Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc z budowie i kompletowaniu elementów paczki gitarowej

gitaromaniak 01 Sty 2015 20:04 543 4
  • #1 01 Sty 2015 20:04
    gitaromaniak
    Poziom 2  

Witam
    Chciałbym, tak jak w temacie, zbudować sobie paczkę gitarową, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać ani jakie komponenty skompletować.

• Pomocny post
    #2 02 Sty 2015 08:55
    Arkadyo
    Poziom 29  

Powinieneś poczytać o przetwornikach i w pierwszej kolejności zdefiniować który będzie się najlepiej wpisywał charakterem w to co chcesz grać. Niestety fajny przetwornik 12 " do gitary to spory wydatek i kilka stówek trzeba wyskoczyć za sztukę. A jak panujesz pograć z kolegami to będziesz potrzebował przynajmniej 2.
    Sama paczka do gitary to tak naprawdę pikuś i jak podejmiesz decyzję co do przetworników to coś firmowego bez problemu się znajdzie do skopiowania. Co do materiału to raczej napewno sklejka. To w ogóle jest ciekawe zagadnienie bo do home audio sklejka to porażka bo mocno rezonuje a materiały home audio jak mdf czy płyta wiórowa to porażka do gitary, bo raz że ciężkie, to podobno w stosunku do sklejki "zamulają" dźwięk. Sklejka napewno jest lżejsza co ma niebagatelne znaczenie dla mobilności na scenie.
    No i dla paczki 2x 12" wystarczy sklejka 16mm... Gdybyś w podobny sposób zmontował kolumny z dołami na 2x12" np basrefleks no to życzę wszystkiego najlepszego :).
    A taka otwarta paczka do gitary brzmi dobrze...
    Wygląda na to, że paczka gitarowa musi "wibrować" razem z przetwornikiem bo inaczej muli :)

• #3 02 Sty 2015 16:48
    gitaromaniak
    Poziom 2  

Mówisz o przetworniku w gitarze? Bo wiesz na temat budowy takiej paczki wiem tyle że jest do tego potrzebna jest sklejka głośniki i trochę kabli i na tym niestety kończy się ma wiedza dlatego zadałem te pytanie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME