Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG np350u2A-A02PL - Nie działa klawiatura i touchpad w windowsie...

pillproof 01 Sty 2015 22:18 1101 21
  • #1 01 Sty 2015 22:18
    pillproof
    Poziom 9  

Mam ten sam problem co w zamkniętym już temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2431989&mark=topic

ale nie znam się za bardzo na rejestrze i nie umiem sprawdzić co się tam dzieje w moim netbooku.
    Touchpad i klawiatura nie działa w Windowsie- tylko w biosie, o ile wejdę do niego przez klawiaturę dodatkową.
    Zaczęło się nagle- przepaliła się jakaś płytka od zasilania, została wymieniona, ale w serwisie stwierdzili, że teraz nie działa właśnie klawiatura i touchpad.
    Zrobiłam format dysku i reinstalację systemu (windows 7) ale klawiatura i touchpad dalej nie działają... Mam samsunga np350u2A-A02PL. Bardzo proszę o pomoc... w punkcie napraw laptopów nie umieją nic z tym zrobić... a netbook już nie jest na gwarancji.

0 21
  • #2 01 Sty 2015 22:23
    sosarek
    Poziom 43  

Skoro po interwencji serwisu uszkodzeniu uległy inne komponenty na Twoim miejscu starałbym się o wymianę uszkodzonej płyty głównej na ich koszt, lub usunięcie usterki przez nich.

0
  • #3 02 Sty 2015 11:58
    pillproof
    Poziom 9  

Problem w ty, że do serwisu oddałam netbooka, który był wyłączony, bo się przepaliła płytka od zasilania i faceci twierdzą, że po wymianie na nową wyszły inne uszkodzenia spowodowane przepaleniem. Nie mam im jak udowodnić, że było inaczej, dlatego próbóję się dowiedzieć jak można to naprawić.

Myślisz, że płyta główna poszła? W biosie klawiatura działa...

0
  • #4 02 Sty 2015 12:03
    sosarek
    Poziom 43  

Skoro po naprawie zasilania wyszły inne problemy związane ze sprzętem dlaczego nie usunęli od razu tej usterki - dziwne. W Biosie działa klawiatura netbooka czy zewnętrzna?

0
  • #5 02 Sty 2015 12:08
    pillproof
    Poziom 9  

Twierdzili, że nie wiedzą co zrobić (pewnie im się nie chciało)... wydałam 300 na naprawę tej części i dalej mam niesprawnego netbooka :( Klawiaturę mam bezprzewodową usb, myszkę też. Obie działają i w biosie i w windowskie. W samym biosie, jak już w niego wejdę klawiaturą zewnętrzną, to działa klawiatura z netbooka.

0
  • #6 02 Sty 2015 12:13
    sosarek
    Poziom 43  

Lub po prostu nie wiedzieli, swoją drogą 300zł to trochę dużo.
    Hm, ciekawy problem - czy w systemie w Menadżerze Urządzeń widoczna jest klawiatura systemowa, zainstalowane są wszystkie sterowniki (w szczególności od chipsetu)?

0
  • #7 02 Sty 2015 12:36
    pillproof
    Poziom 9  

Nigdy nie musiałam korzystać z pomocy informatyków i serwisów, jakoś radziłam sobie z 5 laptopami sama i z pomocą mądrych ludzi forum. Poza tym dbam o sprzęty i nie zarzucam ich pierdołami ;)
    Pierwszy raz coś musiałam oddać do naprawy, więc nawet nie wiedziałam czy to dużo czy nie...
    w klawiaturach mam: standardowa ps/2 i urządzenie klawiatury hid. Sterowniki wszystkie instalowałam przy pomocy recovery solution 5 i je aktualizowałam w menadżerze.
    A jest jakiś program, który może sprawdzić ewentualne braki?

0
  • #9 02 Sty 2015 12:41
    pillproof
    Poziom 9  

A touchpad?

0
  • #10 02 Sty 2015 12:49
    sosarek
    Poziom 43  

Na początek jedno, później będziemy myśleć dalej. W Biosie nie ma opcji dotyczącej klawiatury i touchpada, z możliwością włączenia bądź wyłączenia na stałe?

