Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sega Genesis a telewizor PAL -

miloszsan 01 Sty 2015 18:58 846 3
  • #1 01 Sty 2015 18:58
    miloszsan
    Poziom 1  

Cześć,

prosiłbym o pomoc w poniższej kwestii. Niedawno nabyłem konsolę Sega Mega Drive i podłączyłem ją do mojego telewizora LCD poprzez scart. Jakość obrazu nie była powalająca, dodatkowo przeszkadzały mi niebieskie paski z dołu i u góry ekranu. Myślałem, że to kwestia telewizora, więc postanowiłem przetestować sprzęt u znajomego na starym telewizorze CRT. Jakość obrazu była o wiele lepsza, ale paski pozostały. Poczytałem i okazało się, że to przypadłość wielu gier na Segę w wersji PAL (gry w przeciwieństwie do swoich odpowiedników NTSC działają w 50Hz, a nie 60). Stąd narodził się pomysł kupienia wersji NTSC konsoli, czyli Segi Genesis oraz telewizora kineskopowego, aby uzyskać najlepszą jakość obrazu.

Pytania:

Czy w ogóle da się podłączyć Genesis do telewizora kineskopowego w wersji PAL?

Jeśli tak, jaki telewizor najlepiej kupić, taki z odświeżaniem 50Hz (gdzieś czytałem, że podłączając przez scart i tak obraz będzie wtedy odświeżany z częstotliwością 60), czy dla pewności z większą, np. 100Hz?

Z góry dziękuję za pomoc!

0 3
  • #3 02 Sty 2015 23:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Potrzebny tv z obsługą sygnału NTSC (multisystemowy).

0
  • #4 14 Kwi 2016 11:31
    urban12340PL
    Poziom 1  

Hola hola zamiast niepotrzebnie tracić kasę na Genesis lepiej dokonaj modyfikacji mega drive (50hz/60hz jap/eng) poradników w necie jest dużo (polecam mmonkey) niestety bez lutowania się nie obejdzie ale efekt końcowy jest boski sam zmodowałem SMD II w wieku 14 lat więc tobie też się uda. Modując mega drivea uczynisz go uniwersalnym do gier z wszystkich regionów a sonic (a także inne gry) w wersji PAL będzie działać poprawnie jak w wersji NTSC.(bez pasków i bez spowolnienia)

Mod SMD: ww.mmmonkey.co.uk/console/sega/md1switches.htm
    Mod SMD II:ww.mmmonkey.co.uk/mega-drive-2-2-regions-switch/
    (DODAJ W)

PS oba mody wymagają do poprawnego działania kabla scart którego zrobienie jest trochę trudniejsze ale obraz w stosunku do kabla antenowego albo chinchy jest zdecydowanie lepszy.(zawsze można kupić go na allegro)

POWODZENIA

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo