Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG np350u2A-A02PL - Nie działa klawiatura i touchpad w windowsie...

01 Sty 2015 22:18 1461 21
 • Poziom 10  
  Mam ten sam problem co w zamkniętym już temacie:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2431989.html

  ale nie znam się za bardzo na rejestrze i nie umiem sprawdzić co się tam dzieje w moim netbooku.
  Touchpad i klawiatura nie działa w Windowsie- tylko w biosie, o ile wejdę do niego przez klawiaturę dodatkową.
  Zaczęło się nagle- przepaliła się jakaś płytka od zasilania, została wymieniona, ale w serwisie stwierdzili, że teraz nie działa właśnie klawiatura i touchpad.
  Zrobiłam format dysku i reinstalację systemu (windows 7) ale klawiatura i touchpad dalej nie działają... Mam samsunga np350u2A-A02PL. Bardzo proszę o pomoc... w punkcie napraw laptopów nie umieją nic z tym zrobić... a netbook już nie jest na gwarancji.

 • Poziom 43  
  Skoro po interwencji serwisu uszkodzeniu uległy inne komponenty na Twoim miejscu starałbym się o wymianę uszkodzonej płyty głównej na ich koszt, lub usunięcie usterki przez nich.
 • Poziom 10  
  Problem w ty, że do serwisu oddałam netbooka, który był wyłączony, bo się przepaliła płytka od zasilania i faceci twierdzą, że po wymianie na nową wyszły inne uszkodzenia spowodowane przepaleniem. Nie mam im jak udowodnić, że było inaczej, dlatego próbóję się dowiedzieć jak można to naprawić.

  Myślisz, że płyta główna poszła? W biosie klawiatura działa...

 • Poziom 43  
  Skoro po naprawie zasilania wyszły inne problemy związane ze sprzętem dlaczego nie usunęli od razu tej usterki - dziwne. W Biosie działa klawiatura netbooka czy zewnętrzna?
 • Poziom 10  
  Twierdzili, że nie wiedzą co zrobić (pewnie im się nie chciało)... wydałam 300 na naprawę tej części i dalej mam niesprawnego netbooka :( Klawiaturę mam bezprzewodową usb, myszkę też. Obie działają i w biosie i w windowskie. W samym biosie, jak już w niego wejdę klawiaturą zewnętrzną, to działa klawiatura z netbooka.

 • Poziom 43  
  Lub po prostu nie wiedzieli, swoją drogą 300zł to trochę dużo.
  Hm, ciekawy problem - czy w systemie w Menadżerze Urządzeń widoczna jest klawiatura systemowa, zainstalowane są wszystkie sterowniki (w szczególności od chipsetu)?
 • Poziom 10  
  Nigdy nie musiałam korzystać z pomocy informatyków i serwisów, jakoś radziłam sobie z 5 laptopami sama i z pomocą mądrych ludzi forum. Poza tym dbam o sprzęty i nie zarzucam ich pierdołami ;)
  Pierwszy raz coś musiałam oddać do naprawy, więc nawet nie wiedziałam czy to dużo czy nie...
  w klawiaturach mam: standardowa ps/2 i urządzenie klawiatury hid. Sterowniki wszystkie instalowałam przy pomocy recovery solution 5 i je aktualizowałam w menadżerze.
  A jest jakiś program, który może sprawdzić ewentualne braki?

 • Poziom 43  
  Usuń obie klawiatury, wyłącz laptopa, odepnij odbiornik i uruchom go.
 • Poziom 10  
  A touchpad?

 • Poziom 43  
  Na początek jedno, później będziemy myśleć dalej. W Biosie nie ma opcji dotyczącej klawiatury i touchpada, z możliwością włączenia bądź wyłączenia na stałe?

 • Poziom 31  
  Podejrzewam, że to nie kwestia ustawień, tylko uszkodzenie elektroniczne. Spróbuj się dowiedzieć, co dokładnie zrobił serwis. Na moje oko może być multi do wymiany. Nie upatrywałbym na siłę w tym uszkodzeniu winy serwisu - mogło powstać wcześniej, a ponieważ pacjent w ogóle nie działał, nie można było tego stwierdzić, ale 300 zł za częściową naprawę...naprawdę mnie interesuje, co dokładnie zrobili.
 • Poziom 10  
  Dalej nie działa, zrobiłam co pisałeś.
  Pozmieniałam też wartości plików w rejestrze klawiatury i myszki, tak jak tutaj:
  http://www.piotrsog.com.pl/proc/?p=357
  ale nie pomogło.

  A co serwis zrobił? Wymienili spalony moduł od zasilania (tak mówili) oddali mi starą część- mała, płaska kwadratowa płytka 1,5x1,5 cm. Potem tak jak pisałam, netbooku się włącza, ale bez klawiatury...

 • Poziom 43  
  Pozostaje Ci uruchomienie jakiegoś systemu bootowalnego z pendriva lub cd/dvd i sprawdzenie pod nim klawiatury.
 • Poziom 10  
  Pendrive z win7 robiłam wczoraj przez UltraISO- to będzie ok?

  Na jakiej zasadzie mam sprawdzić działanie klawiatury? System mi się wgra jeszcze raz?

 • Poziom 43  
  System się nie wgra, ale w Instalatorze są różne opcje do wyboru - możesz je zmieniać za pomocą klawiatury lub touchpada (rzecz jasna odłącz wtedy odbiornik bezprzewodowy).
 • Poziom 10  
  sosarek napisał:
  System się nie wgra, ale w Instalatorze są różne opcje do wyboru - możesz je zmieniać za pomocą klawiatury lub touchpada (rzecz jasna odłącz wtedy odbiornik bezprzewodowy).

  W takim razie to wczoraj robiłam... nie działało :( Musiałam podłączyć klawiaturę i myszkę zewnętrzną.
  Czyli wychodzi awaria sprzętu :/ To płyta główna może być czy co?

 • Poziom 43  
  Wszystko wskazuje na usterkę sprzętową, zastanawiający jest tylko fakt działania klawiatury w Biosie - próbowałaś przywrócić go do ustawień fabrycznych bądź aktualizować?

 • Poziom 31  
  Jeśli dysponujesz dyskietką i napędem na USB, możesz spróbować wystartować gołego DOSa. Rzadkie, ale jednak zdarzające się uszkodzenia multi I/O objawiają się tym, że klawiatura niby działa (można np. wejść do BIOSu), ale przestaje działać przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek sterownika programowego obojętnie jakiego systemu operacyjnego. Najprościej to zweryfikować próbując uruchomić inny system z płyty, co już zrobiłaś. Ponieważ USB działa bez zarzutu, śmiem sądzić, że mostek nie ucierpiał.
 • Poziom 39  
  Wypal ubuntu live cd na płytce czy pendrive, zbootuj i zobacz czy tam działa. Jak tam działa to coś z windowsem nie tak i można wykluczyć usterkę sprzętową. Niektóre biosy także mają funkcję np. wyłączenia touchpada więc też dokładnie wszystko sprawdź.
  Jeżeli to nic nie da to serwis.
 • Poziom 10  
  Dzięki za pomoc. Jutro posprawdzam resztę- na dziś mam już dość tego netbooka...
  Dam znać jak poszło ;)
 • Poziom 10  
  Zdaję relację:

  1. bios zaktualizowany do najnowszej jego wersji,
  2. po aktualizacji biosu miałam problem z bootowaniem z pendriva, ale jakoś sobie poradziłam i poprzestawiałam co trzeba,
  3.zbootowałam linux mint z pendrive,
  4. TP jest włączony w biosie, klawiatury nie mogę tam wł/wył

  problem nie zniknął.
  Zatem udaję się do serwisu- oczywiście innego niż poprzednio ;)
  Dzięki za chęć pomocy.
  A macie może jeszcze jakieś sugestie co mogło się popsuć? Żeby mnie znów nie naciągnęli na kasę :/