Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera SJ6000 - opinia dot. zakupu

robw 01 Sty 2015 19:07 70458 188
  • #1 01 Sty 2015 19:07
    robw
    Poziom 11  

Witam.

Zastanawiam się czy kupić coś takiego jak kamera sportowa SJ6000?

Może ktoś ją używa i podzieli się opiniami?

Pozdrawiam,
    Robert.

0 29
  • #2 03 Sty 2015 17:17
    Góral1957
    Poziom 2  

Kamerkę kupiłem z ciekawości -na początek , aby się nie przycinała po podłączeniu do kompa trzeba kupić nowy porządny kabelek USB -oryginalny powoduje jakieś problemy . Porównując ją do Gopro 3 black jestem miło zaskoczony , za kwotę 360 zł otrzymujemy produkt znacznie lepiej wyposażony . Nagrywa filmy porównywalne z Gopro -nawet w niektórych wypadkach oświetlenia lepiej dobra ostrość , lepsze kolory lepsza jakość dżwięku . Jako kamerka internetowa rewelacja WI-FI pracuje bez zarzutu . Porównując SJ6000 do SJ4000 i SJ5000 ta pierwsza odstaje o klasę od poprzedników dorównując Gopro 3 black na dodatek otrzymujemy w SJ6000 2 calowy wyświetlacz bardzo dobrej jakości , wiele innych funkcji jak rejestrator samochodowy , aparat fotograficzny robiący bardzo dobre zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu w różnych formatach nawet zoom cyfrowy , niestety przy powiększeniu na nim jakość spada drastycznie .Porównując do Gopro przy jego cenie- zakup Gopro 3 black przy jakości SJ6000 to nieporozumienie . Kamerka FHD H.264 przy 60 klatkach otrzymujemy bardzo płynny obraz HD . Słabsza bateria litowa , czas pracy około 1 godziny , za to zapasowe dwie baterie z ładowarką koszt 60 zł , dobry zasięg WI-FI możliwość sterowania z telefonu , czujka ruchu do monitoringu , nagrywanie w pętli zdjęć i filmów z dźwiękiem . Przy SJ6000 brak na razie podróbek

4
  • #3 03 Sty 2015 18:37
    robw
    Poziom 11  

Dzięki

Zastanawiam się czy kupić SJ6000 czy SJ4000
    Tu znalazłem kilka filmików porównujących te oba modele.
    No i wszystko świadczy o tym, że SJ6000 jest lepsza.

Pojawiają się tylko opinie że nieraz są problemy z WiFi.

https://www.youtube.com/watch?v=jHDt8RdgnxY
    https://www.youtube.com/watch?v=-LDcNetRi8Q
    https://www.youtube.com/watch?v=fJFGywbHh3M

https://www.youtube.com/watch?v=fyM7TYfpdZ8

i coś o SJ4000
    https://www.youtube.com/watch?v=D0YgYNtvidk
    https://www.youtube.com/watch?v=XM-QVUeK2T0

"Porównując SJ6000 do SJ4000 i SJ5000 ta pierwsza odstaje o klasę od poprzedników" - odstaje czyli jest lepsza?
    Gdzie ją kupiłeś?

pozdrawiam
    robert

0
  • #4 03 Sty 2015 20:19
    Góral1957
    Poziom 2  

Oczywiście najlepsza SJ6000 od innych z serii SJ . Przed chwilą porównywałem nagrania z Gopro 3 black + z SJ6000 . Szczęka opadła mojej córce porównując nagrania , SJ600 i Gopro - nagranie filmu z imprezy sylwestrowej w domowym zaciszu na SJ6000 wyszło zdecydowanie lepiej . Wygląda na to że Chińczyk który kupił udziały w Gopro wprowadził poprawki do swojego produktu SJ6000 robiąc tym sposobem nie lada konkurencję dla Gopro . Nie sugerujcie się chwytem reklamowym Gopro z formatem 4K2K bo ten na naszych sprzętach wyświetlany będzie w formacie 3x4 . Użyteczny jak na razie format to HD i FHD . Chińczyk po to kupuje udziały w zachodnich firmach by nie tracić czasu na dopracowywanie i opracowywanie nowych technologii , ew. zakupione poprawia skracając dystans technologiczny (np. Volvo,SAB , Gopro itp.) Chiny , Korea , Malezia . Biorąc pod uwagę cenę SJ6000 z jakością w porównaniu z Gopro 3 black rozwiewa się mit o Chińskiej tandecie - żadna propaganda tutaj nie przyniesie realnego efektu - niezauważalne różnice w wykonaniu czy użytych materiałach absolutnie nie są adekwatne w tym wypadku do ceny i jakości prezentowanej przez SJ6000 w stosunku do Gopro

0
  • #5 03 Sty 2015 23:32
    robw
    Poziom 11  

Dzięki.

Kupiłem ta (SJ6000) kamerę.
    Takie zakupy, po drugiej stronie świata to zawsze ryzyko :-)

Zobaczymy jak przyjdzie. Dam znać jakie wrażenia.
    Znajomi maja SJ4000 - zrobię jakieś porównanie, umieszczę na necie i podeślę linka.

dzięki i pozdrawiam

0
  • #6 08 Sty 2015 11:55
    bobshki
    Poziom 2  

Kupowaliscie te kamerki na aliexpress? Od jakiego użytkownika? Podobno dużo już jest podrob...

0
  • #7 09 Sty 2015 20:07
    robw
    Poziom 11  

Ja jeszcze jej nie mam. Dopiero zamówiłem. Jak dojdzie to ją ocenie oraz transakcje i sprzedawcę. Spodziewam się, że za 2 tygodnie będę ją miał.
    Ja tak, zamówiłem ją na AliE.

pozdrawiam
    robert

0
  • #8 12 Sty 2015 13:36
    Góral1957
    Poziom 2  

Jeszcze jedna sprawa -ważna . Jak będziecie kupować kamerkę z serii SJ to tylko SJ6000 bez żadnych dopisków SJKAM itp. Samo SJ6000 bo tylko ta ma najlepszy procesor obrazu inne z serii SJ są wykonane w innych chińskich firmach albo niemieckich . Najgorsze są te podróby robione w Niemczech .. Różnice z opisem znajdziecie na youtube - nie dajcie się nabrać na antyreklamę i bzdury że nie łączy się z WIFI . Oryginalny procesor obrazu w SJ6000 obsługuje program ATI WiFi cam Viwer Chipset Novatek NTK 96650 . Program SJCAM obsługuje procesor w kamerce z procesorem Ambarela - gorszy stosowany w SJ5000 i w niektórych SJ4000 bez WiFi
    Pozdrawiam .

1
  • #9 18 Sty 2015 12:12
    wujek1705
    Poziom 2  

Witam.
    Też jestem chętny na ta kamerkę. jak przyjdzie to wrzuć jakieś ujęcia.
    pozdrawiam

0
  • #11 21 Sty 2015 19:56
    robw
    Poziom 11  

Witam

Kamerę dostałem więc coś już mogę napisać.

Kamerę kupiłem tu:
    http://www.aliexpress.com/item/2014-New-SJ600...80P-30FPS-2-0-LCD-Diving-30M/32255885370.html

Zapłaciłem za nią 88,20$ - i to wszystkie koszty jakie poniosłem.
    Kamerę kupiłem 03-01-2015 i dostałem ją 19-01-2015 - przy przesyłce "Free Shipping". Transport za granicą był ciężki do namierzenia pomimo tego że mam parę stron. Jak doszła do Europy to można ją było śledzić.
    Kupiłem u tego sprzedawcy ponieważ miał sprzedane ok 200 kamer SJ4000 - i maił znaczącą większość pozytywnych opinii.

Uwagi na dziś:
    - zestaw przyszedł b.dob zapakowany
    - deklaracja była b.dob opisana
    - wszystko nowe w idealnym stanie, każdy element osobno zapakowany w woreczek.
    - pod względem jakości wykonania wszystko na najwyższym poziomie - nie ma się czego czepić. Zarówno kamera jak i poszczególne elementy. Wszystko jak na zdjęciach, więc nie mam co umieszczać zdjęć.
    - przysłane zostało wszystko co w opisie - oraz dodatkowo dostałem zapasową tylną ściankę obudowy kamery

Opis działania kamery na dziś:
    - wszystko działa poprawnie
    - kamera się nie wiesza
    - WiFi - działa - podgląd nagrywania na żywo - OK (nie wiesza się), sterowanie funkcjami kamery z smartfonu - Ok (nie wszystkie ale to są raczej ograniczenia programu który wykorzystuje), oglądanie nagrań na smartfonie - ok (startują po ok 5-7 sek - smartfon najprawdopodobniej buforuje trochę materiału).
    - rozdzielczość dobra - może FHD - nie wiem jak to sprawdzić - może ktoś podpowie?

Czy są jakieś mankamenty:
    - ??? - dla mnie obiektyw - chyba nie do końca jest taki jak potrzebuje - nad tym się jeszcze zastanowię i potestuję.
    O co chodzi? - obiektyw jest szerokokątny - a przez to zniekształca (na brzegach) - tego nie widać na filmach na YouTube. Obiektyw w tej kamerze jest zdecydowanie szerszy (ma szersze widzenie) niż SJ4000 (przynajmniej tej co oglądałem). Rzeczywista (mierzona) szerokość obiektywu SJ4000 to ok 90o. Czyli z odległości 1m widać 1 metr w lewo i 1 metr w prawo (od linii prostopadłej do kamery). Czyli z 1m widzimy obszar 2 m. (2xtan45o=90o) . Kamera SJ6000 z odległości 1m widzi obszar ok 3 metrów (po 1,5 z każdej stront) - czyli kąt tej kamery to ok 120o.

To może niektórych zniechęcić, ponieważ sprzedawca deklaruje 170o - ale żadna kamera nie ma takiego kąta obiektywu jak oferuje sprzedawca. A sprawdzałem kilka.

Niestety przy takim kącie obraz jest zniekształcony, szczególnie na brzegach.
    Jest ona super jako rejestrator jazdy, ale jako sportowa .... to nie wiem?

Może na tą chwilę na tym poprzestanę - więcej informacji i jakieś materiały filmowe postaram się umieścić w weekend.

pozdrawiam
    robert

4
  • #12 21 Sty 2015 20:11
    Ledparson
    Poziom 8  

W tym linku co podałeś kamerka kosztuje 96$ to w sumie już zapłacę za tamtą, bo wychodzi mi z przesyłką 104 $. Warta jest zakupu ? Jak myślisz w tym linku co podałem jest oryginalna ?

0
  • #13 21 Sty 2015 22:09
    robw
    Poziom 11  

Pytanie co rozumiesz przez "oryginalna"?
    Jeśli wyprodukowana przez lub dla firmy SJCAM - to nie jest oryginalna.
    Ponieważ ta firma nie ma w swojej ofercie takiej kamery.
    Z tego co wiem (wyczytałem w internecie) firma ta sprzedaje model SJ4000 oraz SJ4000 z WiFi.
    Do tego, najprawdopodobniej wszystkie kamery robione dla SJCAM są robione w Chinach.

Kamera SJ6000 to chiński produkt i nie udaje, że jest to produkt przygotowany dla SJCAM.

Natomiast tak jak ze wszystkim może być lepsza i gorsza.

Jaka jest moja? Ostatecznie postaram się opisać po weekendzie.

pozdrawiam
    robert

4
  • #14 24 Sty 2015 21:40
    robw
    Poziom 11  

Po przerwie parę uwag co do kamery JS6000. Wszystkie poniższe fotografie to kadry filmów (nie zdjęcia).

Rozdzielczość:

Przy zmianie rozdzielczości zmienia się również obszar rejestrowania kamery.
    To zjawisko nie występuje w kamerze SJ4000.

obraz dla 1920x1080

obraz dla 1280x720

obraz dla 640x480

Dodatkowe różnice to:
    - kamera SJ6000 nie ma nagrywania materiału ciągłego. Można nagrywać tylko w sekwencjach (klipach) 1, 3, 5, 10, 25 min. Natomiast kamera SJ4000 ma możliwość nagrywania jednej sekwencji.

- W kamerze SJ6000 nie można wykorzystywać Zoom-a. Nie działa on w trakcie nagrywania. Działa tylko w trybie robienia zdjęć. W kamerze SJ4000 można zmieniać zoom cyfrowy (4x) w trakcie pracy kamery. Natomiast jakość materiału drastycznie się pogarsza.

Poniżej umieściłem zdjęcia przedstawiające wygląd obu kamer.

Kamera SJ6000 - opinia dot. zakupu Kamera SJ6000 - opinia dot. zakupu Kamera SJ6000 - opinia dot. zakupu Kamera SJ6000 - opinia dot. zakupu

- Kamery różnią się oczywiście podświetleniem przycisków i ilością informacji pokazywanych na wyświetlaczach oraz wielkością wyświetlacza. Ale to jest oczywiste i mało istotne.

- Bardziej istotne jest to, że obraz na wyświetlaczu kamery SJ6000 jest b. wyraźny (żyleta). W SJ4000 (przynajmniej tej którą dysponowałem) jest niewyraźny i rozmyty. Co oczywiście nie przekłada się na samo nagranie. Na zdjęciach nie widać tej różnicy ale w realu jest wyraźna.

Szerokość (w poziomie) widzenia obiektywów obu kamer jest porównywalny, aczkolwiek jak widać na poniższych zdjęciach w kamerze SJ6000 jest ciut większy. Natomiast w pionie kamera SJ6000 ma wyraźnie szerszy obszar widzenia. Zgodnie z tym co podaje producent. Czy jest to 170o - kwestia dyskusyjna :-)

Jakość obrazu, prześwietlanie obrazu...
    Poniższe zdjęcia pokazują jak dobrze obie kamery radzą sobie ze zbyt mocnym światłem w pewnym obszarze widzenia kamery. Czyli nagrywaniem pod słońce, w terenie z mocnym nasłonecznieniem i cieniem jednocześnie.
    W tym wypadku obszar ten to obraz TV. Kamera SJ6000 radzi sobie znacznie lepiej. Co widać po prześwietleniu TV.

SJ4000

SJ6000

Są to zdjęcia z filmów nagranych z tego samego miejsca w tym samym momencie (ten sam materiał na TV).

Słabe światło...
    Wszystkie te filmy (zdjęcia) zostały zrobione przy słabym oświetleniu. Było to jedynie oświetlenie sztuczne (3x LED = 3x550Lum). Za oknem było ciemno. Natomiast można zaostrzyć warunki testu.
    Poniższe zdjęcia przedstawiają jak pokazywały kamery przy znacznie słabszym oświetleniu. To jest przydatne przede wszystkim gdy zamierzamy je wykorzystywać jako rejestratory jazdy.

Zdjęcia przedstawiają materiał zrealizowany przy takim samym oświetleniu.

SJ4000

SJ6000

SJ6000 - wypada lepiej.

Ponieważ pogoda jest wyjątkowo kiepska testy przeprowadziłem w domu. Jak się poprawi umieszczę jakiś materiał filmowy.
    Testy przeprowadzałem z właścicielem kamery SJ4000 i oboje (on z trudnością) przyznaliśmy, że najprawdopodobniej kamera SJ6000 nagrywa ciut lepiej. Lepiej sobie radzi, przede wszystkim w trudnych warunkach oświetlenia.

6
  • #15 25 Sty 2015 11:54
    wujek1705
    Poziom 2  

Dobre porównanie!
    wrzuć jeszcze kiedyś jakieś zdjęcia i filmy z obu kamer w różnych warunkach atmosferycznych. Chcę kupić sj6000 do nagrywania filmów z jazdy na motocyklu :D oglądałem różne filmy jak radzą sobie obie kamery i jestem bardziej za sj6000. Jak wrzucisz jakieś filmy to już pewnie będę pewny którą wybrać :D
    dzięki za porównanie Pozdrawiam.

1
  • #16 26 Sty 2015 22:45
    robw
    Poziom 11  

Nie udało mi się wrzucić filmów na elektrodę - więc umieściłem je tutaj

https://www.youtube.com/watch?v=TOj9Pi6KDqM
    https://www.youtube.com/watch?v=DQAJsZCJhN0

Nie prezentują nic specjalnego ponieważ niestety pogoda nadal pod psem.
    Istotne może być to, że obydwa zostały nakręcone przy słabym świetle.
    Pierwszy rano ok godz. 8:00 - dzień pochmurny, zero słońca.
    Drugi wieczorem ok 17:00 - przy takiej pogodzie było już ciemno.
    Zostały nagrane przy max. rozdzielczości.

Niestety nie dysponowałem już kamerą SJ4000 - wiec nie nagrałem porównawczego filmu.