0
  • #11 02 Sty 2015 13:08
    kaleron

Poziom 21  

Podejrzewam, że to nie kwestia ustawień, tylko uszkodzenie elektroniczne. Spróbuj się dowiedzieć, co dokładnie zrobił serwis. Na moje oko może być multi do wymiany. Nie upatrywałbym na siłę w tym uszkodzeniu winy serwisu - mogło powstać wcześniej, a ponieważ pacjent w ogóle nie działał, nie można było tego stwierdzić, ale 300 zł za częściową naprawę...naprawdę mnie interesuje, co dokładnie zrobili.

0
  • #12 02 Sty 2015 17:56
    pillproof
    Poziom 9  

Dalej nie działa, zrobiłam co pisałeś.
    Pozmieniałam też wartości plików w rejestrze klawiatury i myszki, tak jak tutaj:
    http://www.piotrsog.com.pl/proc/?p=357
    ale nie pomogło.

A co serwis zrobił? Wymienili spalony moduł od zasilania (tak mówili) oddali mi starą część- mała, płaska kwadratowa płytka 1,5x1,5 cm. Potem tak jak pisałam, netbooku się włącza, ale bez klawiatury...

0
  • #14 02 Sty 2015 18:29
    pillproof
    Poziom 9  

Pendrive z win7 robiłam wczoraj przez UltraISO- to będzie ok?

Na jakiej zasadzie mam sprawdzić działanie klawiatury? System mi się wgra jeszcze raz?

0
  • #16 02 Sty 2015 18:34
    sosarek
    Poziom 43  

System się nie wgra, ale w Instalatorze są różne opcje do wyboru - możesz je zmieniać za pomocą klawiatury lub touchpada (rzecz jasna odłącz wtedy odbiornik bezprzewodowy).

0
  • #17 02 Sty 2015 18:45
    pillproof
    Poziom 9  

sosarek napisał:
    System się nie wgra, ale w Instalatorze są różne opcje do wyboru - możesz je zmieniać za pomocą klawiatury lub touchpada (rzecz jasna odłącz wtedy odbiornik bezprzewodowy).

W takim razie to wczoraj robiłam... nie działało :( Musiałam podłączyć klawiaturę i myszkę zewnętrzną.
    Czyli wychodzi awaria sprzętu :/ To płyta główna może być czy co?

0
  • #18 02 Sty 2015 18:51
    sosarek
    Poziom 43  

Wszystko wskazuje na usterkę sprzętową, zastanawiający jest tylko fakt działania klawiatury w Biosie - próbowałaś przywrócić go do ustawień fabrycznych bądź aktualizować?

0
  • #19 02 Sty 2015 19:49
    kaleron

Poziom 21  

Jeśli dysponujesz dyskietką i napędem na USB, możesz spróbować wystartować gołego DOSa. Rzadkie, ale jednak zdarzające się uszkodzenia multi I/O objawiają się tym, że klawiatura niby działa (można np. wejść do BIOSu), ale przestaje działać przy próbie uruchomienia jakiegokolwiek sterownika programowego obojętnie jakiego systemu operacyjnego. Najprościej to zweryfikować próbując uruchomić inny system z płyty, co już zrobiłaś. Ponieważ USB działa bez zarzutu, śmiem sądzić, że mostek nie ucierpiał.

0
  • #20 02 Sty 2015 21:11
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Wypal ubuntu live cd na płytce czy pendrive, zbootuj i zobacz czy tam działa. Jak tam działa to coś z windowsem nie tak i można wykluczyć usterkę sprzętową. Niektóre biosy także mają funkcję np. wyłączenia touchpada więc też dokładnie wszystko sprawdź.
    Jeżeli to nic nie da to serwis.

0
  • #21 02 Sty 2015 21:35
    pillproof
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc. Jutro posprawdzam resztę- na dziś mam już dość tego netbooka...
    Dam znać jak poszło ;)

0
  • #22 04 Sty 2015 18:51
    pillproof
    Poziom 9  

Zdaję relację:

1. bios zaktualizowany do najnowszej jego wersji,
    2. po aktualizacji biosu miałam problem z bootowaniem z pendriva, ale jakoś sobie poradziłam i poprzestawiałam co trzeba,
    3.zbootowałam linux mint z pendrive,
    4. TP jest włączony w biosie, klawiatury nie mogę tam wł/wył

problem nie zniknął.
    Zatem udaję się do serwisu- oczywiście innego niż poprzednio ;)
    Dzięki za chęć pomocy.
    A macie może jeszcze jakieś sugestie co mogło się popsuć? Żeby mnie znów nie naciągnęli na kasę :/

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo