Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denon AVR-X1000 - Podłaczenia amplitunera do Sound Blaster Audig

Niedzwiedz30amd 01 Jan 2015 14:51 4374 27
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    Witam obecnie mam PC podłączony do głośników creative inspire 5.1 t5900 za pomocą Sound Blaster Audigy SE ( 3 x mini jack) mam dźwięk 5.1 cały czas (tz grają wszystkie głośniki) mam zamiar kupić amplituner Denon AVR-X1000 + TAGA Harmony TAV-606 SE i tutaj moje obawy jak ja go podłącze do PC do tej karty dźwiękowej tak aby PC przesyłał dźwięk 5.1 do amplitunera i aby podczas grania w gry oglądania filmów i słuchania muzyki grały mi wszystkie głośniki. Czy muszę zmienić kartę muzyczną na taką z wyjściem optycznym np Creative Sound Blaster Z, i czy po przez optykę do amplitunera będzie docierał dźwięk 5.1?

Złącza amplitunera Denon AVR-X1000 - Podłaczenia amplitunera do Sound Blaster Audig

złącza karty Denon AVR-X1000 - Podłaczenia amplitunera do Sound Blaster Audig
    intenso
    Level 39  
    Ta karta posiada cyfrowe wyjście dźwięku , oznaczenie na karcie jest koloru niebieskiego to jest wejście na mikrofon.
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    intenso wrote:
    Ta karta posiada cyfrowe wyjście dźwięku , oznaczenie na karcie jest koloru niebieskiego to jest wejście na mikrofon.

Dzięki za zainteresowanie ale może podpowiesz jak i jakim kablem połączyć z amplitunerm (które wejście) i czy tym jednym kablem przejdzie dźwięk 5.1
    intenso
    Level 39  
    Według mnie jest to cyfrowe wyjście coaxialne a ten amplituner nie posiada wejścia coaxialnego.
    sosarek

Level 43  
    Karta NIE posiada wyjścia optycznego, więc nie da się jej podłączyć za pomocą rozwiązania opisywanego przez Kolegę @intenso .
    Możesz podłączyć dźwięk za pomocą odpowiedniego konwertera, lub jeśli Twoja karta graficzna wyposażona jest w gniazdo HDMI uzyskać go za jego pomocą, lub wymienić kartę na wyżej opisaną.
    intenso
    Level 39  
    Poprawiłem, chodziło mi o coaxialne.A napisałem optycznym.

Tylko że ten amplituner nie posiada wejścia coaxialnego, musiałbyś kupić dodatkowo konwerter sygnału i problem będzie rozwiązany.Sound blaster Audigy
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    intenso wrote:
    Poprawiłem, chodziło mi o coaxialne.A napisałem optycznym.

Tylko że ten amplituner nie posiada wejścia coaxialnego, musiałbyś kupić dodatkowo konwerter sygnału i problem będzie rozwiązany.Sound blaster Audigy

A możesz zaproponować jakiś konwerter ? i czy nie będzie to zbyt duża strata na jakości w porównaniu do karty wyposażonej od razu w wyjście optyczne

Czy w przypadku połączenia komputera z amplitunerem po przez złącze optyczne jakość karty dźwiękowej ma wpływ na jakość dźwięku wydobywający się z głośników, czy wystarczy że to będzie zwykła najtańsza karta (zintegrowana lub jakieś noname) aby tylko miała wyjście optyczne ?
    intenso
    Level 39  
    To nie wpływa na jakość dźwięku, ponieważ sygnał jest cyfrowy i w takiej postaci jest wysyłany do amplitunera i całą obróbka sygnału zajmuje się amplituner za sprawą wbudowanego przetwornika który zamieni ten sygnał cyfrowy na analogowy.
    Taki przetwornik sygnału to dodatkowe urządzenie, ja wolałbym kupić jakąś tanią kartę z wyjściem optycznym mimo wszystko.
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    Sprawa się komplikuje początkowo po przeczytaniu pochlebnych opinii miałem zamiar kupić Logitech z-906 (mniejsza kasa bezproblemowe połączenie do karty) ale mam nadzieje, że amplituner + kolumny dadzą lepszy dźwięk miź plastikowe miniaturki Z-906 co sądzicie ?