Dodatkowo dodam że:
    - na jednej baterii przy częstym włączaniu wyświetlacza (nagrywaniu krótkich sekwencji, bez włączania WiFi) można nagrać ok 40-60 min materiału (do wyładowania baterii, jak jest ciepło)
    - czas ładowania baterii to ok 1 godz 40 min. (na ładowarce).
    - na karcie 16GB można nagrać ok. 2 godz. 30 min materiału (tak informuje kamera) ale to zależy od dynamiki i kolorystyki materiału, który się nagrywa (kwestia kompresji).
    - kamera nie sygnalizuje naładowania baterii (ładowarka sygnalizuje)

- WiFi znacząco (szacuje dwukrotnie) zwiększa pobór energii
    - WiFi udało mi się uruchomić jedynie na programie AIT WiFi Cam Viewer, kilka innych próbowałem i porażka. Co więcej nie uruchomiłem na PC - PC widzi kamerę, łączy się z nią natomiast nie można się na nią "wbić" np. przez przeglądarkę po adresie IP (przynajmniej mi się to nie udało) spodziewałem się, że się uda.

3
  • #17 30 Sty 2015 10:32
    noseklca
    Poziom 6  

Robert dobra robota, przejrzyście, proste i konkretnie.
    Właśnie przymierzam się do zakupu tej kamerki i Twoja opinia bardzo mi pomogła. Mam jednak pytanie dotyczące robienia zdjęć tą kamerką, a dokładnie o opcję robienia w systemie Time Lapse. Wynalazłem tylko taką informację, że kamerka robi zdjęcia w interwale czasowym 3s. i tylko taki zakres czasowy. Przy takim czasie to można fotografować przejście ślimaka przez drogę ;)

Pytanie: jak to wygląda w SJ6000? Czy jest opcja Time Lapse? Jak tak, to jakie ma ustawienia?
    Pozdrawiam,
    Marcin

-1
  • #18 31 Sty 2015 14:21
    challenger83
    Poziom 2  

A jak wygląda kwestia zdjęć, głownie rozdzielczość w jakiej można wykonywać fotografie? Szukam kamerki do wykonywania timelapsów. Czy ktoś z Państwa testował już to ?

0
  • #19 02 Lut 2015 20:14
    robw
    Poziom 11  

Witam

Opcja Time Lapse jest - czasy 5, 10, 30, 60 sec.
    Natomiast nie wiem jak ją uruchomić.

Rozdzielczość 14M, 12M, 8M, 5M, 3M, 2M, 1,2M, VGA
    A jak wyglądają zdjęcia - podrzucę parę.

0
  • #20 02 Lut 2015 22:19
    drozdor
    Poziom 10  

Po takiej opinii jestem zdecydowany na SJ6000, a juz miałem zamawiać sJ4000 tylko to przesycenie niebieskiego koloru mnie troche denerwowało. Napisałem do Chinczyka bo cene podniesli i napisał mi ze niebawem znowu bedzie po 88,20$.

0
  • #21 02 Lut 2015 23:10
    robw
    Poziom 11  

Kamera SJ6000 w odróżnieniu do SJ4000 nie koloryzuje na niebiesko.
    SJ4000 koloryzowała to prawda - widziałem filmy.
    Ta koloryzuje na różowo, przynajmniej przy standardowych ustawieniach.
    Widać to szczególnie na śniegu.
    Jak na tym filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=zh2FjtLWhFE

Nie wiem czy ona tak ma czy to szum cyfrowy i przy innym ISO się zmieni.
    Będę musiał potestować inne ustawienia w tym ISO.

0
  • #22 03 Lut 2015 18:04
    drozdor
    Poziom 10  

Fakt , troche snieg jest różowy. Mam nadzieje że to wina ustawień, bo sam nie wiem co juz bym wolał, niebieskie przesycenie czy różowe.

0
  • #23 03 Lut 2015 18:39
    robw
    Poziom 11  

Właśnie też mi się ten śnieg nie podoba. Natomiast śnieg to uwypukla. W innych warunkach nie będzie tego tak widać.

