Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tlkr t4 - Co by sie stało, gdyby zwiększyć napięcie ?

01 Sty 2015 13:06 891 6
  • Poziom 10  
    Taka myśl mi chodzi po głowie, co by się stało gdyby w Motoroli tlkr t4 dołożyć jeszcze jedna baterie ?

Zamiast tych 4,5v dać 6v?

Czy jest coś takiego w krótkofalówkach jak końcówka mocy?

Naprawdę, idzie się pogubić w tych forach i nie mam pojęcia który dział był odpowiedni...
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Oczywiście że jest coś takiego jak końcówka mocy wykonana na elementach dyskretnych albo jako moduł hybrydowy. Podniesienie napięcia może ale nie musi uszkodzić radio to zależy jego konstrukcji i czy są układy na to wrażliwe.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedz, bez sprawdzenia to się jednak chyba nie dowiemy.. (prawda?) Na Internecie są akumulatorki na 4,8v , a z baterii otrzymuje 4,5.. Czy różnica 0,3v ma jakiś skutek co do jakości /odległości rozmów ? na wyżynach w miasteczku u mnie dochodzi do 1,2km... :P
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    tomcionek15 napisał:
    Na Internecie są akumulatorki na 4,8v , a z baterii otrzymuje 4,5.. Czy różnica 0,3v ma jakiś skutek co do jakości /odległości rozmów ? na wyżynach w miasteczku u mnie dochodzi do 1,2km... :P

Za mała różnica w napięciu, zmian ujemnych nie dostrzeżesz.
  • Poziom 10  
    Dziękuję, jednak dalej się nad tymi 6 v zastanawiam... :P
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    tomcionek15 napisał:
    Zamiast tych 4,5v dać 6v?

Tak nie próbuj, bo na 100% uszkodzisz radio. Po pierwsze stopień końcowy nadajnika ulegnie uszkodzeniu. Po drugie stabilizatory także odmówią współpracy i generalnie radio do śmietnika wyślesz. Może nie od razu ale kiedyś na pewno przy zasilaniu 6V.

tomcionek15 napisał:
    Czy różnica 0,3v ma jakiś skutek co do jakości /odległości rozmów ?

W praktyce nie ma znaczenia (nie odczujesz różnicy). Na akumulatorach czy bateriach radio będzie pracowało poprawnie. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc ;)