Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Incanto- brak napędu bloku zaparzacza

01 Jan 2015 19:24 2478 7
  • Level 11  
    Witam , nie działa mi napęd bloku zaparzacza w incanto , słychać silnik ale nie obraca zębatkami .Zdaję sobie sprawę z tego ,że muszę wymienić zębatki jednak potrzebuję podpowiedzi jak się do nich dostać i jak podczas wymiany je ustawić ??
  • Level 2  
    Witam , ciekawy jestem , czy ustawiłeś koła zębate. Jeżeli tak, to proszę o podzielenie się informacją jak te koła ustawić ? Ja tylko na kole zaważyłem znak , natomiast na obudowie nie znalazłem znaku. Proszę o pomoc ekspres leży na stole w kuchni a nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
    Również proszę o pomoc wszystkich forumowiczów!
  • Level 11  
    Znaczek na oś koła sąsiedniego - po włączeniu ekspres sam ustawi się
  • Level 2  
    Ustawiłem znak koła na oś koła małego. niestety otrzymuję komunikat ,,Jed.centr.zablokow.",włożyłem jednostkę centralną od innego expresu , ale komunikat się powtarza.Zablokowałem te 3 czujniki i bez jednostki centralnej włączyłem ,, test samoczynny" komunikat jest niezmienny ,,Jed.centr.zablokow".
    Jak włożyłem jednostkę centralną ,zablokowałem czujniki od drzwiczek i od pojemnika na fusy włączyłem "test samoczynny"zał warzyłem , że tłok w jednostce centralnej nie podnosi się do pełnej wysokości aby odcisnąć kawę , powraca przed górnym punktem.
    Proszę o sugestię jak można rozwiązać ten problem.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Miałem taki przypadek i niestety była to elektronika - u mnie silnik za wolno się kręcił ,blok za wolno się poruszał a elektronika sygnalizowała zacięcie jedn. centralnej
  • Level 2  
    Dziękuje za odpowiedz , wydaje mi się że silnik dosyć energicznie kręci / porównuję to z moim expresem Saeco Giro Plus /. Ustawie jeszcze raz koła ,może popełniłem jakiś błąd. Jeżeli to nie pomoże poddam się i oddam bratu uszkodzony.
    Awaria wydawała mi się prosta do usunięcia , ponieważ przy robieniu kawy expres się zablokował po odblokowaniu jednostki centralnej załwarzyłem że plastikowa dźwigienka czujnika obecności jednostki centralnej jest ułamana.Czujnik wymieniłem niestety komunikat z ,,brak jednostki centralnej " zmienił się na ,,jednostka centralna zablokowana" no i ustawiałem te koła niestety bez rezultatu.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Jeżeli z młynkiem ceramicznym - chętnie odkupie na śrubki
  • Level 2  
    Expres nie jest mój , zaproponuję Bratu , ale dopiero po ponownej próbie ustawienia kół ,nie wcześniej jak w poniedziałek /brak czasu /