Zrobiłem parę zdjęć, specjalnie na śniegu i trochę innej powierzchni.
    Rozdzielczość 14M (max) - Właściwości obrazu 300dpi, głębia w bitach 24, wymiar 4352x3264

W różnych ustawieniach.
    Dla poniższych ustawień nie ma różnicy w zdjęciu:
    - ISO - Auto, Światło - Auto, Kolor - Auto, Obszar - śnieg
    - ISO - Auto, Światło - Auto, Kolor - Auto, Obszar - Auto
    - ISO - Auto, Światło - Auto, Kolor - Auto, Obszar - góry
    - ISO - 100, Światło - Auto, Kolor - Auto, Obszar - śnieg
    - ISO - 400, Światło - Auto, Kolor - Auto, Obszar - śnieg
    wygląda to tak

Różnica jest tylko gdy zmienia się ustawienia Światło, Kolor
    - ISO - 100, Światło - Dzienne, Kolor - Auto, Obszar - śnieg

- ISO - 100, Światło - Chmury, Kolor - Auto, Obszar - śnieg

- ISO - 100, Światło - Dzienne, Kolor - Żywy, Obszar - śnieg

- ISO - 100, Światło - Dzienne, Kolor - Blady, Obszar - śnieg

Ustawienia robione dla zdjęć przekładają się na film.

Dla porównania zdjęcie zrobione samsungiem.
    Właściwości obrazu 72dpi, głębia w bitach 24, wymiar 3264x2448 (więc parametry gorsze) ale wygląda lepiej. Więc coś ta rozdzielczość SJ6000 dla zdjęć jest trochę naciągana.

0
  • #24 03 Lut 2015 20:41
    drozdor
    Poziom 10  

w takim razie przesyt tego różowego jest wyraźny tak jak w sj4000 niebieskiego. Widać to na filmie jak i na zdjęciach. Szkoda bo filmy na stokach sa fajne i nie potrzeba juz ich kolorować a zwłaszcza nie różowym :)

Rozdzielczość marna nawet nie ma co porównywać z Twoim samsungiem. Moim zdaniem do zdjęć się ta kamera nie nadaje. Mam nadzieje ze do filmów tak :)

0
  • #25 04 Lut 2015 17:43
    bobshki
    Poziom 2  

jaka maxymalna karte pamieci obsluguje ta kamerka?

0
  • #26 04 Lut 2015 18:46
    robw
    Poziom 11  

Ja korzystam z 16GB (2,5 godziny nagrania). Natomiast instrukcja gwarantuje 32GB.

------------------------------------

Dla zainteresowanych - dostępne funkcje i obsługa.
    https://www.youtube.com/watch?v=xne8OVd1N4s

Oczywiście obraz w realu jest dużo bardziej wyraźny a kolory żywe. Nie ma czego się czepić.

Materiał nagrałem max. szybko ale jak ktoś będzie chciał sobie poczytać może zawsze zatrzyma film. Postarałem się przedstawić (przejść przez) wszystkie funkcje / opcje.

Aktywna funkcja podświetlają się na żółto ale na filmie kiepsko to widać - w relalu ok.

Pierwszy obraz to nagrywanie filmów, drugi - robienie zdjęć, następny - przeglądanie filmów, potem przeglądanie zdjęć i ostatni menue.

0
  • #27 09 Lut 2015 23:49
    Ledparson
    Poziom 8  

Witam,
    Mam pytanie. Jak połączyliście się z kamerką przez apkę na smartphone. AIT wifi cam viewer. U mnie wyskakuje błąd przy konfiguracji sieci. Proszę pomocy!

0
  • #28 10 Lut 2015 16:59
    robw
    Poziom 11  

Witam

Nie miałem specjalnych kłopotów z uruchomieniem WiFi, poszło dość prosto. Natomiast mi udało się uruchomić tylko na tym programie:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=tw.com.a_i_t.IPCamViewer
    Próbowałem kilka innych i nie ruszyło.
    Jakoś specjalnie nie zastanawiałem się dla czego.

Należy przeprowadzić instalację programu na smartfonie.
    Po włączeniu WiFi telefon odnajduję kamer jako SPORT+TV. Należy wpisać hasło startowe, które jest w instrukcji. Potem wymagana jest zmiany hasła.

I to tyle.

0
  • #29 10 Lut 2015 21:50
    drozdor
    Poziom 10  

Do mnie kamerka juz płynie :) Ciekaw jestem jakby wypadła w porównaniu do SJ5000 Wifi ?

0
  • #30 11 Lut 2015 20:12
    Ledparson
    Poziom 8  

Właśnie z tym wifi ogarnąłem już wcześniej ale dzięki za info. Mam jeszcze problem z mikrofonem, czy wam też cicho nagrywa w obudowie wodoodpornej? I czy ten głośniczek w kamerce, też jest że tak to ujmę - do bani?

2