Najwyraźniej muszę zwiększyć budżet i zakupić kartę dźwiękową, wezmę chyba Creative Sound Blaster Z.
    sosarek

Level 43  
    Zawsze amplituner z porządnym zestawem głośników pozwoli na uzyskanie lepszej jakości dźwięku. Nie odpowiedziałeś na pytanie czy Twoja karta graficzna wyposażona jest w wyjście HDMI.
    intenso
    Level 39  
    Dla przesłania cyfrowego dźwięku nie warto kupować drogich kart.
    Wystarczy zwykła karta z wyjściem optycznym, jaką masz płytę główną, może ona posiada takie wyjście, jaka masz kartę graficzną, ja z karty wysyłałem poprzez Hdmi dźwięk do amplitunera.
    Wystarczy [...] karta.
    Ja zdecydowanie wole amplituner i kolumny w drewnianych obudowach.

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    Na płycie głównej nie mam wyjścia optycznego ale na grafice mam hdmi po przez kartę graficzną mogę wysyłać dźwięk 5.1? i jak wyłączę kartę dźwiękową i puszczę dźwięk przez ati hd5770 to jak podłącze mikrofon i słuchawki do pc ?
    intenso
    Level 39  
    Słuchawki możesz podłączyć pod tą kartę którą posiadasz, ja miałem gigabytes gt430 i wysyłała mi do amplitunera dźwięk 7.1 DTS HD i Dolby True Hd, szkoda aby amplituner który obsługuje dźwięk Hd marnował się, za pomocą kabla optycznego nie prześlesz dźwięku Hd.
    U mnie wystarczyło że w ustawieniach dźwięku zmieniłem domyślne wyjście audio na Gigabytes.
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    intenso wrote:
    Słuchawki możesz podłączyć pod tą kartę którą posiadasz, ja miałem gigabytes gt430 i wysyłała mi do amplitunera dźwięk 7.1 DTS HD i Dolby True Hd, szkoda aby amplituner który obsługuje dźwięk Hd marnował się, za pomocą kabla optycznego nie prześlesz dźwięku Hd.
    U mnie wystarczyło że w ustawieniach dźwięku zmieniłem domyślne wyjście audio na Gigabytes.

To super
    mam jeszcze małe pytanko a ten dźwięk "produkuje" karta graficzna czy ona tylko przesyła pobierając dźwięk karty muzycznej? dlaczego nie montują złącza HDMI na kartach dźwiękowych skoro jest lepsza jakość w porównaniu do optyki

czyli podpinam pc do amplitunera (wejście) kablem hdmi z amplitunera drugim kablem (wyjście) hdmi do tv a jak połączyć tv do amplitunera aby ten odtwarzał dźwiek z tv (oglądanie filmów z usb , lub tv z anteny)
    sosarek

Level 43  
    Poczytaj sobie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1520637.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2002437.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1855024.html

Co do odtwarzania dźwięku z tv przez amplituner - zależy jakie wyjścia posiada telewizor, możesz to zrealizować za pomocą kabla optycznego lub gniazd HDMI z opcją ARC.
    intenso
    Level 39  
    Karta graficzna wysyła tylko sygnał (dźwięk) do obróbki, ona go dostaje od programu którym odtwarzamy film, jakość Hdmi wcale nie jest lepsza od np. coaxiala (różnica jest tylko na wykresach), złącze Hdmi ma po prostu więcej możliwości i tyle.

Tak podpinasz komputer do amplitunera pod Hdmi, nie wiem jak jest w X1000 ale w moim trzeba było ustawić w ustawieniach Hdmi aby dźwięk odtwarzał amplituner i wtedy dźwięk zostawał w amplitunerze i już nie szedł do tv, z amplitunera Hdmi out do tv i masz film na tv.
    Podaj model tv najpierw.
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    intenso wrote:
    Karta graficzna wysyła tylko sygnał (dźwięk) do obróbki, ona go dostaje od programu którym odtwarzamy film, jakość Hdmi wcale nie jest lepsza od np. coaxiala (różnica jest tylko na wykresach), złącze Hdmi ma po prostu więcej możliwości i tyle.

Tak podpinasz komputer do amplitunera pod Hdmi, nie wiem jak jest w X1000 ale w moim trzeba było ustawić w ustawieniach Hdmi aby dźwięk odtwarzał amplituner i wtedy dźwięk zostawał w amplitunerze i już nie szedł do tv, z amplitunera Hdmi out do tv i masz film na tv.
    Podaj model tv najpierw.

Model TV LG 42LK530-ZC
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Poczytaj , zostaje Ci tylko wyjście cyfrowe w tv do podłączenia dźwięku :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2381077.html
  • Helpful post
    intenso
    Level 39  
    Kupisz kabelek optyczny i podłączysz go do tv i do amplitunera.Koszt jakieś 15 zł.
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    Witam wszystkich zestawu kina jeszcze nie kupiłem, zmieniłem tylko kartę na Creative Sound Blaster Z różnica do SB audigy powalająca, ale mam inne pytanie dozbierałem funduszy i zamawiam Amplituner Denon AVR-X1100W + TAGA HARMONY BLUE F-80/C40/S-40 Link i teraz nie wiem jakie kable do kolumn zamówić przednie planuje połączyć kablem (miedz beztlenowa) 2x2,5 mm + bi amp przednich kolumn też 2x2,5mm, natomiast tylne + centralny 2x1,5 mm proszę o doradzenie czy dobrze planuje, a może i na tył dać 2,5 mm ??? a dodatkowo dokupić wtyki głośnikowe "banan" czy nie bawić się w to ?
    intenso
    Level 39  
    Kable dobre, spokojnie wystarczą, tylko obawiam się że tym ampli nie ogarniesz tych kolumn, nie pokażą tego co potrafią.
    Co do bananów to już wedle uznania, nic nimi nie polepszysz, jedynie estetykę.
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    intenso wrote:
    Kable dobre, spokojnie wystarczą, tylko obawiam się że tym ampli nie ogarniesz tych kolumn, nie pokażą tego co potrafią.
    Co do bananów to już wedle uznania, nic nimi nie polepszysz, jedynie estetykę.

A amplituner za słaba moc czy chodzi o co innego? wybrałem Denon'a bo ma 2x wejście optyczne (w moim przypadku niezbędne jedno do PC drugie do TV) a inne firmy nie + polskie menu + wi-fi (bez tego teoretycznie mogę się obejść) jak nie ten to jaki proponujesz ? wyższy model AVR-X2100 (tylko to już niszczy mój plan finansowy muszę jeszcze dozbierać kasy) czy AVRX2000 (bez Wi-fi ale cena podobna do AVR-X1100W tylko starsza konstrukcja a może inna firma?? Ogólnie dziękuje za kolejną odpowiedz i zainteresowanie
    intenso
    Level 39  
    Ile chcesz wydać na ampli? Może coś być z drugiej ręki? Te Wifi musi być koniecznie?
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    Tego Denona AVR-X1100W oddają mi za 1700zł mogę dołożyć max 200-300zł, z drugiej ręki odpada ( już parę razy się oszukałem kupując używki na ale... , a poza tym to ten sprzęt ma być wizytówką mojego pokoju czyli obudowa bez ryski itp. Marantz odpada wiem, że są bardzo dobre ale jak widzę front ampli tej firmy to aż mnie zbiera na ..... rzecz gustu ale mnie odpychają ) wi fi mogę odpuścić ale radio internetowe musi być. A tak w kilku słowach dlaczego nie Denon
    intenso
    Level 39  
    Marantz jak lo Marantz, praktycznie to samo co Denon
    Zwróć uwagę na Pioneera VSX 924, na dzien dzisiejszy chyba najlepsza oferta i jest lepszy od Denona.
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    Jednak kupiłem Denon'a AVR-X1100W + TAGA HARMONY BLUE F-80/C40/S-40 + Creative Sound Blaster Z podłączony przez kabel optyczny wysyła DTS do ampli i powiem szczerze, że dźwięk powala na kolana, TV podłączony również przez kabel optyczny jakoś dźwięku również ok. Dziękuje wszystkim za pomoc i zainteresowanie mam tylko jeszcze jedno pytanie na jaką wartość ustawić odcięcie na tylnych i centralnej kolumnie wg instrukcji Denon'a domyślnie jest ustawione na 80 Hz ja przestawiłem tą wartość na 60Hz (kolejną opcją jest 40Hz) Taga podaje dla centralnej Pasmo przenoszenia 48Hz-40kHz i dla tylnych 50Hz-40kHz czy nieprawidłowe ustawienie może uszkodzić głośnik, czy zostawić na 60 czy 80 ?
    Niedzwiedz30amd
    Level 10  
    intenso wrote:
    Niech ma i niech czyta poradnik :)

"W przypadku kiedy posiadamy zestaw 5.0 czyli bez subwoofera, system podczas kalibracji go nie aktywuje i po calym procesie należy ustawić kolumny przednie (fronty) jako DUŻE (Large, Full Band) a głośnik centralny i surround jako MAŁE (Small) z crossoverem 80Hz" no i tak mam tylko tył i centralny na 60Hz i nigdzie nie doczytałem dlaczego ma być 80 a nie np 60 (jak wg specyfikacji tagi kolumna schodzi niżej