K - Kondensacyjna - Alarm po dwóch minutach.

xiff 01 Sty 2015 10:52 864 6
  • #1 01 Sty 2015 10:52
    xiff
    Poziom 9  

Witam, naprawiam suszarkę Siemens Bosch Extraklasse TXL 751 K.
    Kiedyś miałem już z nią problem, że nie suszyła bo wyświetlała, że pranie jest suche, ale to był zimny lut od czujnika wilgoci, teraz mam inny przypadek:

Problem zaczął się od pękniętej szybki od żarówki. Szybka odpadła i cała wilgoć szła pod panel sterujący łącznie z tym, że wyświetlacz ześwirował.
    Zostawiłem urządzenie do wyschnięcia, na drugi dzień odpaliłem i wyświetliło alarm żeby wyczyścić filtry. Po wyczyszczeniu filtrów i pojemnika odpaliła bez problemu, ale po dwóch minutach włącza się alarm, żeby opróżnić pojemnik na wodę, pomimo tego, że jest pusty. Wygląda na to że nie grzeje na wszystkich programach.
    Możecie poradzić gdzie szukać czujnika od pojemnika? Jak macie inne sugestie do będę wdzięczny..

0 6
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 01 Sty 2015 11:59
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

xiff napisał:
    Możecie poradzić gdzie szukać czujnika od pojemnika?

Po prawej stronie patrząc na suszarkę znajdziesz pompę i pływak. Usuń błoto z komory pompy i gotowe.

0
  • SterControl
  • #3 01 Sty 2015 15:40
    xiff
    Poziom 9  

Dostałem się, niestety w środku nie było wody.Tak jakby była wcześniej wypompowana. Nie było za dużo syfu,jedyne co to że pływak miał w środku wodę. Wylałem i uszczelniłem, żeby nie było potem problemu. Zastanawia mnie jednak czemu cały czas ten alarm jest skoro pływak jest opuszczony i nie wymaga wypompowania wody do zbiornika. Co może być przyczyną?

0
  • #4 04 Sty 2015 21:15
    xiff
    Poziom 9  

Z tego co mi się wydaje to pływak na dole odpowiada za załączenie pompy w celu opróżnienia pojemnika na dole, ale nie widzę żadnego czujnika poziomu przy pojemniku na górze, skąd suszarka wie że jest pełny?

0
  • Pomocny post
    #5 05 Sty 2015 07:14
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

xiff napisał:
    skąd suszarka wie że jest pełny?

Woda się z niego wylewa i wraca wężykiem do komory pompy, pływak się podnosi i elektronika wie że nie może opróżnić wody z komory pompy.

0
  • #6 05 Sty 2015 21:35
    xiff
    Poziom 9  

OK, to ma sens... Sprawdzę jeszcze stycznik od pływaka czy nie jest cały czas załączony.

0
  • #7 22 Sty 2015 18:07
    xiff
    Poziom 9  

Niestety i stycznik i pompa działają ok. Musi być inny problem. Macie jakiś pomysł?

0